farmacja niestacjonarna

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
zu
Posty: 17
Rejestracja: 11 lip 2008, o 20:47

Re: farmacja niestacjonarna

Post autor: zu »

dlaczego matma bedzie w przyszlym roku brana pod uwage?
co za lipa:P

mozna tez poprawic mature i aplikowac od nowa,a wczesniej zabrac papiery z niestacjonarnej. coprawda rok w plecy,no ale przynajmniej jest szansa na stacjonarne.
meeai
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2009, o 22:04

Re: farmacja niestacjonarna

Post autor: meeai »

Bolak pisze:Zadzwoniłem dzisiaj na WUM, żeby zapytać się czy jest możliwe przeniesienie po roku z płatnej na stacjonarną farmację po poprawieniu matury. Babka na to że jedyną możliwością jest średnia min. 4.5 z dwóch lat. W sumie się nie dziwię bo co roku traciliby dodatkowe źródło kasy. Czyli w tym roku idę na chemię na UW, za rok poprawiam maturę i jeszcze trzeba będzie się uporać z matmą.
też dziś dzwoniłam z tym pytaniem, mi powiedzieli, że raczej nie ma takiej możliwości i podobno tylko jedna osoba dotychczas została przeniesiona jak poprawiła maturę bo miała do tego bardzo dobrą średnią
Z tego co było pisane na forum zrozumiałam, że jednak więcej osób się przenosiło, więc już sama nie wiem.
Nikuszka
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 10:18

Re: farmacja niestacjonarna

Post autor: Nikuszka »

Jakie są opłaty za studia niestacjonarne w poszczególnych miastach, /za rok/ na farmacji ?
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: farmacja niestacjonarna

Post autor: Biochejter »

Lublin 8 tys/semestr
Nikuszka
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 10:18

Re: farmacja niestacjonarna

Post autor: Nikuszka »

Dziękuję Biochemister, a czy ktoś się jeszcze orientuje jakie są opłaty w takich miastach jak Wrocław, Kraków, Łódź


Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
tusiulka
Posty: 475
Rejestracja: 25 lip 2008, o 17:28

Re: farmacja niestacjonarna

Post autor: tusiulka »

W Łodzi również 8 tys/ semestr od tego roku. Wcześniej było taniej.
gorgeous15
Posty: 95
Rejestracja: 17 maja 2010, o 16:35

Re: farmacja niestacjonarna

Post autor: gorgeous15 »

składa ktoś może w tym roku na farmę niestacjonarną do Lublina? jestem w kropce. rodzice są w stanie jakoś mi pomóc i zapłacić ale wiem, ze nie dam rady wyciągnąć średniej 4.5 i się przenieść / masakra.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: farmacja niestacjonarna

Post autor: Biochejter »

gorgeous15 pisze:składa ktoś może w tym roku na farmę niestacjonarną do Lublina? jestem w kropce. rodzice są w stanie jakoś mi pomóc i zapłacić ale wiem, ze nie dam rady wyciągnąć średniej 4.5 i się przenieść / masakra.
UMed Lublin ma niezłą rozkmine jak zatrzymać uciekające pieniążki i właśnie takimi przepisami jak to 4.5 sobie radzi. Jeśli pójdziesz na płatne to licz się z tym że będziesz płacić przez 11 semestrów. 4.5 i wyżej ma może kilka osób na roku, tym bardziej że często zależy to od fuksa i kombinatorstwa (na własnym przykładzie to mówię). Ja bym wybrał farmacje na uczelni gdzie przeniesienie jest realne (głównie dlatego że dla mnie niewyobrażalne jest wykładanie nieomal 100 tysięcy za te studia).
gorgeous15
Posty: 95
Rejestracja: 17 maja 2010, o 16:35

Re: farmacja niestacjonarna

Post autor: gorgeous15 »

no tak, właśnie to mnie dobija. chciałam pójść na studium na ten rok i maturę poprawić, ale ciągle słyszę, że najwyżej zrobię dwa razy 1 rok ( przeniosę się na dzienne na 1 rok znów) ale przynajmniej nie zmarnuję czasu w głupim studium i będę się rozwijała. I jak tu podjąć jakąś decyzję?
Ilmarin
Posty: 121
Rejestracja: 18 maja 2009, o 14:18

Re: farmacja niestacjonarna

Post autor: Ilmarin »

Głupie studium? Głupie jest płacenie 16tys za rok niestacjonarnej farmacji - tylko po to, żeby po roku zaczynać od początku na stacjonarnych. Mam koleżankę po studium farmaceutycznym i ona je sobie bardzo chwali, gdyż jest jej dużo łatwiej na studiach. A w razie, gdyby nie poprawiła matury miałaby po 2latach bardzo dobry zawód. W studium też jest dużo nauki, ale też sporo zajęć praktycznych, więc jest czas na przygotowania do matury. Dla porównania z mojej grupy studenckiej matury w tym roku nie poprawił chyba nikt. Ale przecież studium farmaceutyczne jest głupie, bo człowiek nie może się rozwijać.
kinksa
Posty: 7
Rejestracja: 10 lip 2009, o 15:00

Re: farmacja niestacjonarna

Post autor: kinksa »

Czesc:)
Wybieram się prawdopodobnie na niestacjonarne do Wrocławia. Fundusze w sumie są, ale zawsze lepiej byłoby nie płacic Orientujecie się jak to jest we Wrocławiu z przenoszeniem na stacjonarne? Wystarczy poprawić maturę?

I jeszcze jedno, zajęcia odbywają się wieczorem, grupy są osobno - stacjonarni oddzieleni od niestacjonarnych? Dopytuję się - po tych wszystkich postach mam wątpliwości
sqri00
Posty: 94
Rejestracja: 28 lis 2008, o 13:59

Re: farmacja niestacjonarna

Post autor: sqri00 »

a ja chcialam zapytac czy na studiach niestacjonarnych jest tak samo ciezko jak na dziennych ? Czy duzo takich osob z niestacjonarnych odpada ? bo jak by na to nie patrzec to jest to źródło kasy dla uczeli wiec moze im zalezec na takich studentach z wiadomych powodów ?
miska597
Posty: 5
Rejestracja: 30 cze 2010, o 18:31

Re: farmacja niestacjonarna

Post autor: miska597 »

W sosnowcu niestacjonarni mają zajęcia razem ze stacjonarnymi, są przydzieleni po kilka osób do różnych grup i są traktowani na takich samych zasadach jak wszyscy. Myślę, że tak jest wszędzie ale nie jestem pewna Szczerze mówiąc nie słyszałam o takim przypadku, żeby ktoś się przeniósł z niestacjonarnych na stacjonarne ale pewnie jest to możliwe
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości