FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
madeline_l
Posty: 136
Rejestracja: 12 sty 2012, o 17:24

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: madeline_l »

agunia987 koleżance z grupy matmę z politechniki przepisali bez problemu. Wiem, że jeszcze 2 lata temu przepisywali biofizykę, ale nie wiem jak jest teraz. Z całą resztą raczej problematycznie.
agunia987
Posty: 41
Rejestracja: 30 cze 2015, o 08:54

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: agunia987 »

To dobrze, dziękuję Ci bardzo za odpowiedź.
agunia987
Posty: 41
Rejestracja: 30 cze 2015, o 08:54

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: agunia987 »

A nie wiecie jak wygląda sytuacja w akademikach, warto sobie zawracać nimi głowę czy od razu szukać mieszkania? To znaczy jakie są warunki?
dorotaz
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2016, o 21:34

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: dorotaz »

Od października zaczynam studia i mam tyle pytań, że aż się w głowie nie mieści.
1. Ponawiam pytanie o akademik, a jak lepiej wybrać mieszkanie to w której części Sosnowca najlepiej szukać?
2. Plan zajęć na stronie śumu wygląda dość przerażająco. Wszystkie ćwiczenia, seminaria i wykłady wpisane w planie odbywają się co tydzień przez cały rok jak sugeruje plan, czy jednak są one jakoś rozłożone i w praktyce jest tego mniej ( mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi )
3. Obiło mi się o uszy, że na botanice należy zdać zielnik. Na czym to dokładnie polega?
4. Chciałabym w przyszłym roku jeszcze raz poprawiać maturę i to pytanie trochę nawiązuje do punktu 2. Czy da się wygospodarować na tyle wolnego czasu aby zajrzeć do biologii i chemii? No i czy materiał przerabiany na studiach może się chociaż trochę przydać na maturze?
5. Czy na farmacji wymagają książeczki sanepidowskiej?
6. Jak wygląda sprawa z książkami i notatkami? Wszyscy profesorowie korzystają z tych samych materiałów czy raczej jest to zależne od ich upodobań? Chciałabym kupić wcześniej komplet ale lepiej się upewnić niż wydać pieniądze na coś co mi nie będzie potrzebne.
7. Chciałby sie ktoś pozbyć materiałów?
No to chyba tyle. Z góry dzięki jak odpowiecie chociaż na część pytań a jak dorzucicie coś od siebie to będę wniebowzięta - każda informacja jest cenna!
Awatar użytkownika
madeline_l
Posty: 136
Rejestracja: 12 sty 2012, o 17:24

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: madeline_l »

dorotaz Proszę bardzo odpowiedzi na Twoje pytania:
1. Ja akurat jestem osobą, która nawet jakby mi dopłacili nie poszłabym mieszkać do akademika. Wiele różnych widziałam w swoim życiu, ale jakbym miała wybierać akademik albo jedynkę w mieszkaniu za kwotę niewiele wyższą to jednak druga opcja mnie bardziej satysfakcjonuje. Zajęcia na 1 roku o ile dobrze pamiętam odbywają się głównie na Jagiellońskiej, Ostrogórskiej, kilka wycieczek na Jedności tam gdzie dziekanat i niestety nie pamiętam czy Katedra anatomii ruszyła się z Kasztanowej czy też nie, ale największe znaczenie mają dwie pierwsze ulice, które wymieniłam.

2. Głównie to tak. I niech Cię nie zdziwi fakt, że czasem pani z dzieka ułoży tak plan, że jest 15 minut na przemieszczenie się na drugi koniec miasta. ( Tak bardzo ŚUM love ) U mnie na pierwszym roku zdarzały się poniedziałki od 8 do 20 z niby jakimiś przerwami 1 h lub 1,5 h. Część wykładów kończy się wcześniej. Seminaria i laborki zazwyczaj do tygodnia zaliczeniowego (tydzień przed sesją)

3. Zielnik - zbierasz rośliny. Już nie pamiętam czy miało być 30 czy 50, które opisujesz wg wytycznych, które na zajęciach będą omawiane i zdajesz z niego egzamin praktyczny. Zawsze znalazł się ktoś kto zielniki sprzedawał.

4. Zależy tylko i wyłącznie od Ciebie jak potrafisz gospodarować własnym czasem. Z chemii raczej nic Ci się nie pokryje z wymaganiami maturalnymi. Z biologii trochę powtórki z roślin, genetyka no i anatomia. Ale zazwyczaj materiał obszerniejszy od tego obowiązującego do matury.

5. Hmm. chyba nie Znaczy się nawet na praktyki jej nie dostarczyłam do dziekanatu i nikt się o nią później nie upomniał

6. Materiały od starszych roczników zawsze są pomocne. Większość egzaminów wchodzi z giełd. A nawet jeśli powiedzą, że zmienią pytania to okazuje się, że część pytaj i tak jest z lat poprzednich. Plus wiadomo, że na niektóre przedmioty jednak literatura z biblioteki może okazać się przydatna.

Chyba tyle z takich ogólnych rzeczy. W razie dalszych pytań pisz, to w razie możliwości postaram się jakoś pomóc, chociaż przyznam szczerze, że trochę już nie ogarniam co tam się dzieje na pierwszym roku teraz
Awatar użytkownika
jola_96
Posty: 26
Rejestracja: 22 sie 2013, o 12:53

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: jola_96 »

Hej
Mam pytanie a propos wszelkich materiałów papierniczych itp. potrzebnych na pierwszy rok.
Do jakich przedmiotów potrzebne są zeszyty? Co polecacie na notatki z wykładów czy seminariów? Czy mógłby ktoś się podzielić swym systemem prowadzenia notatek i gromadzenia informacji na pierwszym roku?
Aha, jeszcze jedno pytanko Zielnik. jakie rośliny trzeba zbierać? Są jakieś wyszczególnione? Jak wygląda zaliczenie zielnika?
Awatar użytkownika
madeline_l
Posty: 136
Rejestracja: 12 sty 2012, o 17:24

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: madeline_l »

jola_96 nie bardzo rozumiem sformułowanie potrzebne zeszyty? Studia to już nie liceum, gdzie ktoś będzie sprawdzał czy robisz sobie notatki czy nie. Od Ciebie zależy w jakiej formie masz materiały, z których będziesz się uczyła. Zeszyty są potrzebne na pewno na laboratoria jako zeszyt laboratoryjny, na biologie komórki i genetykę na seminaria, bo pierwsza katedra zbierała do sprawdzenia. Z notatkami jest tak. z wykładów uczysz się do egzaminu, z notatek na seminaria uczysz się na kolosy, wejściówki etc. Na pierwszym roku materiał wykładowy na 99% nie powtarza się z materiałem z ćwiczeń i semek.
Awatar użytkownika
jola_96
Posty: 26
Rejestracja: 22 sie 2013, o 12:53

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: jola_96 »

madeline_l, dzięki za odpowiedź. Właśnie o to mi chodziło w kontekście zeszytów- do czego i na jakim przedmiocie są wymagane, czyli laborki i rysunki, zdaję sobie sprawę, że studia to nie liceum bo tak sie składa, że już rok studiów przeżyłam więc już mniej więcej wiem co i jak tyle że na innej uczelni.
Dzieki za info

kullfitre
Posty: 10
Rejestracja: 7 kwie 2016, o 12:58

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: kullfitre »

Witam, czy może mi ktoś podać link do USOS farmacji w Sosnowcu?
Awatar użytkownika
szalona chemiczka
Posty: 148
Rejestracja: 27 cze 2014, o 14:11

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: szalona chemiczka »

kullfitre, nie mamy USOSa. ) Mamy jedynie wirtualny dziekanat xd. TZN. wchodzisz na stronę ŚUMu, później klikasz na student i wybierasz zakładkę wirtualny dziekanat". )
agunia987
Posty: 41
Rejestracja: 30 cze 2015, o 08:54

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: agunia987 »

Hej! Mam takie pytanko opowie mi ktoś coś o poprawach tych kartkówek z biologi komórki, bo pierwszą udalo mi sie zaliczyc ale 2 wydaje mi sie że oblałam. Z góry dziekuje

Awatar użytkownika
Marianne97
Posty: 28
Rejestracja: 15 maja 2016, o 20:39

Re: FARMACJA - ŚUM Sosnowiec

Post autor: Marianne97 »

Haha, też mi się wydaje że oblałam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości