Farmacja 2014 :)

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: kokardka »

crist, widzę że ty też nie chciałabyś parę godzin słuchać o funkcjach błony? ten genetyczny kod to zdecydowanie szerszy i ciekawszy temat
Awatar użytkownika
crist
Posty: 138
Rejestracja: 1 lip 2011, o 20:01

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: crist »

kokardka, t, mając w pamięci pana, który jest kierownikiem katedry i jego niesamowitą fascynację receptorami, potrafię sobie wyobrazić o czym ten fakultet będzie - receptory błonowe są bardzo interseujące
Awatar użytkownika
monahaa
Posty: 85
Rejestracja: 6 lip 2014, o 18:40

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: monahaa »

Cześć, przepraszam że schodzę z Waszych tematów, ale też mam kilka pytań i niestety nie wiem czy była już na nie odpowiedź czy nie

otóż pytania do byłych/obecnych studentów farmacji:

1) jaki fartuch należy nabyć przed rozpoczęciem studiów, oprócz tego, że długi fason + długi rękaw - bawełna czy jakaś mieszanka poliester+ bawełna?
2) jakie buty są potrzebne - jakieś specjalne czy trampki/tenisówki/ adidasy mogą być?
3) jakie jeszcze rzeczy są potrzebne na studiach oprócz fartucha, butów i okularów ochronnych?

wiem, że są tu bardzo pomocni Ludzie więc proszę o pomoc
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: kokardka »

monahaa pisze: 1) jaki fartuch należy nabyć przed rozpoczęciem studiów, oprócz tego, że długi fason + długi rękaw - bawełna czy jakaś mieszanka poliester+ bawełna?
Ja proponuję na wszelkie chemie zaopatrzyć się w ten czysty z bawełny, najbezpieczniej, nic się w razie czego nie stopi, najwyżej wypali No i są tanie, a po roku taki fartuch jest do wyrzucenia. Na inne przedmioty można kupić coś bardziej wyjściowego i łatwiejszego do prasowania

Co do innych pytań to zależy od uczelni - przypomnij gdzie się wybierasz?
Awatar użytkownika
monahaa
Posty: 85
Rejestracja: 6 lip 2014, o 18:40

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: monahaa »

Kokardka do Łodzi
far03
Posty: 98
Rejestracja: 26 sie 2014, o 20:04

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: far03 »

Chętnie kupię jakieś materiały na 1 rok farmacji na UMP. Jest tu może ktoś kto planuje sprzedać jakieś książki, notatki itd?

Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: kokardka »

monahaa pisze:Kokardka do Łodzi
więc ja niestety nie pomogę
Awatar użytkownika
Aero
Posty: 293
Rejestracja: 9 lip 2013, o 14:58

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: Aero »

monahaa pisze:Cześć, przepraszam że schodzę z Waszych tematów, ale też mam kilka pytań i niestety nie wiem czy była już na nie odpowiedź czy nie

otóż pytania do byłych/obecnych studentów farmacji:

1) jaki fartuch należy nabyć przed rozpoczęciem studiów, oprócz tego, że długi fason + długi rękaw - bawełna czy jakaś mieszanka poliester+ bawełna?
2) jakie buty są potrzebne - jakieś specjalne czy trampki/tenisówki/ adidasy mogą być?
3) jakie jeszcze rzeczy są potrzebne na studiach oprócz fartucha, butów i okularów ochronnych?

wiem, że są tu bardzo pomocni Ludzie więc proszę o pomoc
1) sama bawełna najlepsza, na wypadek samozapalenia ja o tym nie wiedziałam i mam mieszankę z poliestrem, trzyma się dobrze, oprócz paru plam nie do usunięcia.
2) normalne trampusie miałam, asystentki latały w chodakach. Trampusie też przeżyły.
3) okulary u nas były koło stężonych kwasów, więc swoich nie nosiłam, ale najważniejsza rzecz na chemii - rękawiczki. Chyba że chcesz mieć wiecznie żółte dłonie i schodzącą skórę (kwas azotowy ).

Ja studiuję we Wrocku, na I roku fartuch był potrebny na nieorganicznej i na anato&fizjo, z tym, że tam tak się nie brudził na szczęście. Na mikrobiologii fartuchy były z szatni, żeby mikrobów nie roznosić wszędzie.
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: kokardka »

Aero pisze:[quote="monahaa Chyba że chcesz mieć wiecznie żółte dłonie i schodzącą skórę (kwas azotowy ).
Mnie nikt wcześniej nie uprzedził więc wiem co to znaczy z autopsji
ursus600
Posty: 15
Rejestracja: 9 cze 2014, o 19:02

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: ursus600 »

Czyżby Wrocław zakończył już rekrutację?
marcin93
Posty: 449
Rejestracja: 15 cze 2012, o 14:17

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: marcin93 »

Na pewno nie.
Banagladesz
Posty: 66
Rejestracja: 22 sty 2014, o 16:49

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: Banagladesz »

Mam nadzieje że jeszcze zrezygnuje pare osob z wrocka
Awatar użytkownika
monahaa
Posty: 85
Rejestracja: 6 lip 2014, o 18:40

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: monahaa »

Aero pisze:
monahaa pisze:Cześć, przepraszam że schodzę z Waszych tematów, ale też mam kilka pytań i niestety nie wiem czy była już na nie odpowiedź czy nie

otóż pytania do byłych/obecnych studentów farmacji:

1) jaki fartuch należy nabyć przed rozpoczęciem studiów, oprócz tego, że długi fason + długi rękaw - bawełna czy jakaś mieszanka poliester+ bawełna?
2) jakie buty są potrzebne - jakieś specjalne czy trampki/tenisówki/ adidasy mogą być?
3) jakie jeszcze rzeczy są potrzebne na studiach oprócz fartucha, butów i okularów ochronnych?

wiem, że są tu bardzo pomocni Ludzie więc proszę o pomoc
1) sama bawełna najlepsza, na wypadek samozapalenia ja o tym nie wiedziałam i mam mieszankę z poliestrem, trzyma się dobrze, oprócz paru plam nie do usunięcia.
2) normalne trampusie miałam, asystentki latały w chodakach. Trampusie też przeżyły.
3) okulary u nas były koło stężonych kwasów, więc swoich nie nosiłam, ale najważniejsza rzecz na chemii - rękawiczki. Chyba że chcesz mieć wiecznie żółte dłonie i schodzącą skórę (kwas azotowy ).

Ja studiuję we Wrocku, na I roku fartuch był potrebny na nieorganicznej i na anato&fizjo, z tym, że tam tak się nie brudził na szczęście. Na mikrobiologii fartuchy były z szatni, żeby mikrobów nie roznosić wszędzie.
Oooo super, dzięki za info zakupiłam dziś białe trampy, mam nadzieję, że się sprawdzą. A co do rękawiczek to takie zwykłe gumowe, jak noszą pielęgniarki czy jakieś grubsze/specjalne? Przepraszam, że Was tak zasypuje pytaniami, ale nastał wrzesień i przeżywam te studia jak stonka wykopki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość