Farmacja na AM we Wrocławiu

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
olga_1125
Posty: 18
Rejestracja: 10 sty 2013, o 12:54

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: olga_1125 »

gratulacje:) grupy nie ma, chyba że coś się od zeszłego tygodnia zmieniło:)
emmmm37254
Posty: 13
Rejestracja: 9 lip 2013, o 23:28

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: emmmm37254 »

Zawsze można założyć
martamarta1234
Posty: 81
Rejestracja: 19 maja 2013, o 13:36

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: martamarta1234 »

gratuluje wszystkim którzy dziś i wcześniej sie dostali d do trzech razy sztuka
martamarta1234
Posty: 81
Rejestracja: 19 maja 2013, o 13:36

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: martamarta1234 »

chętnie uzyskam jakiekolwiek informacje na temat 1 roku farmy d dobrze być zorientowanymd ktoś pomoże ?
chaos87
Posty: 28
Rejestracja: 22 lip 2011, o 16:15

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: chaos87 »

Hej jakbyś chciala info o farmacji odezwij się na prov podam CI moje gg i pogadamuy pozdrawiam
chaos87
Posty: 28
Rejestracja: 22 lip 2011, o 16:15

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: chaos87 »

priv
Resiu
Posty: 61
Rejestracja: 14 cze 2012, o 13:07

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: Resiu »

Też w sumie mogę na jakieś pytania odpowiedzieć

Awatar użytkownika
olga_1125
Posty: 18
Rejestracja: 10 sty 2013, o 12:54

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: olga_1125 »

Będę wdzięczna jak ktoś ze starszych studentów poświęci swój cenny czas i trochę opowie, bo większość wątków jest już dość starych, a miło byłoby mieć aktualne informacje:)
Z serii pytań standardowych: czy na początku ciężko jest z różnicą poziomów między liceum, a początkiem studiów? Czy jak ktoś ma mocne podstawy to jest do ogarnięcia?
Jakie są najprzydatniejsze podręczniki i skrypty na początek?
Kiedy wybieramy fakultety i co z nich jest warte uwagi?
Podobno od ubiegłego roku farmacja i lekarski nie mają już wfu, czy to prawda?
Z góry dziękuję:)
Resiu
Posty: 61
Rejestracja: 14 cze 2012, o 13:07

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: Resiu »

czy na początku ciężko jest z różnicą poziomów między liceum, a początkiem studiów? Czy jak ktoś ma mocne podstawy to jest do ogarnięcia?
Chociaż z początku wydaje się ciężko, z perspektywy czasu różnica poziomów nie wydaje się zbyt wielka- trzeba jedynie wkręcić się w studencki tryb nauki, a to pewnie występuje wszędzie. Na pewno różnica jest w ilości materiału
Wszystko jest do ogarnięcia, inaczej tylu by nas nie przeszło I roku
Jakie są najprzydatniejsze podręczniki i skrypty na początek?
W zasadzie najważniejszy jest podręcznik do chemii autorstwa Lipca i Szmala oraz skrypt do chemii pani Wojakowskiej (zależnie od preferencji, chociaż fajnie jest mieć oba).
Do tego Fizjologia Traczyka, chociaż osobiście wolałem korzystać też z Histologii Zabla.
Do chemii pod kątem egzaminu Podstawy chemii nieorganicznej A. Bielańskiego (świetna lekturka )
To jest w zasadzie najważniejsze na I semestr, bez innych książek da się obyć, a poza tym nie musicie jeszcze nic kupować, w pierwszych dniach października można część książek wypożyczyć z biblioteki, w akademiku będzie pełno ogłoszeń sprzedaży, a w połowie października jest też kiermasz, gdzie można naprawdę tanio zdobyć potrzebne materiały. Zawsze też można od kogoś skserować bądź wydrukować z pdf-u.
Kiedy wybieramy fakultety i co z nich jest warte uwagi?
W zeszłym roku fakultety wybieraliśmy na szkoleniu BHP (co było przynajmniej dla mnie zaskoczeniem), ale w przypadku tych odbywających się w semestrze letnim dało się jeszcze poprzenosić po zimowej sesji.

W skrócie:
Łacina- fakultet obowiązkowy
Psychologia stresu- zajęcia z miłą panią z psychologii, na każdych relaksacja (serio ), na zaliczenie przygotowanie prezentacji lub relaksacji problem był z z ilością zapisanych (ponad 100 osób) i trzeba było robić dodatkowe grupy, żeby te zajęcia jakoś wyglądały
Opracowywanie Danych Doświadczalnych- zajęcia z dr Drysiem (sympatyczny prowadzący od matematyki i statystyki), nie wszyscy wszystko rozumieli, ale podobno to się przyda, na zaliczenie przeprowadzenie doświadczenia i zrobienie sprawozdania, mimo początkowych obaw każdy jakoś sobie w końcu dał radę
Readagowanie i formatowanie sprawozdań- dokładnie nie wiem, co tam robili, ale generalnie praca przy komputerach, zaliczenie chyba było za obecność
Chemia środowiska- nie mieliśmy
Profilaktyka chorób- tego też nie było w zeszłym roku
Podobno od ubiegłego roku farmacja i lekarski nie mają już wfu, czy to prawda?
To prawda, od zeszłego roku obowiązuje nowy program, który prawie się nie różni, ale wf-u już nie ma
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: deVries »

Co do książek to ja sobie jeszcze nie wyobrażam zaliczenia z biofizyki bez Miękisza, ale może dlatego, że na wykłady nie chodziłem, a same slajdy albo cudze notatki do mnie nie przemawiają.

Na redagowaniu i formatowaniu sprawozdań robiliśmy wszystko. Od macania kasztanów, przez przepis na naleśniki po wizytę w muzeum farmacji. Magiczne zajęcia. Raz jeden zobaczyłem na nich arkusz kalkulacyjny i to były dość przydatne ćwiczenia, ale już nie pamiętam dlaczego - wakacje, wyjebka.
Kraja94
Posty: 5
Rejestracja: 30 lip 2013, o 10:04

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: Kraja94 »

Hej, mam pytania do starszych roczników. Mówicie, że w tamtym roku fakultet z psychologii stresu prowadzony był przez miłą panią, w tym roku jednak uległo to chyba zmianie bo AM podaje, że zajęcia będzie prowadził dr Mateusz Dąsal- jakieś doświadczenia?
Ile fakultetów wybieramy? Tak, żeby wyszło 60 godzin czy jak to wygląda?
I na forach czytałam o zielniku, ale to informacje sprzed kilku lat. Teraz też jest coś takiego? Bo mam teraz ful czasu wolnego, więc mogłabym zacząć taki zielnik robić
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: deVries »

Chyba niczego nie mieliśmy z tym gościem (ja na pewno nie miałem), więc raczej nikt nie będzie kojarzył. Fakultetów wybieracie tyle, żeby wyrobić 80 godzin, przy czym łacina jest fakultetem obowiązkowym (huehue). Zielnik to dopiero na farmakognozję, czyli na 3 rok, weź nie świruj
Kraja94
Posty: 5
Rejestracja: 30 lip 2013, o 10:04

Re: Farmacja na AM we Wrocławiu

Post autor: Kraja94 »

Haha dobrze wiedzieć, czyli kolejne 2 miesiące błogiego lenistwa
A jak wygląda sprawa z językami? Na początku roku są jakieś testy sprawdzające poziom?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości