Egzaminy wstepne na medycyne w Gdansku!

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
kalinka89
Posty: 2
Rejestracja: 1 kwie 2014, o 09:32

Egzaminy wstepne na medycyne w Gdansku!

Post autor: kalinka89 »

Witam was bardzo serdecznie! Musze was zapytac o bardzo wazna rzecz Mam wrazenie ze tylko wy mozecie mi pomoc
Otoz w czerwcu bede pisac egzaminy wstepne w Gdansku na Uniwersytet wydzial lekarski.
Pytalam dziekanatu na jakiej zasadzie sa takie egzaminy otrzymalam w odpowiedzi ze jest to egzamin porownywalny z nowa matura. I tu moje pytanie do ludzi ktorzy pisali taki egzamin ale tez do tych co cos wiedza na ten temat
Czy na ten egzamin z biologi np , musze sie przygotowywac z zagadnien typu fotosynteza, i wiecie taka biologia zwiazana z owadami, roslinami etc. Czy bardziej biologi czlowieka? Bo tu jestem w kropce. Mieszkam w Szwecji i jakbym chciala zaliczyc egzamin tutaj po angielsku. to mam wypisane ze nalezy uczyc sie tylko biologi czlowieka, nie biologi zwiazanej z przyroda.
Jaki jest poziom tych egzaminow?
Pozdrawiam i dziekuje za pomoc!
kopera
Posty: 168
Rejestracja: 9 sie 2013, o 13:39

Re: Egzaminy wstepne na medycyne w Gdansku!

Post autor: kopera »

ja rok temu pisałem egzamin wstępny z biologii na poziomie rozszerzonym.
Zakres materiału jest identyczny z normalną maturą rozszerzoną - de facto ten egzamin to jest matura, tyle że pisana w dodatkowym terminie i traktowana jako egz wstępny.
Tak więc trzeba się uczyć zarówno człowieka jak i botaniki, zoologii, ekologii, genetyki itp.

wymaganiana egz:
zobacz-ten-plik.pdf
(1.5 MiB) Pobrany 69 razy
na stronie cke są też arkusze z poprzednich lat.
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Egzaminy wstepne na medycyne w Gdansku!

Post autor: Seeba »

Ostatnie arkusze z egzaminów wstępnych jakie znalazłem to te z 2011 roku. Nie posiada ktoś arkuszy z lat kolejnych?
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Egzaminy wstepne na medycyne w Gdansku!

Post autor: Seeba »

Dokładnie tego szukałem.
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Egzaminy wstepne na medycyne w Gdansku!

Post autor: Seeba »

Słyszałem o arkuszach z gazety Nowiny - szczerze pierwszy raz. Posiada ktoś arkusze?
kalinka89
Posty: 2
Rejestracja: 1 kwie 2014, o 09:32

Re: Egzaminy wstepne na medycyne w Gdansku!

Post autor: kalinka89 »

jej dziekuje wam bardzo troche sie zalamalam bo jesli chcialabym zdawac na te studia jako szwedka pisalabym egzamin w jezyku angielskim i jest konkretny zakres ktory w cale nie obejmuje zoologi, geologi, etc
PistacjowaMozaika
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2014, o 14:17

Re: Egzaminy wstepne na medycyne w Gdansku!

Post autor: PistacjowaMozaika »

Seeba,
Witam serdecznie!

Trafiłam na tę stronę forum w poszukiwaniu egzaminów wstępnych na medycynę. Chodzi mi o arkusze po 2011 roku. Nigdzie nie mogę ich dostać. Widzę, że również były Pana obiektem poszukiwań. Czy jest Pan jeszcze w posiadaniu tych arkuszy?

Pozdrawiam
Iliana
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości