EDTA wiązanie metali ciężkich

Specjalistyczne forum biotechnologiczne. Metody biotechnologiczne: real-time PCR, western-blot, dot-blot, barwienie, chromatografia, dializa. Zakup, stosowanie odczynników: enzymy restrykcyjne, polimerazy DNA, drabinki i markery białkowe, kwasy nukleinowe, primery do sekwencjonowania, pożywki bakteryjne... Aparatura laboratoryjna, badawcza.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

EDTA wiązanie metali ciężkich

Post autor: tchorz »

Nurtuje mnie taki problem. Przeczytałam w pewnym opisie hodowli małych organizmów wodnych, że w celu neutralizacji metali ciężkich dodano NaEDTA.
Niestety moja wiedza biologiczno-chemiczna jest za mała.
Bo z drugiej strony pewne metale np Fe czy Cu chelatuje się w nawozach by były LEPIEJ dostępne/przyswajalne. Chyba, że coś co fotosyntetyzuje lepiej pobiera chelaty. a zwierzątkowe odwrotnie? Watpię, ale.
Podejrzewam, ze chodziło o metale cięzkie typu rteć i ołów. Ale jak takie coś działa na komórkę?
Co gorsza to znalazłam mnóstwo tematów odtruwania organizmu przez łykanie kapsułek EDTA- jedyna konkretna informacja to że związane metale ciężkie są usuwane przez nerki.
Wytłumaczy mi ktoś gdzie to ugryźć?
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: EDTA wiązanie metali ciężkich

Post autor: tin »

Reakcją na obecność metali ciężkich jako czynnika stresowego u roślin jest np. wydzielanie etylenu, który powoduje zmianę metabolizmu. Jednym z mechanizmów roślinnych aktywowanych w ten sposób i odpowiedzialnych za unieszkodliwianie metali ciężkich u roślin jest synteza fitochelatyn, chelatowanie i transport do wakuoli, a potem transport aktywny do miejsca neutralizacji (np. opadające liście). Chelat w tym przypadku ułatwia usuwanie metali ciężkich.
To, że mikroelementy podjesz w chelatach jest spowodowane ich łatwiejszym przyswajaniem w tej formie. Dzieje się tak, ponieważ stężenie jonów w symplaście jest zazwyczaj większe niż w apoplaście i ich wnikanie do wnętrza komórki jest ograniczone. Jony wnikają zatem głównie na zasadzie dyfuzji ułatwionej (np. z nośnikami białkowymi). W wodzie jony są hydratowane, a do przejścia przez błonę na zasadzie dyfuzji ułatwionej muszą być tej otoczki wodnej pozbawione. Odpowiednie enzymy lub nośniki białkowe (permeazy u roślin) zmniejszają energię niezbędną do dehydratacji, ale ich ilość jest ograniczona. Chelatowanie jonów sprawia, że nie powstaje otoczka hydratacyjna wokół jonu, a ich transport do komórki jest łatwiejszy i szybszy w związku z czym są łatwiej przyswajane.

Co do samego podawania chelatów, to poczytaj o chelatacji i oddziaływaniu metalu z ligandem. Możesz zacząć od wikipedii, bo jest całkiem przejrzyście napisane i dla samej ciekawości więcej Ci nie trzeba.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości