FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
jola_96
Posty: 26
Rejestracja: 22 sie 2013, o 12:53

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: jola_96 »

oki Wygląda ciekawie
A jak wyglądają praktyki? są zaraz po pierwszym roku?
Awatar użytkownika
szalona chemiczka
Posty: 148
Rejestracja: 27 cze 2014, o 14:11

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: szalona chemiczka »

Po pierwszym roku nie ma zadnych praktyk. Jak zdasz sesje w pierwszym terminie, to masz 3 miesiace wakacji.

chucky
Posty: 25
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 11:29

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: chucky »

Wow. Jestem w szoku, że na studiach jest wf. Jak to tam wygląda? Chodzimy sobie na siłownię", mamy jakieś ćwiczenia, czy tradycyjnie - łapcie piłkę i coś sobie z nią poróbcie"?
Awatar użytkownika
zazu24
Posty: 612
Rejestracja: 6 maja 2011, o 16:45

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: zazu24 »

Praktyki są po 3 i po 4 roku po 3 w aptece otwartej, po 4 w aptece szpitalnej
agunia987
Posty: 41
Rejestracja: 30 cze 2015, o 08:54

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: agunia987 »

Jak myślicie dam radę z 140 punktami na farmacje na SUM?
Paaullak
Posty: 2
Rejestracja: 8 sie 2012, o 21:09

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: Paaullak »

z wfem to zależy na co się trafi można chodzić na basen, na siłownie albo na sale, a tam są jakieś gry zespołowe, np. siatka, unihokej
jola_96 nie ma co ukrywać, trzeba się uczyć, czasami sporo i trzeba się spiąć, chyba najgorszy egzamin to mikrobiologia ale wszystko jest do przejścia
math16
Posty: 24
Rejestracja: 24 lip 2014, o 19:52

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: math16 »

To zalezy ile ludzi bedzie chcialo sie dostac na farme w tym roku i jak poszla matura Z tego co slyszalem nowa ppdstawa poszla lepiej niz w tamtym roku co moze spowodowac ze progi moga troche podskoczyc,chociaz nie jest to rzecza pewnaale nie wiecej niz 1-2 pkt mysle 1 rok to na pewno duzo nauki i nieraz bezsensownego kucia i tez na pewno inna nauka niz w liceum to rowniez trzeba sie przestawic ale ogolnie nie jest zle -) i do tego idzie sie przestawic Sam jestem po pierwszym roku i rozumiem Was wszystkich majacych rozne pytania Pamietam jak sam sie tym stresowalem rok temua wszystko przelecialo i jestem bardzo zadowolonypytajcie o wszystko rozwiejemy Wasze watpliowsci jesli chodzi o organizacje uczelni.
Hmmmmm tuu bywalo roznie Ale ogolnie to najmniej zoorganizowana jest katedra fizjologi i anatomi ale to sie przekonacie Co do planu zajec tez pozostawia duzo do zyczenia Jest podobno ukladany przez komputer przez co ostatnie grupy sa jak to mowia zwykle pokrzywdzone Zajecia max koncza sie o 19 ale i to nie straszne sa tego plusy i minusywbrew opiniom ktore slyszalem da sie jeszcze np spotykac ze znajomymi oprocz nauki Osobiscie mieszkam z 200km od sosnowca wiec w domu bywalem srednio raz na miesiacczesto to wlasnie najwiecej trzeba sieuczyc w weekendy bo po zajeciach przez caly dzien czlowiek juz nie ma sily. atmosfera jak dla mnie bardzo przyjemna a jesli die trafi naa swietna grupe pozna duzo nowych ludzi to moze byc naprawde ekstra takze wszystko idzie przezyc a wiekszosc rzeczy wychodzi juz z biegiem nauki i studiow -)

Awatar użytkownika
Neuronka
Posty: 20
Rejestracja: 18 sty 2014, o 20:41

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: Neuronka »

Hej
Mam z matury 145 pkt i teoretycznie zakładam, że powinno wystarczyć mi na farmację ( ale oczywiście nie jestem tego pewna).
I tu pytanie: jak wygląda sprawa akademików? Bo słyszałam od znajomej, że podobno cały jeden z dwóch mają zająć obcokrajowcy i może być ciężko z miejscem. Ktoś coś wie na ten temat? Z góry dziękuję za odpowiedź
Aaa, jeszcze jedno: wstępnie szukam 1-2 osób do ewentualnego wynajęcia mieszkania. Jestem spokojna, myślę, że raczej niekłopotliwa i ugodowa
szumi
Posty: 14
Rejestracja: 18 cze 2015, o 10:30

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: szumi »

Hej Kompletuje dokumenty do złożenia na SUM i mam pytanie
7. oświadczenie w sprawie spełnienia warunków do podjęcia i kontynuowania studiów bez opłat (druk oświadczenia wydaje WKR) o co z tym chodzi ? To dostanę dopiero później?
Paaullak
Posty: 2
Rejestracja: 8 sie 2012, o 21:09

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: Paaullak »

raczej tak, bo mi ten skrót wygląda na wydziałową komisję rekrutacyjną nie wiem, czy tu nie chodzi o pisemko, na którym się wpisuje dane, ukończoną szkołe itd. i co roku oddaje do dziekanatu
szumi
Posty: 14
Rejestracja: 18 cze 2015, o 10:30

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: szumi »

Paaullak dziękuję
szumi
Posty: 14
Rejestracja: 18 cze 2015, o 10:30

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: szumi »

Zapisałam się na badania wstępne, wie ktoś co będą sprawdzać? wiem, że krew, mocz nie, ale na co sie mam przygotowac?
Redcclise
Posty: 15
Rejestracja: 30 maja 2013, o 09:22

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: Redcclise »

Gadałem z jedną przychodnią i to jest po prostu wizyta u lekarza czyli zapewne wywiad
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości