Farmacja w Lublinie, wstępniak z nieorgany

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
Julia90
Posty: 60
Rejestracja: 1 maja 2008, o 11:43

Farmacja w Lublinie, wstępniak z nieorgany

Post autor: Julia90 »

Mam takie pytanie czy orientuje sie ktos w jakiej formie jest tzw. wstępniak z nieorgany na pierwszych zajeciach? Jest to test czy bardziej opisowka?z jakich zagadnien dokladnie? Ma kyos moze do odsprzedania t.1 Kocjana?jesli tak prosze o wiadomosci na gg badz priv.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Farmacja w Lublinie, wstępniak z nieorgany

Post autor: Biochejter »

Julia90 pisze:Mam takie pytanie czy orientuje sie ktos w jakiej formie jest tzw. wstępniak z nieorgany na pierwszych zajeciach? Jest to test czy bardziej opisowka?
Opisówka.

Zagadnienia Ci skopiowałem jeśli nie masz takowych:

CHEMIA NIEORGANICZNA - kolokwium wstępne (1 farm)
1) Budowa atomu, liczba atomowa, masowa, rozkład elektronów na powłokach, liczby kwantowe
2)Rodzaje wiązań a właściwosci chemiczne związków
3)Wzory strukturalne i elektronowe
4)Podział związków nieorganicznych (tlenki, zasady, sole.) elektrolity
mocne i słabe
5)Charakter tlenków
6)Hydroliza jonowa
7)położenie metali w szeregu napięciowym, roztwarzanie metali.

(chyba że się coś zmieniło przez 2 lata, ale jak pytasz o wstępniaka to pewnie nie)
Awatar użytkownika
Julia90
Posty: 60
Rejestracja: 1 maja 2008, o 11:43

Re: Farmacja w Lublinie, wstępniak z nieorgany

Post autor: Julia90 »

Dziękuje to już znam ale martwie sie że dowala jeszcze cos ponadto Zdarzały się jakieś zadania tekstowe? Albo napisac reakcje z chromem i manganem-tego nie chce mi sie uczyc a jakies pH, stałe dysocjacji czy elektrochemia?a przemiany promieniotwórcze? Wiem, że nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu.ale przezorny zawsze ubezpieczony
Nasty
Posty: 61
Rejestracja: 20 lip 2009, o 12:17

Re: Farmacja w Lublinie, wstępniak z nieorgany

Post autor: Nasty »

hej, zadań tekstowych sobie nie przypominam. Jeżeli chodzi o chrom i mangan to były reakcje redox do uzupełnienia, ale nie były one jakoś specjalnie skomplikowane. Ważne, żeby wiedzieć do jakich stopni utlenienia redukują/utleniają się w danym środowisku. Nie dowalą nic ponadto, zapewniam Cię. Jedynie niektóre przykłady mogą być trochę trudniejsze. Moja dobra rada powtórz sobie dobrze roztwarzanie, wzory strukturalne i elektronowe bo na tym najwięcej osób się wyłożyło:)
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Farmacja w Lublinie, wstępniak z nieorgany

Post autor: Biochejter »

Ten wstępniak to raczej taki na oswojenie, co zresztą widać po rozpisce mało materiału i niezbyt trudne (chyba). Fakt że oblewa je sporo osób, ale to naprawdę nie jest trudne. To jest opisówa i jakieś reakcje np. jest kilka redoksów do zrobienia, przy czym z jeden czy 2 trudniejsze, a pozostałe to dla mnie poziom LO.

Nie ma się czym przejmować, na lajcie to zalicz i enjoy z I grupą kationów ]

Ps. U mnie w grupie kilka osób nie wiedziało że w ogóle na pierwszych ćwiczeniach od razu koło zapodają, więc zaczynali zaliczać od 2go tygodnia dopiero
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Farmacja w Lublinie, wstępniak z nieorgany

Post autor: Biochejter »

Julia90 pisze:Albo napisac reakcje z chromem i manganem-tego nie chce mi sie uczyc
Nawet jak nie umiałaś tego do matury, to 5 reakcji na krzyż się nauczysz ] Na następne koła będziesz miała ich po kilkadziesiąt i też się nauczysz fajnie odmóżdża, polecam
Julia90 pisze:Wiem, że nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu
Na tych studiach nadgorliwość to dość popularne zjawisko d
Awatar użytkownika
Julia90
Posty: 60
Rejestracja: 1 maja 2008, o 11:43

Re: Farmacja w Lublinie, wstępniak z nieorgany

Post autor: Julia90 »

Nasty, roztwarzanie czyli ktory metal aktywniejszy i reakcje metali z kwasami utleniającymi? bo nie bardzo rozumiem.a te wzory strukturalne i elektronowe to takich znanych substancji typu jakies kwasy,wodorotlenki, tlenki,amoniak czy np jakies wodorosole i hydroksosole?
Awatar użytkownika
Julia90
Posty: 60
Rejestracja: 1 maja 2008, o 11:43

Re: Farmacja w Lublinie, wstępniak z nieorgany

Post autor: Julia90 »

jeszcze jedno pytanie czy zdarzalo sie ze bylo cos z hybrydyzacji albo stopien i stala dysocjacji?
Awatar użytkownika
Julia90
Posty: 60
Rejestracja: 1 maja 2008, o 11:43

Re: Farmacja w Lublinie, wstępniak z nieorgany

Post autor: Julia90 »

Tak z innej beczki jesli bede chciala przepisac sie do tej grupy zeby byc z kolezanka to jakich nazwisk asystentow sie wystrzegac?P a do kogo najlepiej sie zapisac?
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Farmacja w Lublinie, wstępniak z nieorgany

Post autor: Biochejter »

Julia90 pisze:Nasty, roztwarzanie czyli ktory metal aktywniejszy i reakcje metali z kwasami utleniającymi? bo nie bardzo rozumiem.a te wzory strukturalne i elektronowe to takich znanych substancji typu jakies kwasy,wodorotlenki, tlenki,amoniak czy np jakies wodorosole i hydroksosole?
Dobrze kminisz.
Julia90 pisze:Tak z innej beczki jesli bede chciala przepisac sie do tej grupy zeby byc z kolezanka to jakich nazwisk asystentow sie wystrzegac?P a do kogo najlepiej sie zapisac?
Nie jest łatwo się przepisać, zwykle chcą głowę za głowę. Raczej nie ma na tej katedrze strasznych asystentów, ale jeśli Ci się uda to chyba najgorzej trafić na duet dr H. - dr Ś. (obaj to panowie, bo jest jeszcze żona dra H.). Zresztą w II semestrze asystenci są zmieniani, więc i tak możesz na nich trafić potem.
Awatar użytkownika
Julia90
Posty: 60
Rejestracja: 1 maja 2008, o 11:43

Re: Farmacja w Lublinie, wstępniak z nieorgany

Post autor: Julia90 »

a jak sie trafi na zajecia z dr.Hawryłem i dr. Gadzikowską? a ten dr na Ś. mozesz Biochemister podać całe nazwisko?
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Farmacja w Lublinie, wstępniak z nieorgany

Post autor: Biochejter »

Julia90 pisze:a jak sie trafi na zajecia z dr.Hawryłem i dr. Gadzikowską?
To zależy czy będziesz w grupie Hawryła czy Gadzikowskiej ale i tak raz u jednegto raz u drugiego asystenta się odpowiada z tego co pamiętam. Z Gadzikowską nie miałem, ale to matka polka, nie robi bubu studentom.
Julia90 pisze:a ten dr na Ś. mozesz Biochemister podać całe nazwisko?
Świeboda.
On jest na analitycznej generalnie i instrumentach, ale u nas z Hawryłem dawali popisy na nieorganach, nie wiem czy dalej prowadzi zajęcia z tego.

Nie przejmuj się nieorganami, tutaj asystenci mimo wszystko są ok. Zaczniesz się martwić za rok, jak zobaczysz u kogo jesteś na fizycznej
see19
Posty: 1
Rejestracja: 30 wrz 2009, o 12:44

Re: Farmacja w Lublinie, wstępniak z nieorgany

Post autor: see19 »

Jaka panika na początek)
a ja mam takie pytanie: Ile jest grup ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości