Farmacja CM UMK

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
paulcia3005
Posty: 113
Rejestracja: 8 lis 2009, o 20:45

Farmacja CM UMK

Post autor: paulcia3005 »

Kto się dostał, kto jeszcze czeka żeby się dostać?
pindas
Posty: 5
Rejestracja: 9 sie 2012, o 15:34

Re: Farmacja CM UMK

Post autor: pindas »

Heej, ja się dostałem i czekam właśnie na kontakt z jakimiś ludźmi z tego rocznika
malibu123
Posty: 8
Rejestracja: 6 wrz 2012, o 21:41

Re: Farmacja CM UMK

Post autor: malibu123 »

Witam, również farmacja 2012 - pewnie spotkamy się w październiku na uczelni Czy tylko mi się wydaję, że nasz wydział zaczyna rok od 5.10 ? Może jakieś spotkanie integracyjne - czyt. melanż przed październikiem
pindas
Posty: 5
Rejestracja: 9 sie 2012, o 15:34

Re: Farmacja CM UMK

Post autor: pindas »

Czy tylko mi się wydaję, że nasz wydział zaczyna rok od 5.10 ?

Troszkę dziwnie by było, gdybyśmy zaczynali 5.10 (piątek). Z tego, co słyszałem, to 1.10 mamy odebrać legitymacje i potem jest jakieś zapoznanie z tym systemem USOS i szkolenie BHP (?).

Eee tam, to przecież nieistotne, najwyżej się zgubimy i tyle dd
Może jakieś spotkanie integracyjne - czyt. melanż przed październikiem
Mi osobiście pasuje, ale trzeba by znaleźć więcej chętnych (nie wiem, jak do nich dotrzeć, jakoś się nie ujawniają)
malibu123
Posty: 8
Rejestracja: 6 wrz 2012, o 21:41

Re: Farmacja CM UMK

Post autor: malibu123 »

To chyba byłoby za piękne zaczynać w piątek
Naszego planu tygodniowego jeszcze nie ma, prawda? Moja znajoma jak na PW na tech chem. dostała plan to załamana siedzi bo codziennie od 8 do 17 prawie -.-

Co do spotkania to racja - większą ekipą byłoby o czym mówić.
Pindas, masz może jakieś ciekawe info o naszym CM i farmie, moze coś od starszych roczników ?:)
pindas
Posty: 5
Rejestracja: 9 sie 2012, o 15:34

Re: Farmacja CM UMK

Post autor: pindas »

Naszego planu tygodniowego jeszcze nie ma, prawda?

Prawda, prawda. Ma się pojawić w ostatnim tygodniu października, planowo 24.08 :dd
Moja znajoma jak na PW na tech chem. dostała plan to załamana siedzi bo codziennie od 8 do 17 prawie -.-

To powód, dla którego nawet nie zamierzam zaglądać w plan zajęć na farmacji . Tak o studentów dbają, że nie chcą ich nawet do domu wypuści
Co do spotkania to racja - większą ekipą byłoby o czym mówić.

Myślałem, żeby założyć na fb grupę społecznościową z naszym rocznikiem na te trzy tygodnie przed startem, ale i tak nie ma dojścia do innych studentów, bo list z imionami i nazwiskami osób przyjętych - z tego co wiem - nigdzie nie opublikowano, a komu chciałoby się szukać takich bzdetów dd
Pindas, masz może jakieś ciekawe info o naszym CM i farmie, moze coś od starszych roczników ?:)

Słyszałem tylko, że pierwszy rok jest najłatwiejszy spośród wszystkich, chociaż i tak daje ostro po nerach d (czasem pewnie też po wątrobie ). Doszły mnie słuchy, iż wykładowcy anatomii są w porządku, a biologia i botanika to koszmar dla nowych studentów Ale kto by nie lubił uczyć się po łacinie nazw trawek, krzewów i drzewek, no to aż nie do pomyślenia *_*
pindas
Posty: 5
Rejestracja: 9 sie 2012, o 15:34

Re: Farmacja CM UMK

Post autor: pindas »

Ma się pojawić w ostatnim tygodniu października, planowo 24.08 :dd

Matko, co to jest.
Październik to u mnie sierpień, też dobrze.

Ma się pojawić w ostatnim tygodniu września , planowo 24.09 *
malibu123
Posty: 8
Rejestracja: 6 wrz 2012, o 21:41

Re: Farmacja CM UMK

Post autor: malibu123 »

to z tym pazdzernikiem szybko rozkminiałam więc spoko

O tym pierwszym roku to też słyszałam, że najlatwiej. Ja jak widzę słowo biofizyka na naszym rozkładzie semestralnym to umieram

Z tą grupą na fejsie super sprawa, chociaż na początek byłoby to jakieś miejsce informacji, co, gdzie, po co i dlaczego.

Tak sie spytam jeśli można, mieszkać będziecie w akademiku, wynajmujecie mieszkanie/pokój czy u siebie ?:)
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Farmacja CM UMK

Post autor: czornydanio90 »

jakbyście chcieli jakieś giełdunie z bioli to służę uprzejmie na leku i farmie pytania powtarzają się, ale nowa kierowniczka to kosa jakich mało

z biofizyki profesor jest bardzo równym człowiekiem . nie wiem czy pytania się powtarzają, ale jakby cuś to też służę pomocną giełdą

anatomię macie lajtową to nie ma nawet o czym mówić
rozekkwidzyn
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2010, o 06:07

Re: Farmacja CM UMK

Post autor: rozekkwidzyn »

Jestem po I roku i mogę powiedzieć tak:
Na botanice nie ma najmniejszego problemu. Z tym przedmiotem jest taki problem, że nikomu się nie chce- i dla tego go nie zdają- na przykład ja, a niektóre zajęcia są dość nudne+ dwa razy pójdziecie do Parku Myślęcinek na zajęcia ternowe. Wiedziałem że idę na lek w tym roku i absolutnie miałem to gdzieś żeby się uczyć, jednak obiektywnie można powiedzieć że nie jest trudno. Matma jest też do zrobienia. Trochę trzeba całeczek pomęczyć- ale i bez tego idzie to przepchnąć- gorzej będzie ze statystyką, niemniej jednak tylko ćwiczenia. Bo egzamin co roku jest łudząco podobny tak z matmy jak i staty. Co do fizy- zależy na kogo traficie. Ja miałem z p. mgr. Pyskirem, który uchodzi za mega kosę, ale ja wspominam te zajęcia bardzo miło choć często nie bez stresu. Egzamin jest dość spoko. Nie wiem czy będziecie mieli łacinę- na leku od tego roku nie będzie, ale jest mega nudna i nikomu się nie chce uczyć jak jest mazidło, czy np kora dębowa w języku Rzymian. Chemia nieorganiczna ćwiczenia spoko, przelewa się z probówki do probówki- ale egzamin juz nie jest zbyt wesoły. Co pocieszające: Pani Profesor jest bardzo wymagająca ale i bardzo, bardzo w porządku i nie robi wielkich trudności. Po prostu trzeba się uczyć z tej chemii, to nie będzie robić pod górkę jak niektórzy inni prowadzący.
natkaa02
Posty: 23
Rejestracja: 7 sie 2012, o 15:42

Re: Farmacja CM UMK

Post autor: natkaa02 »

I ja też się dostałam na farmację do Bydgoszczy. Mieszkania jeszcze nie mam, jutro jadę oglądać jedno.
Mrówka1991
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2012, o 22:39

Re: Farmacja CM UMK

Post autor: Mrówka1991 »

Witam
Mam do sprzedania materiały na 1 rok farmacji. Jeśli jest ktoś zainteresowany proszę pisać na gg: 3748861
malibu123
Posty: 8
Rejestracja: 6 wrz 2012, o 21:41

Re: Farmacja CM UMK

Post autor: malibu123 »

natkaa02, Miło powitać w gronie studentów farmy
Z mieszkaniem faktycznie tyle latania, że głowa mała.
W dziekanacie lekarskiego, plan już mają podać 17 a grupy 28 a u nas cisza. Nie podoba mi się to, bo z chęcią dowiedziałabym się jak bd wyglądała siatka godzin na ten semestr
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości