EKO - PLANETA ~ test ~

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Awatar użytkownika
BioDan
Posty: 523
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 18:00

Re: EKO - PLANETA ~ test ~

Post autor: BioDan »

Czy na tej Eko-Planecie są elementy geografii?
Gregor7
Posty: 166
Rejestracja: 26 mar 2006, o 15:34

Re: EKO - PLANETA ~ test ~

Post autor: Gregor7 »

siema. zwazajac na fakt, ze jednym z dzialow nauki biologii w szkole sredniej jest biogeografia, to mozna na EKO-PLANECIE duzo pytan z geografii spotkac. m.in o promil zasolenia przybrzeznych wod Baltyku, o efekt cieplarniany, i inne. pzdr
Ziom z podlasia
Posty: 74
Rejestracja: 29 kwie 2007, o 11:28

Re: EKO - PLANETA ~ test ~

Post autor: Ziom z podlasia »

pisze ekolplanete już 3 razy odkąd pamiętam pytania były banalne (konurs jest interdyscyplinarny) jest dużo ekologii, sozologii polecam ekologie z ochroną środowiska p. Ewy Pyłki-Gutowskiej
użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2008, o 21:18

Re: EKO - PLANETA ~ test ~

Post autor: użytkownik »

Hej. Jak przygotowania do tegorocznej edycji?
izunia03
Posty: 1
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:53

Re: EKO - PLANETA ~ test ~

Post autor: izunia03 »

u&#x17Cytkownik pisze:Hej. Jak przygotowania do tegorocznej edycji?
Hehe ja własnie sie ucze. A kiedy sa u was terminy? to wszedzie tak samo bo ja mam jutro
roztoczasawsrodnas
Posty: 50
Rejestracja: 27 lut 2008, o 16:01

Re: EKO - PLANETA ~ test ~

Post autor: roztoczasawsrodnas »

Witam!
Jak odczucie po konkursie?Może ktoś wie czy gdzieś na stronie załączone są odpowiedzi?
Pzdr.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: EKO - PLANETA ~ test ~

Post autor: york »

a fajnie
Justyska10001
Posty: 1
Rejestracja: 27 lut 2008, o 16:51

co.. i jak...

Post autor: Justyska10001 »

po tescie (gimnazjum) stwierdzam ze byl prosty z tym ze ja nie doczytalam wszystkiego ale strzelalam. myysle ze bede miala tak min 24/30 z testu a opisowe mysle ze dobrze i poszlo czyli cos kolo 6-8/8. myslicie ze z wynikiem 29-32/40pkt to mam jakas szanse na nagrode, wyroznienie ? czy nagradzane sa tylko 3 miejsca wojewodzkie.? a czy w szkole sa jakies nagrody? bo u mnie pisalo tylko 3 osoby? pozdrawiam i czekam na Wasze odpowiedzi.

[ Dodano: Sro Lut 27, 2008 18:14 ]
oj przepraszam ja tam napisalam ze mialam jakies 29, 32 pkt na 40 a tam mialo byc ze na 38. czyli ok 32pkt/38pkt. pozdrawiam i przepraszam
oola
Posty: 2
Rejestracja: 24 sty 2008, o 18:25

Re: EKO - PLANETA ~ test ~

Post autor: oola »

ma ktos odpowiedzi do testu szkół ponadgimnazjalnych, albo chociaż przypuszczalne prawidłowe?
pawelch
Posty: 31
Rejestracja: 2 lis 2007, o 21:54

Re: EKO - PLANETA ~ test ~

Post autor: pawelch »

Przypuszczam, że poprawne odpowiedzi do ponadgimnazjalnego to:
1c
2a
3a
4b
5 ?
6b
7c
8b
9a
10c
11c
12d
13d
14a
15d
16a
17b
18c
19
20b
21 ja zaznaczyłęm pstrągi i uważam, że dobrze ponieważ są boindykatorami. Ale najprawdopodobniej będą to jednak larwy chruścika
22b
23 c / d ?
24 a
25b
26a
27a
28c
29d
30b

Opisowe to chyba wiadomo

Ile zdobyliście pkt tak mniej więcej? Ja myśle ze test 22/30. Z jakimi wynikami kwalifikuje się do woj? I ile osób ze szkoły się kwalifikuje?

pzdr
Awatar użytkownika
AnYya
Posty: 118
Rejestracja: 8 sty 2008, o 09:18

Re: EKO - PLANETA ~ test ~

Post autor: AnYya »

Eko-planeta o ile się orientuje nie ma etapu wojewódzkiego. to tylko jeden test.
Kamillo89
Posty: 7
Rejestracja: 4 mar 2008, o 14:17

Re: EKO - PLANETA ~ test ~

Post autor: Kamillo89 »

No,troszeczkę jesteś mało poinformowany:)Konkurs składa się z 3 etapów - w pierwszym-szkolnym-rozwiązujesz test. Drugi etap-wojewódzki-składa się z 2 części: część pisemna i część ustna. 3 etap to już tylko pisemny. Na każdy kolejny etap trzeba uzyskać odpowiednią ilość punktów:)
A nawiązując do samego konkursu, w tym roku też brałem w nim udział.I powiem szczerze - nie przygotowałem się do niego odpowiednio. Ale szukając odpowiedzi na pytania zamknięte zauważyłem, że mam tylko 5 błędów, tak więc chyba nie jest tak źle)
No, ale zostało przecież jeszcze otwarte

A co do postu pawelch - masz racje, bioindykatorami są chruściki:) przypuszczalnie mogłyby to być też pstrągi, ale żyją one nawet nie w 1% wód w Polsce:)

Ja niestety już nie będe miał możliwości wziąść w nim udziału.Tak więc życze powodzenia młodszym rocznikom
Gregor7
Posty: 166
Rejestracja: 26 mar 2006, o 15:34

Re: EKO - PLANETA ~ test ~

Post autor: Gregor7 »

ciekawe skad wziales te info Kamillo89 o_O
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości