Przyrodniczy serwis edukacyjny Biolog.pl
Ogólnopolski Dziennik BIOLOG - strona główna Największe polskie forum przyrodnicze i naukowe Korepetycje Matura 2014 Studia 2014 Ściągi Baza konkursów Festiwale naukowe Książki Księgarnia Fotografia przyrodnicza Multimedia Praca forum przyrodnicze
   Bądź na bieżąco z wydarzeniami, subskrybuj kanały RSS
     Zobacz inne kanały tematyczne RSS dziennika BIOLOG
Aktualności naukowe Biotechnologia Botanika Nauka w Polsce i na świecie Ekologia Leśnictwo Medycyna Zoologia Encyklopedia naukowa GMO - Organizmy modyfikowane genetycznie Świńska grypa forum naukowe

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 sty 2007, o 15:32 

Jakie według was są najpiękniejsze filmy przyrodnicze? Ja typuje Życie oceanów i Mikrokosmos ale i na TVP1 często można obejrzeć ładne dokumenty

PostNapisane: 30 sty 2007, o 15:42 

Dinobryon napisał(a):
TVP1 często można obejrzeć ładne dokumenty

niestety filmów przyrodniczych jest coraz mniej,TVP stawia na seriale i filmy fabularne które ciesżą się większą oglądalnością :x
Nie mam ulubionych filmów ,lubie produkcje BBC chociaż nasze Polskie też są łane(najczęściej nadawane o godz 5.30 rano)
Bardzo często oglądam filmy przyrodnicze na kanale National Geographic i Animal Planet 9Rezydencja Surykatek,Małpi Biznes)

PostNapisane: 30 sty 2007, o 16:55 

własnie - coraz mniej tych filmów przyrodniczych w tv ... :(
Ja najbardziej lubie produkcje BBC i niezapomnane wędrówki z Davidem Attenborough :wink:

PostNapisane: 18 lut 2007, o 00:23 

muppet napisał(a):
niezapomnane wędrówki z Davidem Attenborough

jak najbardziej sie zgadzam :) i do tego Mikrokosmos i Makrokosmos

PostNapisane: 23 lut 2007, o 09:42 

''Dziobem i pazurem'' bardzo mi się podobał,polecam. :)

PostNapisane: 25 lut 2007, o 22:15 

Właśnie dzisiaj na TVP1 puścili filmik o Pingwinach. Z całym szacunkiem dla tych zwierząt poprostu nie moge na nie patrzeć. Są, a raczej sprawiają wrażenie takich nieporadnych i wręcz słodkich a tu wszytsko co żyje w tych arktycznych warunkach chce je zabić. Jakieś lamparty i słonie morskie, orki, arktyczne ptaki... Serce mi pękało jak oglądałem jak te pingwinki zakrwawine po nierównej walce z lampartem morskim szły 60 km tylko po to by znaleźć odpowiednie miejsce na legowisko i by zapewnić młodym dostęp kryli. Nigdy więcej nie obejrze juz filmiku przyrodniczego o pingwinach... nigdy... :(

PostNapisane: 25 lut 2007, o 22:26 
Moderator

tez go dzisiaj ogladalem :) musze Ci przyznac racje ze widok zakrwawionego pingwina nie jest zbyt mily, ale juz takie sa prawa przyrody ze czesc zwierzat musi zginac aby inne mogly zyc :/

PostNapisane: 7 lis 2007, o 13:35 

Kiedyś było zdecydowanie więcej filmów przyrodniczych, a obecnie jest ich tak niewiele, że szkoda gadać! Mimo to najbardziej lubię oglądać filmy produkcji BBC, kiedyś puszczali w TV "Zycie ptaków", "Życie ssaków" itp- świetne produkcje. Szkoda tylko, że jesli chodzi o polskie filmy niestety nie ma za bardzo w czym wybierać.... może poza jednym wyjątkiem, a mianowicie "100 tysięcy bocianów" - świetny program (szkoda tylko, że krótki) o polskiej przyrodzie. Leci na TVP 2 co drugą niedzielę rano o 8.10 - polecam gorąco.

PostNapisane: 9 lis 2007, o 23:18 

osobiście TV nie oglądam, bo na samo włączenie telewizora ziabol z siebie wychodzi...
ale na kompie owszem owszem ogląduje najróżniejsze filmiki, ale powiem Wam szczerze, że nic przyrodniczego do tej za specjalnie mnie nie fascynuje. Głowienie to pewnie dlatego, że nie zdarzało mi się ich zbyt dużo obejrzeć, bo oglądając z reguły dziergam czy cuś takiego... :P
ale filmy dokumentalne o problematyce medycznej... ładnie ładnie to popieram w 100%

PostNapisane: 14 sty 2008, o 21:17 

Accipiter napisał(a):
"Zycie ptaków", "Życie ssaków"

"opening" był z takim białym labiryntem, a na początku filmu logo oka? Bo coś takiego o całych gromadach na początku każdego działu z zoologii nam na biologii babka puszczała :D i dobrze robiła, bo folmy porządnie zrobione :)

muppet napisał(a):
niezapomnane wędrówki z Davidem Attenborough

je :D na szczęście dość często powtarzają na TVP i nawet nie w nocy :)

ostatnio na National Geo. był film o mrówkach ogniowych i ich małych pogromcach :))

PostNapisane: 14 sty 2008, o 21:28 

Mój ulubiony film przyrodniczy- oczywiście "Marsz pingwinów", ten film jest cudowny, i ta muzyka... poprostu magia, widziałam już go chyba z 8 razy i nadal chce do niego wracać, kto nie widział- polecam! Na pewno nikt nie będzie żałował, nawet ci uprzedzeni do pingwinków- rzeczywiście są one biedne, ale tak jest przyroda skonstruowana, gdyby było im tam aż tak źle to z pewnością dawno by wymarły :)
No a poza tym oczywiście "Mikrokosmos" i "Makrokosmos", ale pingwiny zdecydowanie wygrywają.

PostNapisane: 14 sty 2008, o 21:41 

a ja ostatnio oglądałam fajny film na tvp o gościu, który głaskał ryby sprawdzając czy sprawia im to przyjemność 8) nagle ryba zachowywała się jak piesek :P śmiesznie to wyglądało

PostNapisane: 15 sty 2008, o 10:45 

Kasia;) napisał(a):
tak jest przyroda skonstruowana

bardziej ewolucyjnie same do tego doszły. WIęc nie biedne, na coś to im musi być :D a że są skutki uboczne typu "kochanie niedźwiedź wżera nasze szkraby" to już jest dobór naturalny, który może jakoś rozwiąże ich problemy :>

a jak będę głakać patyczaki to też czymś pomerdają? :)

PostNapisane: 22 maja 2008, o 00:01 

wie ktoś może skąd mozna ściągnąć jakieś dobre filmy przyrodnicze? :) takie jak lecą np. na Discovery, BBC. Najlepiej Davida Attenborougha, albo te z TVP, gdzie lektorem jest Krystyna Czubówna. I czy te z TVP mają jakąś nazwę? tzn. czy to jest jakiś cykl, jak np. Wojciecha Cejrowskiego - "Boso przez świat" czy po prostu każdy odcinek ma inny tytuł? jeśli znacie jakieś tytuły to podajcie, może znajdę jakieś odcinki w internecie, bo tak to nawet nie wiem czego szukać - jedyne co wiem, to jak nazywa się lektor ;)

PostNapisane: 22 maja 2008, o 10:36 

'Błękitna planeta' - Attenborougha i Jego '' Życie ssaków''. Ogólnie produkcje BBC sa najlepsze, ale nistety Animal Planet mało ich zakupuje - jakiś czas temu odkupiło od BBC ''Dżunglę'' - mój ulubiony film/miniserial przyrodniczy - szkoda, że tylko kilka odcinków :(

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Poznaj kierunki studiów, opinie studentów, pytania i odpowiedzi maturzystów na studia.biolog.pl
(informator na temat kierunków: biologia, biotechnologia, medycyna, weterynaria, ochrona środowiska, mikrobiologia...)

W naszym portalu:  Zoologia i zwierzęta | olimpiada ekologiczna | Mikroskopy
Matura 2014: matura z biologii, arkusze maturalne z biologii, testy maturalne z biologii, testy z biologii, Wyniki próbnej matury z matematyki, Kursy przygotowawcze na studia medyczne, Kursy przygotowawcze do matury 2014
Aktualne na forum: jak zrobić zielnik, świńska grypa w Polsce, Zadania domowe z biologii, Edukacja ekologiczna

Na bazie phpBB
© Platforma edukacyjna BIOAREA | Ogólnopolski Dziennik BIOLOG
Redakcja | REKLAMA | Regulamin, ochrona prywatności
Letnia Szkoła Mikroskopii Optycznej 2014
AKTUALNOŚCI

Cena: 5,00 zł
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Gdański Uniwersytet Medyczny
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Pomorski Uniwersytet Medyczny
Akademia Medyczna we Wrocławiu
Collegium Medicum w Bydgoszczy
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 Oferty pracy
 w biolog.pl
 Znajdź pracę (350328 ofert pracy)

Praca dla biologa, praca dla biotechnologa, praca dla nauczyciela
Na skróty: matura 2014, progi, limity, arkusze maturalne, przecieki

przewodnik dla maturzystów - kierunki studiów studia biologia studia biotechnologia leśnictwo studia medycyna studia ochrona środowiska studia weterynaria studia studia