Elitarna studniówka i problem

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
zagubiona7
Posty: 5
Rejestracja: 20 sie 2014, o 16:41

Elitarna studniówka i problem

Post autor: zagubiona7 »

Jestem przyszłoroczną maturzystką, uczennicą elitarnego liceum i mam problem.
Na ostatnim spotkaniu wakacyjnego kółka maturalnego, które założyłam z moimi przyjaciółkami (spotykamy się 2 razy w tygodniu, uczymy się i sprawdzamy stan naszej wiedzy) ktoś zaczął temat studniówki. Do tego wielkiego wydarzenia zostało jeszcze dużo czasu, jednak o pewnych rzeczach nie wypada myśleć za pięć dwunasta, szczególnie, kiedy sprawa dotyczy matury i studniówki, które decydują o naszym dalszym życiu .
W mojej szkole w klasach biol-chem jest tradycja, zgodnie z którą każdy uczeń i każda uczennica chcąca w przyszłości dostać się na medycynę, przychodzi na studniówkę w towarzystwie lekarza/lekarki lub studenta/studentki medycyny.
Na spotkaniu naszego kółka okazało się, że wszystkie moje koleżanki mają w rodzinie lekarza, a najczęściej studenta medycyny (zazwyczaj jakiegoś kuzyna), a ja nie mam . Nie mam pojęcia co zrobić. Nawet nie wiedziałam, że moje koleżanki mają w rodzinie tak wielu lekarzy, bo nigdy się nie chwaliły. Powiedziałam im, że ta tradycja jest strasznie głupia i czy nie można przyjść z jakimś kolegą studentem, a one mnie wyśmiały. Jedna koleżanka ma trzech kuzynów i nie chce pożyczyć nawet jednego, przecież nie przyjdzie ze wszystkimi trzema A dla studenta medycyny taka studniówka przecież też musi być prestiżem i okazja do pokazania się, oni na pewno chętnie przyjdą jeśli się ich zaprosi .
Doradźcie mi co robić w takiej sytuacji, bo niedługo zaczyna się rok szkolny, a koleżanki nie dadzą mi żyć. Mogę w ostateczności skłamać, że jednak nie idę na medycynę i wtedy pójdę na studniówkę z moim bratem studentem położnictwa, ale to już będzie siara i kłamać też nieładnie (a co jeśli mnie jakaś koleżanka spotka potem na studiach medycznych?) .
Pomocy!
Adrealina
Posty: 46
Rejestracja: 13 maja 2014, o 10:49

Re: Elitarna studniówka i problem

Post autor: Adrealina »

OMG hahahaahaha

Olej tą tradycje o dupę rozbić i przyjdź z kimś na 100dniowke z kim sie dobrze czujesz i milo spedzisz jedną z wielu powiedzmy waznych imprez w zyciu, tak zebys to milo i bez spiny zapamietala

ps. mam nadzieje że to tylko Twój wymysł wakacyjnej nudy tylko, w kazdym badz razie ciezko mi uwierzyć w takie jaja : P
Awatar użytkownika
chrom_y
Posty: 66
Rejestracja: 28 sty 2012, o 17:31

Re: Elitarna studniówka i problem

Post autor: chrom_y »

Jakaś masakra. Co za chora szkoła! Olej tę tradycję i koniec! Czy masz na jakimś piśmie wymóg że osobą towarzyszącą musi być tylko lekarz/lekarka ? Co za głupie koleżanki, że Cię wyśmiały.
Wierz mi, nie patrz na innych, rób to co uważasz. Niech sobie mówią że złamałaś tradycję czy coś w tym stylu. Masz się dobrze wybawić i zapamiętać tę noc na zawsze, a nie być elementem", który posłusznie wypełni chore wymogi szkoły.
Będzie dobrze!
Ostatnio zmieniony 20 sie 2014, o 17:38 przez chrom_y, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Elitarna studniówka i problem

Post autor: Collo »

No w takim wypadku to jedynym wyjściem jest zrezygnowanie ze studiowania kierunku lekarskiego. Wtedy będziesz mogła iść z kim będziesz chciała i nikogo nie okłamiesz. Powodzenia!

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Elitarna studniówka i problem

Post autor: randomlogin »

zagubiona7 pisze:moim bratem studentem położnictwa
Nie wiem do kogo sie zglosic z piwem za pomysl, ale niestety to zdanie odbiera calosci reszte realnosci. Ale calosc super!
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Elitarna studniówka i problem

Post autor: Nitrogenium32 »

Olej taką głupią tradycję! Nikt ci przecież nie rozkazuje, byś przyszła z takim a takim partnerem.
Lullaby15
Posty: 257
Rejestracja: 8 sie 2014, o 13:10

Re: Elitarna studniówka i problem

Post autor: Lullaby15 »

Leżę na podłodze ze śmiechu Najlepsze o tych 3 kuzynach Dobre
Przejmować się tkim problemem
oogmeeway
Posty: 149
Rejestracja: 13 lip 2014, o 19:47

Re: Elitarna studniówka i problem

Post autor: oogmeeway »

zagubiona7 pisze:Jedna koleżanka ma trzech kuzynów i nie chce pożyczyć nawet jednego, przecież nie przyjdzie ze wszystkimi trzema!
A to samolubna szmata! Zakończ tą znajomość.


Co do problemu - idź z nie-medykiem, następnie zawal maturę i dostań się za rok. Czasochłonne, ale nie złamiesz zasad.
Kacperek
Posty: 274
Rejestracja: 23 mar 2013, o 18:05

Re: Elitarna studniówka i problem

Post autor: Kacperek »

randomlogin pisze:
zagubiona7 pisze:moim bratem studentem położnictwa
Nie wiem do kogo sie zglosic z piwem za pomysl, ale niestety to zdanie odbiera calosci reszte realnosci. Ale calosc super!
Ej położnictwo to mój wymarzony kierunek! Wiesz ile tam dziewczyn! I ten cud narodzin!
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Elitarna studniówka i problem

Post autor: randomlogin »

Szczerze mowiac mialem kolege, ktory byl przez rok na tym kierunku, opowiadalem zreszta - ale mimo wszystko, nierealne.
Awatar użytkownika
agentka91
Posty: 179
Rejestracja: 27 mar 2014, o 13:41

Re: Elitarna studniówka i problem

Post autor: agentka91 »

Nie mam pojęcia co zrobić.
Jeśli cię koleżanki wyśmiały to weź kuzyna Kowalskiego i przedstaw go jako studenta medycyny. A póki są wakacje to palnij, że słyszałaś od cioci lekarki, że taka tradycja przynosi pecha. A myślałam, że już mnie nic nie zdziwi.
Kacperek
Posty: 274
Rejestracja: 23 mar 2013, o 18:05

Re: Elitarna studniówka i problem

Post autor: Kacperek »

agentka91 pisze:
Nie mam pojęcia co zrobić.
Jeśli cię koleżanki wyśmiały to weź kuzyna Kowalskiego i przedstaw go jako studenta medycyny. A póki są wakacje to palnij, że słyszałaś od cioci lekarki, że taka tradycja przynosi pecha. A myślałam, że już mnie nic nie zdziwi.
To jest troll, a po 2 nie da się udawać studenta medycyny, bo przy 1 pytaniu mógłby polec
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Elitarna studniówka i problem

Post autor: Korczaszko »

Poproś swojego ginekologa, żeby z Tobą poszedł. Jeśli nie masz to pediatrę


Dla mnie tak poryte, że to musi być troll. szczególnie to powtarzanie o elitarności. I w ogóle cała szkoła chodzi na studniówkę z kuzynami? To w mojej nieelitarnej miało się chłopaków lub przynajmniej kolegów z kuzynem o fu!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości