Filmy i programy przyrodnicze

Dyskusje na temat przyrodniczych programów naukowych, publikacji, filmów dokumentalnych, audycji radiowych oraz wpisów internetowych.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Filmy i programy przyrodnicze

Post autor: Nitrogenium32 »

Ostatnio z nudów zacząłem oglądać w TV różne filmy i programy przyrodnicze, m.in. na kanałach takich jak Nat Geo Wild. Ostatnio nadają tam Worlds Deadliest Animals (pol. Najgroźniejsze zwierzęta świata") - cykl 12 odcinków o najgroźniejszych i najbardziej podstępnych zwierzętach różnych środowisk i kontynentów.

Pomyślałem sobie, że dobrze by było pooglądać sobie trochę takich filmów przyrodniczych aby poszerzyć sobie wiedzę z zakresu zoologii i botaniki. Co sądzicie np. o seriach Życie oraz Planeta Ziemia"? Jakiś czas temu na Polsat Viasat Nature oglądałem odcinek z serii Życie o roślinach. Wg mnie bardzo ciekawe i wciągające.

Czy znacie też jakieś inne filmy i programy przyrodnicze?
Aveness
Posty: 2
Rejestracja: 30 paź 2013, o 17:04

Re: Filmy i programy przyrodnicze

Post autor: Aveness »

Na NG jest program mikroświat czy coś takiego.
Tomecek
Posty: 141
Rejestracja: 15 paź 2013, o 15:22

Re: Filmy i programy przyrodnicze

Post autor: Tomecek »

Dużo jest dobrych programów, ale nie wiem, o jaki dokładnie Ci chodzi
Życie bbc to świetna seria, tak samo jak Prawa Natury (how nature works). Pozatym Dzika Rosja, Dzika Skandynawia, Dziewicza Ameryka. Napisz co Cię kontrektnie interesuje

Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: Filmy i programy przyrodnicze

Post autor: Astacus »

Warto oczywiście się zainteresować dokumentem o bardzo wysokim budżecie, jak nie najwyższym. Planet earth", narratorem jest David Attenborough, bardzo ciekawy serial dokumentalny, bodajże 11 odcinków gdzie w każdym analizowane są inne środowiska pod kątem życia (pustynie/lasy deszczowe/bieguny/jaskinie/oceany itp.). Ujęcia są piękne, więc można nie tylko dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, ale także zdobyć inspiracje i chęć do zwiedzenia w przyszłości pięknych zakątków naszej planety. Polecam
klasyk
Posty: 14
Rejestracja: 5 lut 2014, o 18:24

Re: Filmy i programy przyrodnicze

Post autor: klasyk »

Ja tam uwielbiam filmy przyrodnicze na National Geo. Oglądam regularnie, nie tylko w celach naukowych, ale i dla czystej przyjemności.
mirek2
Posty: 1
Rejestracja: 7 mar 2016, o 17:56

Re: Filmy i programy przyrodnicze

Post autor: mirek2 »

Też je lubię, ale mam wrażenie, że ostatnio te kanały się psują - coraz mniej na nich filmów typowo przyrodniczych, a coraz więcej o wszystkim innym. Chyba, że mowa o Nat Geo Wild i Polsacie Viasat Nature- te jeszcze trzymają poziom Bo Discovery wbrew nazwie już wcale odkrywcze nie jest - kilka programów o tej samej tematyce.
Awatar użytkownika
klimo
Posty: 192
Rejestracja: 13 maja 2010, o 20:57

Re: Filmy i programy przyrodnicze

Post autor: klimo »

Ja polecam Prywatne życie roślin
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości