Etap szkolny 2016/17 PROGI PUNKTOWE

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Alexia
Posty: 15
Rejestracja: 27 sie 2015, o 17:29

Etap szkolny 2016/17 PROGI PUNKTOWE

Post autor: Alexia »

Witam wszystkich !
Proponuję, aby każdy kto wie coś na temat punktów uzyskanych przez uczestników etapu szkolnego, podzielił się swoją wiedzą. Chodzi o to, aby stworzyć taki ogólny obraz na temat tego, jak kształtowały się wyniki. Łatwiej będzie wtedy ocenić jaki może być tegoroczny próg.
Przyjmujecie inicjatywę ?

Pozdrawiam
Oko
Posty: 6
Rejestracja: 8 paź 2016, o 14:19

Re: Etap szkolny 2016/17 PROGI PUNKTOWE

Post autor: Oko »

Prawdopodobnie 30 punków ):

BioLove
Posty: 8
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 21:29

Re: Etap szkolny 2016/17 PROGI PUNKTOWE

Post autor: BioLove »

Ja jestem załamana moimi wynikami. Około 17 punktów- to istna tragedia. Nie rozumiem komentarzy innych uczestników, że była ona ewidentnie na myślenie- bez wiedzy, bez przerobionego metabolizmu i powtórzonej genetyki nie dałoby się tam zrozumieć. Ja również uważam, że na biologii trzeba logicznie myśleć, ale ludzie- 90 minut na dokładną analizę zadań, z których większość miała teksty źródłowe i podpunkty. Nie wiem także, co ma na celu schemat oceniania- udupić i pogrążyć ucznia w rozpaczy zrobiłam 4 podpunkty dobrze, ale zapomniałam, że w piątym chodziło o to lub to, że na odpowiedziach nie wolno skreślać, tym sposobem dzięki trzęsącym się dłoniom i wzroku wpatrzonym w zegar utraciłam 1 cenny punkt. Nie rozumiem, czy na tym polega biologia? W moim przypadku jest ona pasją i dlatego w przyszłym roku nie będę startować. Ci z KGOB zabili we mnie jakąś cząstkę, która pozwalała mi uwierzyć, że przy uporze mogę wszystko. Teraz snuję się po domu jak cień, wiem, że to przesada, że jeden test to nie wszystko, ale mam żal. Ogromny żal do siebie, że jestem taka głupia, już w siebie nie wierzę. Jak oni mogą tak oceniać? Chciałabym wszystkim tym, którzy to czytają przekazać ważną rzecz- BIOLOGIA=WIEDZA + LOGICZNE MYŚLENIE, bez wiedzy wyciągniętej de facto za mocą rozbudowanego ciała modzelowatego i doświadczeń, nie moglibyśmy teraz wkuwać".
Gratuluję dobrych wyników, ja idę po chusteczki.
Alexia
Posty: 15
Rejestracja: 27 sie 2015, o 17:29

Re: Etap szkolny 2016/17 PROGI PUNKTOWE

Post autor: Alexia »

[at]
Kurcze, to trochę mi zabraknie . (28 )
a skąd takie przesłanki ?
Alexia
Posty: 15
Rejestracja: 27 sie 2015, o 17:29

Re: Etap szkolny 2016/17 PROGI PUNKTOWE

Post autor: Alexia »

[quote="BioLove"]
Tak, dokładnie . trochę więcej czasu i byłoby więcej punktów. Ja niemal wszystkie straciłam przez nieuwagę
Jestem na siebie okropnie zła. cały rok poświęcałam każdą wolną chwilę na naukę do olimpiady . a potem dostaje się test z którym się nie zdąży i wszystko przepada ( Mi wyszło ok 28 pkt
Lukas99
Posty: 74
Rejestracja: 1 wrz 2015, o 20:13

Re: Etap szkolny 2016/17 PROGI PUNKTOWE

Post autor: Lukas99 »

To ja skakałbym pod niebo z radości, gdybym mógł chociaż spróbować w etapie szkolnym.
Alexia
Posty: 15
Rejestracja: 27 sie 2015, o 17:29

Re: Etap szkolny 2016/17 PROGI PUNKTOWE

Post autor: Alexia »

Lukas99,
Dlaczego ? O co chodzi ?
Lukas99
Posty: 74
Rejestracja: 1 wrz 2015, o 20:13

Re: Etap szkolny 2016/17 PROGI PUNKTOWE

Post autor: Lukas99 »

Nauczycielka wysłała na adres mailowy KGOB skany ze zgłoszeniami. Zgłoszenia więc nie przyjęto
Alexia
Posty: 15
Rejestracja: 27 sie 2015, o 17:29

Re: Etap szkolny 2016/17 PROGI PUNKTOWE

Post autor: Alexia »

Lukas99,
Ludzie -.-
Współczuję, na prawdę
YourNightmare
Posty: 5
Rejestracja: 12 lip 2016, o 00:46

Re: Etap szkolny 2016/17 PROGI PUNKTOWE

Post autor: YourNightmare »

31-32 pkt dokładnie nie wiem. Mimo wszystko jestem bardzo zadowolona z wyniku, ponieważ jestem dopiero w 2 klasie i 90% materiału ogarnęłam w ostatni miesiąc. Moje błędy wynikały ze stresu i niedoczytywania.

Alexia
Posty: 15
Rejestracja: 27 sie 2015, o 17:29

Re: Etap szkolny 2016/17 PROGI PUNKTOWE

Post autor: Alexia »

Czy wie ktoś może, kiedy opublikują jakąś wiadomość o ewentualnych zmianach po odwołaniach ?
Szalona Biolożka
Posty: 52
Rejestracja: 25 maja 2016, o 18:23

Re: Etap szkolny 2016/17 PROGI PUNKTOWE

Post autor: Szalona Biolożka »

Nic nie wiadomo, 31. mają być pewne wyniki ja postanowiłam, że i tak się uczę (jak narazie powtórzę znowu do matury z Operonem), materiał trzeba mieć w 1 palcu, a później pisanie pracy (ja potrzebuję jeszcze szukać zagranicznej literatury chyba), także to zajmie trochę czasu. Jeżeli przejdę, będę po prostu do przodu nie będę później lecieć i się stresować.

Alexia
Posty: 15
Rejestracja: 27 sie 2015, o 17:29

Re: Etap szkolny 2016/17 PROGI PUNKTOWE

Post autor: Alexia »

Szalona Biolożka, a ile miałaś punktów ?
ja też właśnie mam problem z tą pracą nie wiem czy ją zaczynać, ale czekać do 31 to trochę nierozsądnie, potem mogę nie zdążyć . nie wiem co robić -.-
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości