farmacja niestacjonarna

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
zasek89
Posty: 23
Rejestracja: 23 maja 2008, o 19:16

farmacja niestacjonarna

Post autor: zasek89 »

Czy ktoś wybiera się na studia niestacjonarne . Jeżeli tak to dokąd się wybieracie i jakie w tym roku obstawiacie progii?
Linus
Posty: 79
Rejestracja: 16 mar 2008, o 21:32

Re: farmacja niestacjonarna

Post autor: Linus »

Ja sie zastanawiam, ale nie wiem czy nie lepiej po prostu poprawić maturę i pójść za rok, na pieniądzach nie śpię a poza tym skoro w tym roku nie starczy na stacjonarne to jednak widać że mam braki, co z resztą i przed wynikami matury wiedziałem

Jakbym się jednak zdecydował to na AMG, próg rok temu był 105 ptk. myślę że w tym roku będzie podobny, może ciut niższy ?
zasek89
Posty: 23
Rejestracja: 23 maja 2008, o 19:16

Re: farmacja niestacjonarna

Post autor: zasek89 »

ja składam dok na UJ na farmację tam próg był 93 pkty i do Lublina tam progu nie znam ale wydaje mi się że chyba nie był strasznie wysoki
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: farmacja niestacjonarna

Post autor: Biochejter »

W Lublinie biorą praktycznie każdego, kto ma 100 pkt przynajmniej (jest warunek że musi mieć 50% punktacji możliwej do zdobycia) i właśnie zwykle próg wynosi 100-110, w Sosnowcu wzięli w tamtym roku wszystkich dosłownie (nie wiem czy można było mieć 0pkt, ale znam osobę co zdawała tylko biologię i miała coś około 40% i ją przyjęli) Także na niestacjo to dosłownie każdy ma drogę otwartą raczej, pod warunkiem że ma te kilkanaście patyków rocznie i zdaną maturę
zasek89
Posty: 23
Rejestracja: 23 maja 2008, o 19:16

Re: farmacja niestacjonarna

Post autor: zasek89 »

w krakowie z tego co czytałem w internecie przyjmowali od 93 więc tam nawet nie trzeba miec 50 %
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: farmacja niestacjonarna

Post autor: Gekon »

Biochemister pisze:ale znam osobę co zdawała tylko biologię i miała coś około 40% i ją przyjęli
Śmiech na sali poprostultlol2, no ale czego uczelnie nie zrobią dla pieniędzy
Ja bym takiej osobie nie zaufał prosząc o pomoc w aptece , no ale co ma matura do dalszego ksztalcenia na studiach.
inspiron
Posty: 51
Rejestracja: 28 cze 2008, o 16:16

Re: farmacja niestacjonarna

Post autor: inspiron »

Ja bym takiej osobie nie zaufał prosząc o pomoc w aptece
Jesli ukończy studia to niby czemu nie?W aptece nie pracujesz po liceum.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: farmacja niestacjonarna

Post autor: Biochejter »

Ta dziewczyna o której wspomniałem nie zaliczyła roku. W każdym bądź razie dostać się jest bardzo łatwo.

Ale nie można sądzić po pozorach, najlepszą studentką u mnie w grupie jest dziewczyna z płatnych, miała nieco ponad 100 pkt na maturze, w tym roku matury nie poprawiła o dziwo, a stypendium naukowe będzie miała na farmie. I w drugą stronę: zdarza się że wypada ze studiów osoba z pierwszej 10-tki na liście, co na maturze zaszalała na powyżej niż 90% z bioli i tyle samo z chemii.

Ja już sam nie wiem od czego to zależy, choć jednak często ludzie z płatnych sobie nie bardzo radzą, ale jak mówię nie jest to zasadą.
Kasia989
Posty: 65
Rejestracja: 31 lip 2007, o 18:48

Re: farmacja niestacjonarna

Post autor: Kasia989 »

Biochemister pisze:Ja już sam nie wiem od czego to zależy, choć jednak często ludzie z płatnych sobie nie bardzo radzą, ale jak mówię nie jest to zasadą.
Według mnie dobrze zdana matura jednak o czymś świadczy, mi in. o pracowitości i pewnej wiedzy

Z tego co czytałam w Sosnowcu za niestacjonarne płaci się 16 000 rocznie.
Nie żal Wam tych pieniędzy? Nie lepiej douczyć się i zdać maturę za rok ( do osób na niestacjonarnych)
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: farmacja niestacjonarna

Post autor: Biochejter »

Kasia989 pisze: Według mnie dobrze zdana matura jednak o czymś świadczy, mi in. o pracowitości i pewnej wiedzy
Też tak uważałem i zwątpiłem chwilowo. Bo dlaczego osoba która ma 110 pkt ma stype naukową po 1.roku, a osoba ze 180 nie może zaliczyć ćwiczeń i odpada przed sesją? No właśnie. oczywiście to wyjątek, ale jednak jest [oba przypadki były u mnie w grupie]
Kasia989 pisze:Z tego co czytałam w Sosnowcu za niestacjonarne płaci się 16 000 rocznie.
Nie żal Wam tych pieniędzy? Nie lepiej douczyć się i zdać maturę za rok ( do osób na niestacjonarnych)
Prawie wszędzie tyle kosztuje. Mi nawet przez myśl by nie przeszło tyle płacić. Ale co kto lubi
Linus
Posty: 79
Rejestracja: 16 mar 2008, o 21:32

Re: farmacja niestacjonarna

Post autor: Linus »

Kasia989 pisze: Z tego co czytałam w Sosnowcu za niestacjonarne płaci się 16 000 rocznie.
Nie żal Wam tych pieniędzy? Nie lepiej douczyć się i zdać maturę za rok ( do osób na niestacjonarnych)
No mi właśnie żal, dlatego na 90% będę poprawiał.a nie tylko o kasę chodzi, jakoś tak głupio mi iść na studia z brakami ze śmiesznego LO, na swoje usprawiedliwienie mam tylko to że bardzo krótko się uczyłem i to praktycznie od zera i nie ma co teraz marudzić tylko trzeba się poprawić

Biochemister, no właśnie tak jak napisałeś to wyjątek i może po prostu ta osoba co słabo zdała maturę potem ruszyłaz kopyta z nauką a ta drugaosiadła na laurach i tyle

ps - farma na AMG kosztuje 6 tys. za semestr
zasek89
Posty: 23
Rejestracja: 23 maja 2008, o 19:16

Re: farmacja niestacjonarna

Post autor: zasek89 »

Śmieszne liceum tzn?
Linus
Posty: 79
Rejestracja: 16 mar 2008, o 21:32

Re: farmacja niestacjonarna

Post autor: Linus »

Tzn że nakład nauki w LO jest śmieszny w porównaniu ze studiami(przynajmniej w moim był).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości