farmacja i poprawa matury..

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
far03
Posty: 98
Rejestracja: 26 sie 2014, o 20:04

farmacja i poprawa matury..

Post autor: far03 »

Do osób które są lub były w podobnej sytuacji. Jestem na pierwszym roku farmacji . Na początku myślałam że to jest to co chce robić w życiu. Ale coraz bardziej ciągnie mnie do medycyny. Nie zdazylam niestety złożyć dokumentów o poprawę matury. Myślę o podejściu do niej za rok . Tylko czy jest na drugim roku czas na poprawę matury? I czy to ma sens waszym zdaniem ?

Awatar użytkownika
mizu
Posty: 79
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 08:45

Re: farmacja i poprawa matury..

Post autor: mizu »

Hej Nie wiem jak jest na farmacji, na pewno macie bardzo dużo nauki, ale spełnianie marzeń zawsze ma sens. Znam osobę, która dostała się na medycynę za piątym razem i do tego czasu w ogóle nie studiowała. Ten chłopak jest teraz szczęśliwy, może i zmarnował 5 lat życia, ale nie zmarnuje większości
Wyżlin
Posty: 347
Rejestracja: 17 lis 2013, o 18:41

Re: farmacja i poprawa matury..

Post autor: Wyżlin »

Dla niektórych 5 lat może być wykańczające pod względem psychicznym, nad tym też trzeba się zastanowić. 5 lat uczyć się i żyć w sumie w stresie? Nie mówię o tej osobie, ale ogółem dla większości to może się okazać stratą czasu.

A tak poza tym, warto walczyć, przecież za rok możesz sobie poprawiać, co Ci to szkodzi?
far03
Posty: 98
Rejestracja: 26 sie 2014, o 20:04

Re: farmacja i poprawa matury..

Post autor: far03 »

Właściwie nic nie szkodzi) tylko zastanawiam się czy będąc na drugim roku farmacji jestem w stanie ją poprawić. .

Wyżlin
Posty: 347
Rejestracja: 17 lis 2013, o 18:41

Re: farmacja i poprawa matury..

Post autor: Wyżlin »

Wiesz, nie studiuję tego, ale ciężko na pewno macie, ale sama musisz wiedzieć, czy uda Ci się czas znaleźć A kierunek i tak masz dobry
far03
Posty: 98
Rejestracja: 26 sie 2014, o 20:04

Re: farmacja i poprawa matury..

Post autor: far03 »

Dzięki ze mile słowa

pradaxa
Posty: 65
Rejestracja: 22 cze 2013, o 12:06

Re: farmacja i poprawa matury..

Post autor: pradaxa »

far03 pisze:Do osób które są lub były w podobnej sytuacji. Jestem na pierwszym roku farmacji . Na początku myślałam że to jest to co chce robić w życiu. Ale coraz bardziej ciągnie mnie do medycyny. Nie zdazylam niestety złożyć dokumentów o poprawę matury. Myślę o podejściu do niej za rok . Tylko czy jest na drugim roku czas na poprawę matury? I czy to ma sens waszym zdaniem ?

nawet się nie zastanawiaj , tylko idz na medycyne!
Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: farmacja i poprawa matury..

Post autor: Hogwartnik »

A gdzie studiujesz? Mam koleżankę, która po 3 roku zrezygnowała z farmacji na rzecz lekarskiego, większość poprawia jednak na tym 1 roku. W zależności gdzie studiujesz dowiedz się, co da się trochę odpuścić, a co koniecznie się uczyć, żeby w razie czego zdać, ale jak się chce to na każdej uczelni znajdzie się czas.

karchola
Posty: 369
Rejestracja: 22 lut 2009, o 14:11

Re: farmacja i poprawa matury..

Post autor: karchola »

Mi się wydaję, że dużo osób poprawia maturę po 2 roku i zmienia kierunek. W lbl właśnie tych mam na roku, jest i dziewczyna po III latach farmy Jest prowadzący od zdrowia, który skończył farmację i zrobił podyplomowe naucza studentów robi 5 rok leku ) Na II roku już jest sama chemia. Jeżeli ktoś kładł organy to na II roku nauka tego zacnego działu chemii go nie ominie Najwięcej zmian to z farmy/wety na lek albo ludzi, którzy zostali w domu
far03
Posty: 98
Rejestracja: 26 sie 2014, o 20:04

Re: farmacja i poprawa matury..

Post autor: far03 »

Dzięki za wsparcie ! po Waszych słowach myślę że może jednak dam radę bo od znajomych słyszałam jedynie : po co Ci to albo że nie mam pewności ze poprawie za rok a potem stracę kilka lat

Awatar użytkownika
muoli
Posty: 66
Rejestracja: 17 lip 2013, o 15:33

Re: farmacja i poprawa matury..

Post autor: muoli »

Zawsze mozesz przerwać rok, pójść na dziekankę i solidnie przyłożyć sie do matury:) uważam, ze drugi rok jest mega trudny i ciezko jest przyłożyć sie do czegos innego, ale zycze Ci powodzenia!

far03
Posty: 98
Rejestracja: 26 sie 2014, o 20:04

Re: farmacja i poprawa matury..

Post autor: far03 »

A mógłby ktoś wyjaśnić czym różni się matura na starych i nowych zasadach ? Mam na myśli biologię i chemię.

Rosaline
Posty: 172
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 15:58

Re: farmacja i poprawa matury..

Post autor: Rosaline »

Da się poprawić, rok temu poprawiło kilkanaście osób z pierwszego roku farmacji.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości