Etap Rejonowy -ŁÓDZKIE

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
ola18022
Posty: 1
Rejestracja: 10 lut 2009, o 15:08

Etap Rejonowy -ŁÓDZKIE

Post autor: ola18022 »

Heej!
Czy ma ktoś może adres strony, na której umieszczone są odpowiedzi do testu z etapu rejonowego w województwie łódzkim. Chodzi o konkurs kuratoryjny .?
Pozdrawiam
vviktorzz
Posty: 122
Rejestracja: 15 lut 2009, o 10:55

Re: Etap Rejonowy -ŁÓDZKIE

Post autor: vviktorzz »

konkursy.wckp.lodz.pl
tutaj będą i to już jutro
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: Etap Rejonowy -ŁÓDZKIE

Post autor: mila1301 »

tutaj raczej nie^^ na tej stronie są wyniki, a nie odpowiedzi do testu

w ubiegłym roku odp były na str. WODN w Łodzi, ale w tym roku ich nie ma
milenka898
Posty: 14
Rejestracja: 16 lut 2009, o 18:24

Re: Etap Rejonowy -ŁÓDZKIE

Post autor: milenka898 »

Siema
ja też w tej samej sprawie co Ola 18022, też brdzo bym chciała zobaczyć jak wyglądał ten konkurs. Brałam w nim udział w tym roku pierwszy raz i miałam zonka bo w tym roku nie przeszłam ale bardzo chciałabym zobaczyć swoje błędy co źle zrobiłam

I ciebie Ola18022 też bym prosiła zebyś może jak znajdziesz to powiadom mnie (jak coś to moje gg to 8866475, a poczta [at].com)

A ogólnie to wszystkich bardzo prosze

PZDR wszystkim
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: Etap Rejonowy -ŁÓDZKIE

Post autor: mila1301 »

A nie możecie najzwyczajniej w świecie poprosić swoich nauczycieli o karty odpowiedzi?
Myślę, że nie powinni Wam tego utrudniać, chyba, że sami nie mają. /

Ja bynajmniej zrobiłam tak w zeszłym roku ]

I jak udało Wam się przejść dalej? D
milenka898
Posty: 14
Rejestracja: 16 lut 2009, o 18:24

Re: Etap Rejonowy -ŁÓDZKIE

Post autor: milenka898 »

Więć to jest tak że moja nauczycielka nie ma jeszcze tego arkusza bo w tym roku n-ele nie dostawali tego bo ponoć zmieniła sie jakaś komisja czy coś takiego

Ja nie przeszłam, brakły mi 3 pkt. (miałam 75%) ale jestem dopiero w 2kl. więć to chyba i tak dobrze

PZDR:P

[ Dodano: Wto Lut 17, 2009 21:21 ]
A tak wogóle to jak coś wiecie na temat tych odpowiedzi, czy jak kto woli klucza odpowiedzi to prosze piszcie

Ej no bo to jest mi brdzo potrzebne

No i PZDR

Miłego dnia
vviktorzz
Posty: 122
Rejestracja: 15 lut 2009, o 10:55

Re: Etap Rejonowy -ŁÓDZKIE

Post autor: vviktorzz »

Miałem tylko połowę rzeczy dobrze Mam nadzieję, że uda mi się przejść chociaż z chemii
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: Etap Rejonowy -ŁÓDZKIE

Post autor: mila1301 »

milenka898 pisze:brakły mi 3 pkt. (miałam 75%) ale jestem dopiero w 2kl. więć to chyba i tak dobrze
Zabrakło CI naprawdę niewiele i pamiętaj, że masz szansę w przyszłym roku. W II klasie nie jest zbyt łatwo opanować tyle dodatkowego materiału
A w ogóle to jakie pyt. np. były?
milenka898
Posty: 14
Rejestracja: 16 lut 2009, o 18:24

Re: Etap Rejonowy -ŁÓDZKIE

Post autor: milenka898 »

Pamiętam dużo pytań bo próbowałam je sobie przypomnieć i zapisywałam

były np. o płatach mózgu, ośroki w korze mózgowej, co to mikoryza, działanie hemoglobiny, replikacja, translacja itp., na narysowanym człowieczku podpisać gruczoły, jaki hormon powoduje gigantyzm, o przekroju łodygi, jej modyfikacje, był rysunek i trzeba było podpisać żyły i npisać skład gazów, było też o podobieństwie człowieka do innych ssaków, co to jest BMI, O cukrze w buraku cukrowymgdzie jest jego synteza i gdzie jest gromadzony, o gruchołach był też taki rysunek i trzeba było napisać różnicę miedzy nimi, było o białku A i B na erytrocytach i o ich antygenach, o Rh-,Rh+ konflikt serologiczny czy jakiś tam, o kwaśnosci w żołądku, rola wątroby, funkcja ukł. pokarmowego, o tym czego nie powinno sie jeść po wycięciu pęcherzyka żółciowego i dlaczego, która z błon płodowych zrasta się z błoną śluzową macicy, jaką substancję wytw. wątroba która działa przeciw krzepliwie we krwi, był wykres o tych niszach ekol., tabelka o nerkach(prawda-fałsz), o ekosystemach, było cos o populacjach, o roślinach organo.(jakis tam), o zapłodnieniu u roślin, przy podanej ilości nukleotydów i ilości tyminy obliczyć ile jest guaniny etc. etc.

było ogólnie 49 pytań w tym 10 z artykułów,było tego dużo i niektóre były trudne, ale w niektórych nie wiedząc pewnych rzeczy wcześniej można było coś wymysleć, wywnioskować z treści pytania lub np. z rysunku, wykresu

PZDR
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: Etap Rejonowy -ŁÓDZKIE

Post autor: mila1301 »

Trochę dziwi mnie, że tyle genetyki było. W ubiegłym roku genetyka była własciwie dopiero na wojewódzkim. Z tymi artykułami to też bywa różnie, bo czasem naprawdę o szczegóły pytają

Dzięki za udzielenie informacji ) Mimo że mnie to już nie dotyczy bezpośrednio, lubię wiedzieć, co w trawie piszczy ]
milenka898
Posty: 14
Rejestracja: 16 lut 2009, o 18:24

Re: Etap Rejonowy -ŁÓDZKIE

Post autor: milenka898 »

Tak no było troche tej genetyki, zapomniałam napisać było jeszcze też o mitozie, o okostnej

A właściwie to ja dochodzę do wniosku że to może i lepiej że nie przeszłam dalej bo i tak bym pewnie nie została laureatem a chociaż nie bedę się przez ten miesiąc uczyć

[ Dodano: Pią Lut 20, 2009 20:51 ]
Ej słuchajcie bo ja zapomniałam powiedzieć czy tam napisać. ja słyszałm od mojej nauczycielki że odpowiedzi mają być zamieszczone na stronie ŁCDNiKP ale jak już będą podane wyniki z wszystkich tych eliminacji rejonowych konkursów przedmiotowych

Ale jak by ktoś coś wiedział innego no to niech pisze

[ Dodano: Czw Lut 26, 2009 20:09 ]
Ja już mam ten test jest na stronie ŁCDNiKP
PZDR
alex946
Posty: 3
Rejestracja: 1 mar 2009, o 21:42

Re: Etap Rejonowy -ŁÓDZKIE

Post autor: alex946 »

Dla mnie najgorsza była genetyka, ale to chyba dla wszystkich i zabrakło mi 6 punktów
milenka898
Posty: 14
Rejestracja: 16 lut 2009, o 18:24

Re: Etap Rejonowy -ŁÓDZKIE

Post autor: milenka898 »

hey
a jak wam poszedł etap wojewódzki Czy był dla was bardzo trudny Mi się niestety nie udało przejść do niego ale spróbuję jeszcze za rok.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości