Farmacja WUM - przewodnik pierwszaczka :)

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Farmacja WUM - przewodnik pierwszaczka :)

Post autor: kokardka »

Skoro tak was to dziwi to wątek można zamknąć, ot co, wyobraźcie sobie że dowiedziałam się wszystkiego
Kama88
Posty: 5
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 21:04

Re: Farmacja WUM - przewodnik pierwszaczka :)

Post autor: Kama88 »

Tak, specjalnie po to założyłam konto (jak widzę całkiem słusznie, bo nie tylko ja miałam takie odczucia co do Twoich pytań). Jeśli sarkazmem wg Ciebie jest pisanie o szukaniu fartucha zwężanego w talii to radzę zajrzyj do słownika i sprawdź znaczenie słowa sarkazm. Ja bym to raczej nazwała uparczywą potrzebą zwrócenia na siebie uwagi - dla większości odbiorców brzmi to mniej więcej ojej ojej jaka to jestem biedna, malutka, takie duże fartuchy i taka mała ja, ale jestem bystra i sobie zafunduje fartuch z wcięciem w talii, właściwie nie wiem co kogo to obchodzi, ale co tam niech wszyscy się dowiedzą. Ja Ci tylko radzę, bo mam już studia za sobą - ludzie naprawdę nie lubią takiego zachowania i powoli aczkolwiek bardzo skutecznie usuwają takich studentów ze swoich grupek.
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Farmacja WUM - przewodnik pierwszaczka :)

Post autor: kokardka »

Dobroduszni za to są rozchwytywani więc dzięki za wszystkie cudowne życiowe rady
Kama88
Posty: 5
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 21:04

Re: Farmacja WUM - przewodnik pierwszaczka :)

Post autor: Kama88 »

Ja po prostu już te studia skończyłam i wiem co mówię. Więcej pokory Dziewczynko, chyba, że wolisz mieć wirtualnych znajomych na forum zamiast tych realnych na zajęciach. Twój wybór. Z niecierpliwością czekamy na kolejne pytania (tak, to był sarkazm)
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Farmacja WUM - przewodnik pierwszaczka :)

Post autor: kokardka »

Strasznie mnie to bawi, aż do tego stopnia że nie chcę mi się kontynuować tego offtopu z tobą
Kama88
Posty: 5
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 21:04

Re: Farmacja WUM - przewodnik pierwszaczka :)

Post autor: Kama88 »

Nie chce mi się, nie bo nie.Nie masz merytorycznych argumentów, więc zachowujesz się jak moja 2-letnia siostrzenica. Przepraszam za offtop, więcej nie będzie, ale czasem aż trudno się powstrzymać.
Koniec A wszystkim pierwszoroczniakom życzę wytrwałości na tej wspaniałej uczelni, czasem będzie ciężko, ale wszystko jest do przejścia.
podwiazka
Posty: 14
Rejestracja: 28 sty 2011, o 00:10

Re: Farmacja WUM - przewodnik pierwszaczka :)

Post autor: podwiazka »

ja proponuję też pierwszakom jak najdłużej korzystać wakacji, póki jeszcze trwają jaki jest sens tracenia tej ostatniej odrobiny wolnego czasu na planowanie swojego życia na studiach? to wszystko samo się jakoś poukłada przecież. Zaczną sie kolosy to każdy sobie stwierdzi, czy wystarczy mu np. sam skrypt [jak dla mnie] czy potrzebuje też całego rozdziału o włoskach z Furmanowej bo jest taki żądny wiedzy. I niczyje rady tutaj nie pomogą. W ten sposób zaraz dojdziemy do oceniania asystentów i potem wyjdą jakieś cyrki na roku, że ludzie będą grupy zmieniać bo im nie pasuje, że dostali asystenta obrzuconego błotem na biologu
uwierzcie, farma na WUMie to nie wakacje przynajmniej moim zdaniem, jeszcze nie raz w ciągu tego roku będzie się marzyło o powrocie do dni, kiedy nie trzeba było jeździć codziennie na Banacha d naprawde nie ma czym się tak jarać, nawet fartuchami [które dodam są po to żeby komuś nie wyżarło dziury w ubraniu, a nie po to, żeby ładnie w nich wyglądać ]
antymon
Posty: 10
Rejestracja: 12 wrz 2013, o 09:33

Re: Farmacja WUM - przewodnik pierwszaczka :)

Post autor: antymon »

Kama88, mam do Ciebie pytanie z innej beczki Mówisz, że skończyłaś już farmację na wumie, pracujesz może gdzieś? Trudno było znaleźć pracę po tych studiach? Mnie wszyscy straszą", że znalezienie pracy po farmacji w dzisiejszych czasach to nie to samo co kiedyś Owszem zdaję sobie sprawę, że nie jest tak łatwo, ale czy rzeczywiście mamy czego się obawiać?
Kama88
Posty: 5
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 21:04

Re: Farmacja WUM - przewodnik pierwszaczka :)

Post autor: Kama88 »

Antymon, odpowiadając na Twoje pytanie: Ja po skończeniu studiów wróciłam do rodzinnego Szczecina i powiem szczerze, szukałam pracy.2dni. Także ciężko nie było, ale z tego co wiem bardzo dużo zależy od regionu Polski, który docelowo wybierasz. Ja aktualnie pracuję w aptece przy przychodni, więc mam raczej stałych pacjentów, których można poznać i nie traktuje się ich bezoosobowo. Bardzo miło jest usłyszeć, po powrocie z urlopu o jest moja ulubiona pani magister od swojego stałego pacjenta. Jeśli chodzi o zarobki to zależy od umowy, apteki, jej właściciela, ale narzekać nie mogę. Dużym plusem jest też praca na zmiany, czy też dyżury nocne za które płacone jest podwójnie. Rozmawiając ze znajomymi z roku, bywa różnie, ale obawiać chyba nie ma się czego. Jedni szukali pracy dłużej, inni krócej, ale z mojej grupy wszyscy w przeciągu 3 miesięcy znaleźli pracę Aha i niby mówi się, że studia to najlepszy okres w życiu - dla mnie życie zaczęło się po studiach, czasem aż nie wiem co zrobić z nadmiarem wolnego czasu )
antymon
Posty: 10
Rejestracja: 12 wrz 2013, o 09:33

Re: Farmacja WUM - przewodnik pierwszaczka :)

Post autor: antymon »

Z tego co piszesz wynika, że nie jest tak źle jak mówią na mieście Dzięki za odpowiedź, miło czyta się takie rzeczy no może oprócz ostatnich zdań Pozdrawiam
marchew12
Posty: 17
Rejestracja: 10 lip 2010, o 11:59

Re: Farmacja WUM - przewodnik pierwszaczka :)

Post autor: marchew12 »

Zdaje się, że również im dalej od większego miasta, gdzie jest uczelnia medyczna z farmacją, tym łatwiej o zatrudnienie
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Farmacja WUM - przewodnik pierwszaczka :)

Post autor: kokardka »

marchew12 pisze:Zdaje się, że również im dalej od większego miasta, gdzie jest uczelnia medyczna z farmacją, tym łatwiej o zatrudnienie
Rzeczywiście wiele osób tak twierdzi no a troszkę szkoda bo np. ja wolałabym zostać na stałe w większym mieście. Być może dlatego, że pochodzę z dość małego miasta.

Mam pytanie do starszych - czy na WUMie jest tradycja wręczania indeksów nowo przyjętym studentom przez władze uczelni podczas inauguracji? Czy jest to raczej takie ogólne powitanie studentów I roku?
babicz9
Posty: 65
Rejestracja: 4 mar 2011, o 19:34

Re: Farmacja WUM - przewodnik pierwszaczka :)

Post autor: babicz9 »

A ja mam pytanie z innej beczki, a mianowicie o bilet miejski ze znizka studencka
Od kiedy takowy mozna nabywac, aby kanary nie mogly wlepic mandatu lt musze miec plastik z uczelni czy moze jakis inny dokument wystarczy, bo niby mam juz decyzje ze zostalem przyjety na dane studia ale pewnosci nie mam ze takie cos jest honorowanegt
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości