Farmacja Kandydaci 2015/2016

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: Loa_Loa »

Aaa chyba że tak. A można zrobić badania na 2 kierunki naraz? Żeby tyle nie jeździć, bo co jak co, ale do Lublina mam kawałeczek
Kasia96
Posty: 41
Rejestracja: 2 lip 2015, o 22:23

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: Kasia96 »

EmmaEdzia pisze:Mam pytanie co do Lublina. Jesli chodzi o robienie badań, to należy je wykonać tylko w ściśle wyznaczonych placówkach, które są na skierowaniu (czyli tylko w Lublinie)? Czy to nie ma znaczenia?


Można je zrobić gdzie się chce ale wtedy trzeba zapłacić w zależności od tego ile badań Ci zrobią. Ja robiłam w Lublinie w tej pierwszej placówce bezpłatnie i byłam tylko na badaniach u okulisty ale kolejki straszne zeszło mi z tym ponad 3h więc jeśli byś się tam wybierala to weź to pod uwagę.

inga6
Posty: 80
Rejestracja: 8 cze 2015, o 08:10

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: inga6 »

Ja na badania na analityke musialam multum badan porobic, takze samo zrobienie wszystkich badan zajelo mi kilka dni, ale wydaje mi sie, ze jakbym dostala sie na farmacje, to nie musialabym juz robic badan od nowa, bo na zaswiadczeniu nie mam napisanego kierunku, tylko nazwa uczelni i wydzial. Ale mozesz tez pojsc do takiego lekarza, ktory da ci papierek bez wykonywania zadnych badac, co polecam
HermaHerma
Posty: 6
Rejestracja: 23 lip 2015, o 19:41

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: HermaHerma »

Mam pytanie do wszystkich wrocławskich studentów farmacji - szukacie pokojów, mieszkań do wynajęcie, czy składacie podanie o akademik?
Monysza23
Posty: 53
Rejestracja: 28 sie 2013, o 22:53

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: Monysza23 »

HermaHerma, mieszkanie
Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: Loa_Loa »

Kasia96 pisze: Można je zrobić gdzie się chce ale wtedy trzeba zapłacić w zależności od tego ile badań Ci zrobią. Ja robiłam w Lublinie w tej pierwszej placówce bezpłatnie i byłam tylko na badaniach u okulisty ale kolejki straszne zeszło mi z tym ponad 3h więc jeśli byś się tam wybierala to weź to pod uwagę.

No słyszałam że są duże kolejki, nieważne czy na Nałęczowskiej czy na Nowym Świecie. Obstawiam że na Nałęczowskiej, bo bliżej jest do uczelni.
Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: Loa_Loa »

inga6 pisze:Ja na badania na analityke musialam multum badan porobic, takze samo zrobienie wszystkich badan zajelo mi kilka dni, ale wydaje mi sie, ze jakbym dostala sie na farmacje, to nie musialabym juz robic badan od nowa, bo na zaswiadczeniu nie mam napisanego kierunku, tylko nazwa uczelni i wydzial. Ale mozesz tez pojsc do takiego lekarza, ktory da ci papierek bez wykonywania zadnych badac, co polecam
Na zaświadczeniu nie jest tak, że jest napisany konkretny kierunek (na skierowaniu jest)? A mogłabyś napisać mi w skrócie, na co badania robiłaś?
kama10
Posty: 39
Rejestracja: 8 lip 2015, o 15:02

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: kama10 »

Na zaświadczeniu może nie być kierunku, ale sprawdziłam że na skierowaniu jest napisany kierunek (u mnie akurat analityka) i wydaje mi się, że może się nieco różnić analityka a farmacja. Wydaje mi się, że na farmację nie ma badań na bakterie wirusy i grzyby, ale mogę się mylić, trzeba złapać tu osobę, która już jest na farmacji
Monysza23
Posty: 53
Rejestracja: 28 sie 2013, o 22:53

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: Monysza23 »

kama10, jeśli chodzi o badania, to były przeprowadzone czysto teoretycznie, pytania o alergie, operacje, choroby przewlekłe, wada wzroku, słuch, sprawy neurologiczno - psychiczne, żadnych jakiś badań na bakterie, wirusy lub grzyby. Jeśli chodzi o zaświadczenie (a druczek często jest podobny w przychodniach), to jest nazwa uczelni i kierunku.
inga6
Posty: 80
Rejestracja: 8 cze 2015, o 08:10

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: inga6 »

Sprawdzalam na internecie i badania na analityke i farmacje mniej wiecej pokrywaja sie ze soba, poniewaz tu i tu bedziemy miec do czynienia z odczynnikami chemicznymi i to glownie po to sie robi te badania. Na skierowaniu jest napisany kierunek, ale na zaswiadczeniu, ktore dostalam u lekarza, juz on nie jest wpisany. Ja musialam zrobic badanie wzroku, spirometrie, pobrac krew (tu chyba badali bilirubine i cos jeszcze, ale nie pamietam co dokladnie) i zrobic rtg klatki piersiowej, no i klasycznie jeszcze mierzyli mi cisnienie, ale to chyba bylo najprzyjemniejsze badanie z tych wszystkich. Chyba tyle, ale moglam jeszcze o czyms zapomniec
Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: Loa_Loa »

inga6, czyli gdybym przyszla z dwoma skierowaniami w jeden dień to nie powinno być problemu, no nie? I te wszystkie badania odbywają się w jednym miejscu?
inga6
Posty: 80
Rejestracja: 8 cze 2015, o 08:10

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: inga6 »

Ale dwoma skierowaniami na jeden kierunek? Czy te skierowania na dwa inne kierunki? Jak juz pisalam, to zalezy do jakiego trafisz osrodka, bo moze byc tak, ze zrobia nie beda robic ci nic, moze byc tak, ze zrobia ci tylko badanie wzroku, a moze byc tez tak jak ja mialam, czyli, ze musialam zrobic komplet wszystkich badan, bo inaczej nie dostalabym papierka. Ja wszystkie badania robilam w swojej miejscowosci, a nie we Wroclawiu.
Wszystkie badania mialam w jednym miejscu i zajelo mi to mniej niz godzine zrobienie tych wszystkich badan. Ale wiadomo krew pobiera sie z rana i musialam pojsc innego dnia, tak samo rtg, na miejscu tego nie bylo, ale to sprawa przejscia sie 5 minut do kolejnego osrodka, gdzie bezproblemu to zrobili.
Nojestem
Posty: 124
Rejestracja: 9 maja 2015, o 22:28

Re: Farmacja Kandydaci 2015/2016

Post autor: Nojestem »

Mnie lekarz nawet nie badał, zapytał się tylko czy jestem uczulony i to wszystko. No i skasował 20zł księgowy nie lekarz

PS: W poznaniu chyba normalnie będzie II lista uzupełniająca?Bo jestem 6 pod kreską(od I listy uzupełniającej) a baba z biura mnie straszyła,że nie wiadomo czy będzie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości