Przyrodniczy serwis edukacyjny Biolog.pl
Ogólnopolski Dziennik BIOLOG - strona główna Największe polskie forum przyrodnicze i naukowe Korepetycje Matura 2014 Studia 2014 Ściągi Baza konkursów Festiwale naukowe Książki Księgarnia Fotografia przyrodnicza Multimedia Praca forum przyrodnicze
   Bądź na bieżąco z wydarzeniami, subskrybuj kanały RSS
     Zobacz inne kanały tematyczne RSS dziennika BIOLOG
Aktualności naukowe Biotechnologia Botanika Nauka w Polsce i na świecie Ekologia Leśnictwo Medycyna Zoologia Encyklopedia naukowa GMO - Organizmy modyfikowane genetycznie Świńska grypa forum naukowe

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 sie 2012, o 13:51 

Tutaj piszemy wszystko co jest zwiazane z egzaminem i to nie tylko z biologii :)
Teraz jestem w 3 klasie gimnazjum i troche obawiam sie tych egzaminow szczególnie, że teraz są zmienione :( Jak najlepiej sie na nie przygotować ?

PostNapisane: 29 sie 2012, o 21:10 

Oprócz tego co zwykle to od tego roku weszła genetyka,więc nie można tego przespać.Rób egzaminy z poprzednich lat.

PostNapisane: 30 sie 2012, o 08:32 

Najlepiej właśnie robić zadania. Dobrze jest kupić sobie jakąś niedrogą książkę, gdzie są zadania do biologii, chemii, fizyki i geografii razem. Ja kupiłam taką za 15 zł i jestem bardzo zadowolona.

PostNapisane: 30 sie 2012, o 08:49 

Wiecie co najlepiej zrobić?Zapisać się na wszystkie możliwe zajęcia dodatkowe,ja tak zrobiłam, dodałam systematyczną naukę w trzeciej klasie,bo na pierwszą i drugą w której to nie robiłam niemal nic wpływu nie miałam i poszło mi wystarczająco, by dostać się do dobrego liceum i pamiętajcie że czerwony pasek dodaje punkty.Dobrze też zdeklarować udział w olimpiadzie przedmiotowej to motywuje do nauki.I wiecie co?Ten cały test gimnazjalny jest zupełnie zbędny i zalatuje paranoją to są lata w których powinniście mieć jeszcze luz,a nie martwić się o procenty na papierku.Co do repetytoriów w czasach mojego egzaminu(rok temu :D )to nie wiedziano o ich istnieniu, zbijają na was kasę,mała matura...pożal się boże.

PostNapisane: 30 sie 2012, o 15:27 

introwera napisał(a):
Najlepiej właśnie robić zadania. Dobrze jest kupić sobie jakąś niedrogą książkę, gdzie są zadania do biologii, chemii, fizyki i geografii razem. Ja kupiłam taką za 15 zł i jestem bardzo zadowolona.

A możesz mi napisać jak nazywa się ta książka ? :) Proszę

PostNapisane: 30 sie 2012, o 16:20 

Izaaa napisał(a):
introwera napisał(a):

A możesz mi napisać jak nazywa się ta książka ? :) Proszę

Jest to zbiór zadań z biologii, chemii, geografii, fizyki-wszystkiego po trochu, ale wszystko, co potrzebne do egzaminu jest.
http://agrochowski.pl/product_info.php/spychla-elzbieta-zadania-egzaminacyjne-biologia-chemia-geografia-fizyka-zbior-zadan-przedmiotow-przyrodniczych-dla-uczniow-gimnazjum-p-21631

zobacz w linku :)

PostNapisane: 30 sie 2012, o 16:52 

introwera,
Dziękuje :-D

PostNapisane: 1 wrz 2012, o 14:40 

mam ten zbiór z seneki, u nas w szkole sprzedawali go za 8zł i bardzo się przydaje. nawet się tak trafiło, że dwóch nauczycieli nie ogarnęło, że każdy ten zbiór ma i na egzamin po drugiej klasie dali pytania z niego. miałam szczęście, bo były akurat te, które zdążyłam przerobić. nie jest drogi a dosyć dobry, polecam.

PostNapisane: 3 wrz 2012, o 13:17 
Mam ten sam zbiór zadań i naprawdę się przydaje. Zaznaczałam sobie pytania na które nie znałam odpowiedzi i na podstawie tego wyciągałam wnioski, czego jeszcze nie umiem ;).

Akurat z biologią i geografią powinnam sobie poradzić, gorzej z chemią i fizyką, ale wierzę, że te wzory i reakcje idzie wykuć. Macie może jakieś książki z zadaniami egzaminacyjnymi do matmy? No i jak przygotować się do polskiego :c

PostNapisane: 3 wrz 2012, o 18:03 

Cytuj:
No i jak przygotować się do polskiego :c

jeżeli czytasz lektury to przeczytaj sobie ich streszczenia, jeżeli jakiejś nie przeczytałaś, a należy ona do obowiązkowych (w internecie jest spis), to przynajmniej warto przeczytać szczegółowe streszczenie, a najlepiej całą lekturę, no ale wiadomo, na to za bardzo czasu nie ma. imo tyle wystarczy, reszta jest raczej na czytanie ze zrozumieniem i myślenie.

polski jest prosty, najgorsza jest historia ;c

PostNapisane: 3 wrz 2012, o 19:42 
Do lektur się przygotuje, to wiadomo, bo wszyscy o tym trąbią. Tyle czy powtórzyć coś jeszcze :P

Do historii uczę się w miarę regularnie, mam nadzieję, że nie będzie z tym problemu :D.

PostNapisane: 9 sty 2013, o 16:09 
Znacie może jakaś dobrą książkę z zadaniami egzaminacyjnymi z historii ? Bo mam już 2 z Seneki.Z przedmiotów przyrodniczych i z matmy i jestem bardzo zadowolona.

PostNapisane: 10 sty 2013, o 22:42 

Seneka jest bardzo fajna, jeśli chodzi tylko o biologię to również fajne ćwiczenia, które dobrze przygotowują *przynajmniej ja mam takie wrażenie* to pomarańczowe "Testy z biologii" z Talesa. Co do chemii, pani, z którą mam zajęcia w laboratorium powiedziała, że są bardzo fajne zeszyty ucznia/ćwiczenia (nie pamiętam dokładnie) z Nowej Ery, bo my na lekcjach w szkole pracujemy tylko na podręczniku, więc powiedziała, że te ćwiczenia są dobrym dodatkiem.

Co do chemii ktoś wyżej napisał, że reakcje musi wykuć... Jak on chce wykuwać reakcje z trzech lat uczenia się chemii w gimnazjum to życzę mu powodzenia. Nad chemią i otrzymywaniem różnych związków itp. po prostu trzeba usiąść i logicznie pomyśleć. Mam osoby w klasie, które reakcji, doświadczeń uczą się na ZZZ [zdać, zakuć, zapomnieć], powiem szczerze - słabe wyjście.

PostNapisane: 13 lut 2013, o 13:32 

niedługo.. :?:

PostNapisane: 2 mar 2013, o 18:56 

Już tylko 2 miesiące :( Jak Wam idą przygotowania :?: Gdzie wybieracie się dalej ?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Szybka odpowiedź
Nazwa użytkownika:
Tytuł:
Wiadomość:

Pytanie
Z trzeeciego nawiassu przzepisz druugą, trzeciią i ostaatnią liteerę (łąśćęłó) (łąśćęłę) (łąśćęłą):
To pytanie służy do uniemożliwienia automatycznego wysyłania formularza przez boty spamujące.

Poznaj kierunki studiów, opinie studentów, pytania i odpowiedzi maturzystów na studia.biolog.pl
(informator na temat kierunków: biologia, biotechnologia, medycyna, weterynaria, ochrona środowiska, mikrobiologia...)

W naszym portalu:  Zoologia i zwierzęta | olimpiada ekologiczna | Mikroskopy
Matura 2014: matura z biologii, arkusze maturalne z biologii, testy maturalne z biologii, testy z biologii, Wyniki próbnej matury z matematyki, Kursy przygotowawcze na studia medyczne, Kursy przygotowawcze do matury 2014
Aktualne na forum: jak zrobić zielnik, świńska grypa w Polsce, Zadania domowe z biologii, Edukacja ekologiczna

Na bazie phpBB
© Platforma edukacyjna BIOAREA | Ogólnopolski Dziennik BIOLOG
Redakcja | REKLAMA | Regulamin, ochrona prywatności
Letnia Szkoła Mikroskopii Optycznej 2014
AKTUALNOŚCI

Cena: 5,00 zł
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Gdański Uniwersytet Medyczny
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Pomorski Uniwersytet Medyczny
Akademia Medyczna we Wrocławiu
Collegium Medicum w Bydgoszczy
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 Oferty pracy
 w biolog.pl
 Znajdź pracę (350328 ofert pracy)

Praca dla biologa, praca dla biotechnologa, praca dla nauczyciela
Na skróty: matura 2014, progi, limity, arkusze maturalne, przecieki

przewodnik dla maturzystów - kierunki studiów studia biologia studia biotechnologia leśnictwo studia medycyna studia ochrona środowiska studia weterynaria studia studia