Ewolucja człowieka, inwolucja myślenia

Zagadnienia etyczne w biologii i medycynie: antykoncepcja, aborcja, klonowanie, inżynieria genetyczna, kriogenika, biopiractwo, eutanazja, wiwisekcja, etyka ekologiczna, sztuczna inteligencja...
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Ewolucja człowieka, inwolucja myślenia

Post autor: AnnaWP »

Przyjmowanie bezkrytyczne a zaprzeczanie faktom to dwie różne sprawy. Czy teorię grawitacji również kwestionujesz i dyskutujesz? Albo heliocentryczną?
Nie ma faktycznych argumentów negujących realność ewolucji i nie ma alternatywnej, rzeczowej hipotezy. Dlatego dyskusja jest w tym przypadku skazana na niepowodzenie. Albo dotyczy konkretnych szczegółów, np. podyskutujemy o ewolucji skórki z aparatami szparkowymi, mam na to własną hipotezę, albo zostanie spalona przez irracjonalną, kreacjonistyczną i absurdalną argumentację.
Awatar użytkownika
tomek_z
Posty: 68
Rejestracja: 9 lip 2010, o 20:25

Re: Ewolucja człowieka, inwolucja myślenia

Post autor: tomek_z »

Ileż agresji w Twojej wypowiedzi , uważaj złość piękności szkodzi
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Ewolucja człowieka, inwolucja myślenia

Post autor: AnnaWP »

Nie myl złości z pasją

A swoją drogą, może mi już nic nie zaszkodzi
Awatar użytkownika
tomek_z
Posty: 68
Rejestracja: 9 lip 2010, o 20:25

Re: Ewolucja człowieka, inwolucja myślenia

Post autor: tomek_z »

No wiesz jak się przesadzi z pasją to się zostaje fanatykiem

Co do piękności to na pewno nie jest tak źle pozdrawiam Opole
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Ewolucja człowieka, inwolucja myślenia

Post autor: AnnaWP »

A dziękuję
Ohaminus
Posty: 18
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:27

Re: Ewolucja człowieka, inwolucja myślenia

Post autor: Ohaminus »

Ten temat był dość ciekawie poruszony w filmie Źródło wszelkiego zła zrealizowanego przez Richarda Dawkinsa (tak, to nazwisko dużo wyjaśnia na temat tego, o czym film był).
Ktoś miał okazję widzieć?
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Ewolucja człowieka, inwolucja myślenia

Post autor: AnnaWP »

Oczywiście. Szczerze mówiąc, Rysiu sam skrytykował tytuł, bo nadużyciem jest doszukiwanie się źródła każdego zła w religii. Trudno, poszło. Na pewno jest przez to bardziej kontrowersyjny. Ale ogólnie film ciekawy.
Ale tak po prawdzie ten filmik to malutki epizod. Wolę jego książki i filmy typu Geniusz Darwina albo cykl świątecznych wykładów dla młodzieży bodaj w Berkeley.
Ohaminus
Posty: 18
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:27

Re: Ewolucja człowieka, inwolucja myślenia

Post autor: Ohaminus »

Możliwe, ze to tylko fragmencik. Ja oglądałam to dość dawno temu, ale pamiętam, że duże wrażenie zrobił na mnie fragment o tym, co wiedzą dzieci w wieku szkolnym i czego się uczą.
armistice
Posty: 309
Rejestracja: 10 lut 2009, o 10:36

Re: Ewolucja człowieka, inwolucja myślenia

Post autor: armistice »

Bardzo podobalo mi sie wlasnie z tego cyklu wykladow swiatecznych jak tlumaczyl ludziom/dzieciom na przykladach, ze oko wcale nie jest sladem po kreacji". Pierwszy raz zobaczylem takie cos .
arturencja
Posty: 9
Rejestracja: 11 lis 2011, o 07:36

Re: Ewolucja człowieka, inwolucja myślenia

Post autor: arturencja »

Denerwują mnie ludzie kwestionujący ewolucję
i tłumaczą to religią
przecież oficjalna nauka Kościoła Katolickiego uznaje opis stworzenia w Biblii jako alegoria a nie dosłowny opis np. wąż jest uosobieniem zła a nie jakimś zaskrońcem, ziemia symbolem dostatku dla ludzi itp.
Żenujące że ludzie z wyższym wykształceniem uważają opis stworzenia w Biblii za dosłowny.
Tak naprawdę to wstydzą się, że pochodzą od małp
Nawet mój pan od Historii i pani od Biologii tak przyznali , a są jeszcze ci co tak uważają ale nie powiedzieli o tym
no, cóż może ludzie dorosną wreszcie
Awatar użytkownika
micamic
Posty: 13
Rejestracja: 18 lis 2010, o 22:37

Re: Ewolucja człowieka, inwolucja myślenia

Post autor: micamic »

Lepiej pochodzić od małp niż w prostej linii od wypławka
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: Ewolucja człowieka, inwolucja myślenia

Post autor: krzysiek j »

tomek_z pisze:
micamic pisze: Tylko teorią ? Należy pamiętać o różnicach w potocznym (filozoficznym) znaczeniu słowa teoria oraz jego znaczeniu naukowym, które odnosi się do spójnego systemu pojęciowego opisującego jakieś zagadnienie czyli jest proponowanym wyjaśnieniem jakiegoś empirycznego zjawiska. Wyjaśnieniem, które jest weryfikowalne naukowo.
Teoria ewolucji jest tylko teorią, gdyby nie było w niej żadnych nieścisłości i gdyby była niepodważalna bardzo szybko przekształciła by się w prawo ewolucji.
"teoria heliocentryczna a nie prawo heliocentryczne mimo niepodważalnych dowodów nazwa wciąż ta sama.
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Ewolucja człowieka, inwolucja myślenia

Post autor: Bartek_DST »

arturencja, Ja tam od Małpy nie pochodze
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości