Farmacja na WUM

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

[Link] Farmacja na WUM

Post autor: kokardka »

według tego co tutaj uzbieraliśmy farmacja-progi-2013-vt51221-120.htm w zeszłym roku było 163,5 z tymże tendencja jest spadkowa co roku więc obstawiam jakieś 161, może 160
lima 95
Posty: 28
Rejestracja: 30 maja 2014, o 19:58

Re: Farmacja na WUM

Post autor: lima 95 »

kokardka to chyba informacje na temat rekrutacji na farmacje na WUM są nieprawdziwe bo tam jest podanny inny próg .
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Farmacja na WUM

Post autor: kokardka »

lima 95, to że pod koniec września było 163,5 to jestem pewna, może potem jeszcze spadł ale na pewno nie do 140 jak pokazuje tamta strona
lima 95
Posty: 28
Rejestracja: 30 maja 2014, o 19:58

Re: Farmacja na WUM

Post autor: lima 95 »

tak myslałam to by było niemożliwe
misiaczek130595
Posty: 2
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 19:18

Re: Farmacja na WUM

Post autor: misiaczek130595 »

kupię materiały na 1 rok farmacji :]
Mateq123
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2015, o 18:05

Re: Farmacja na WUM

Post autor: Mateq123 »

Hej, czytałem trochę stron tego tematu (głównie początek) i chciałbym zapytać czy coś się zmieniło od tamtego czasu (2011). Czy nadal jest tak strasznie ze statystyką i botaniką? Wiem że to może trochę głupie pytanie, ale czy jest jakieś porównanie farmacji z medycyną? Medycyna trudniejsza? Jestem w kropce. Chciałbym studiować farmację właśnie w Warszawie, a tutaj takie złe opinie. Po prostu boję sobie że sobie nie poradzę, a mam jeszcze trochę czasu do namysłu.
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Farmacja na WUM

Post autor: kokardka »

Mateq123, botanika daje w kość niektórym ale statystyka jest mega lajtowa i wszyscy zaliczają
raincoat
Posty: 4
Rejestracja: 17 sty 2011, o 17:24

Re: Farmacja na WUM

Post autor: raincoat »

Cześć, wypełnialiście już tą ankietę językową podczas składania aplikacji na WUM?

Tam jest Ocena na maturze - czyli? Jeżeli pisałem angielski rozszerzony i podstawowy to jaki wynik wstawić?
ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: Farmacja na WUM

Post autor: ameba11 »

Mam do was pytanie, bo czytałam na stronie WUM, ale nie jestem na 100% pewna,czy żeby się dostać na farmacje trzeba mieć około 170 pkt, to czy wystarczy mieć np. po 75% z biologii i chemii i 80% z matmy (x 1/4) Czy jest inny przelicznik?
Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: Farmacja na WUM

Post autor: Hogwartnik »

W zeszłym roku był taki przelicznik jak piszesz, na stronie WUMu na pewno sa aktualne wymagania na ten rok, ale pewnie nic się nie zmieniło i taki rozkład matur wystarczyłby. Wiadomo, że to zależy jak ludziom w tym roku poszło i próg przyjęcia się zmieni.
pekińczyk
Posty: 2
Rejestracja: 9 cze 2016, o 20:42

Re: Farmacja na WUM

Post autor: pekińczyk »

jeśli są tu osoby studiujące obecnie 1 rok farmacji na WUMie - ile macie teraz egzaminów na sesji letniej? jakby ktoś mógł napisać czy egzaminy macie jeden po drugim czy są rozrzucone po całym czerwcu/lipcu? no i pytanie trochę bezsensowne, ale zapytam: macie czas na cokolwiek innego oprócz nauki?
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja na WUM

Post autor: Nitrogenium32 »

peki&#x144czyk pisze:ile macie teraz egzaminów na sesji letniej?
Cztery - botanika teoretyczna, botanika praktyczna, chemia ogólna i nieorganiczna oraz anatomia.
peki&#x144czyk pisze:czy egzaminy macie jeden po drugim czy są rozrzucone po całym czerwcu/lipcu?
Egzaminy są w czerwcu, generalnie różnie to bywa, w tym roku jest tak, że w pierwszym tygodniu (już na dniach.) przez trzy dni jest botanika, a w piątek kolokwium ze statystyki, natomiast w drugim tygodniu w poniedziałek chemia, a w piątek anatomia.
peki&#x144czyk pisze:macie czas na cokolwiek innego oprócz nauki?
Zależy co rozumiesz przez cokolwiek. Np. na seriale, YT albo kwejka zawsze znajdzie się czas xd
Chanelkaa
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2015, o 13:53

Re: Farmacja na WUM

Post autor: Chanelkaa »

Na pierwszym roku ogólnie nie jest źle, można znaleźć czas na wszystko. Jest większość wolnych weekendów od nauki. Natomiast sesja letnia jest ciężka, szczególnie botanika, która w tym roku jest na samym początku, a materiału bardzo dużo
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości