Fizjoterapia CM UJ

Możliwości pracy po ukończeniu studiów z fizjoterapii. Wykaz uczelni pozwalających na studiowanie fizjoterapii. Warunki przyjęć i rekrutacji na studia. Kariera zawodowa.
Awatar użytkownika
Cartman
Posty: 14
Rejestracja: 15 paź 2010, o 19:19

Re: Fizjoterapia CM UJ

Post autor: Cartman »

Podejrzewam że ciężko będzie określić próg punktowy ze względu na zmianę przedmiotów branych pod uwagę przy rekrutacji
traceur07
Posty: 4
Rejestracja: 18 paź 2010, o 23:04

Re: Fizjoterapia CM UJ

Post autor: traceur07 »

Dzięki Cartman skoro liczą tylko biologię, to może być mały problem. trzeba ją napisać bardzo wysoko (mi to nie jest tak na rękę jak Tobie d) jak sądzisz (lub sądzicie), na ile trzeba będzie napisać to rozszerzenie? pozdro
Awatar użytkownika
Haku
Posty: 426
Rejestracja: 31 lip 2010, o 22:55

Re: Fizjoterapia CM UJ

Post autor: Haku »

zazwyczaj ludzie podnosili sobie wynik chemią, a teraz
Awatar użytkownika
Cartman
Posty: 14
Rejestracja: 15 paź 2010, o 19:19

Re: Fizjoterapia CM UJ

Post autor: Cartman »

No nic trzeba wziąć 34 litery w troki i solidnie pracować nie wiem jak będzie w tym roku, ale wiem, że na AWF w Krakowie jest również tylko biologia brana pod uwagę i z tego co wiem to próg to ok. 60-70 %
Haku myślę, że skoro ludzie sobie podnosili wynik chemią to po prostu próg być może trochę spadnie
traceur07
Posty: 4
Rejestracja: 18 paź 2010, o 23:04

Re: Fizjoterapia CM UJ

Post autor: traceur07 »

Na CM UJ podnoszono sobie punkty matmą i fizą, dzięki czemu osoba mająca pojęcie o fizie, matmie i bioli miała szanse się dostać. teraz trzeba skupić się na samej bioli, i tutaj są uprzywilejowane osoby które na biolę stawiały od samego początku (a nie jak na - na matmę i fizę P). no cóż, tak jak mój przedmówca powiedział, trzeba się wziąć do roboty, olać wszystko i pracować nad biologią jak to mawiał Adidas, impossible is nothing
Awatar użytkownika
Haku
Posty: 426
Rejestracja: 31 lip 2010, o 22:55

Re: Fizjoterapia CM UJ

Post autor: Haku »

ja tez zdaje chemie jako takie zabezpieczenie, choć bardzo chcę własnie na UJ do fizjo
kachna91
Posty: 2
Rejestracja: 17 lis 2010, o 08:35

Re: Fizjoterapia CM UJ

Post autor: kachna91 »

witam
Jestem tegoroczną maturzystką 2010/2011 i właśnie bardzo chciałam się dostać na fizjo na UJ ale się nie udało, będe poprawiać znów mature z biol bo właśnie zmienił się system rekrutacji i myśle że trzeba ją zdać na min.70% co może być trudne ale trzeba wierzyć w siebie
Do katowic nie składałambo z tego co opowiada mi teraz moja kumpela co tam sie właśnie dostała to jest gorzej niż na medycynie a tu na UJ wie ktoś co jak wygląda? ciężko pewnie będziewkońcu to kierunek medyczny a studia są tylko dla wytrwałych może spotkamy się na fizjo w przyszłym roku akademickim
traceur07
Posty: 4
Rejestracja: 18 paź 2010, o 23:04

Re: Fizjoterapia CM UJ

Post autor: traceur07 »

Hmm, myślisz że na UJ będzie łatwiej niż na ŚUM-ie w Katowicach? W końcu to Collegium Medicum jest najlepszą uczelnią medyczną w kraju, więc raczej będzie tu jeszcze ciężej, ale mam nadzieję że uzyskamy tu też najlepsze przygotowanie Co do progu punktowego, myślę że może być to ponad 80%, chociaż ciężko jest cokolwiek na ten temat powiedzieć (nowe zasady). Wypowiedzcie się też co Wy myślicie na temat progów na fizjo, i która uczelnia jest najlepsza w kraju pod względem przegotowania z fizjoterapii - bo słyszałem że na AWF-ie w Krakowie też jest bardzo wysoki poziom, i w końcu nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć P
Awatar użytkownika
Haku
Posty: 426
Rejestracja: 31 lip 2010, o 22:55

Re: Fizjoterapia CM UJ

Post autor: Haku »

jednak myśle, że próg spadnie
czaaarnaa
Posty: 7
Rejestracja: 31 sty 2011, o 11:10

Re: Fizjoterapia CM UJ

Post autor: czaaarnaa »

Witam.
Ja studiuje fizjoterapie na AWF w Krakowie i owszem poziom jest wysoki. Nie da sie raczej obijać, kłada duży nacisk na najwazniejsze przedmioty takie jak na pierwszym roku przede wszystkim anatomia. No nieco wiecej luzu jest z przedmiotami typu pedagogika
Ale ogolnie na uczelni jest super atmosfera.
kachna91
Posty: 2
Rejestracja: 17 lis 2010, o 08:35

Re: Fizjoterapia CM UJ

Post autor: kachna91 »

widać różne są zdania ale o to własnie chodzi by się nimi wymieniać a powiedz mi prosze czrnaa jak jest na AWF-ie z wf ?jakiś hardkor czy po prostu trzeba go pozytywnie zaliczyć? jakieś spr sa takze w ciągu roku ? ii ile miałaś z biol R by się dostać? i te testy sprawnościowe najlepiej jest mieć miej niż te limity czasowe tak ? dziękuje z góry za odpowiedź
czaaarnaa
Posty: 7
Rejestracja: 31 sty 2011, o 11:10

Re: Fizjoterapia CM UJ

Post autor: czaaarnaa »

no na pierwszym roku w 1 semestrze jest przedmiot terapia tancem i muzyka czyli tam tanczy sie rózne tance i na koniec semestru zalicza np polke krakowiaka walca ale to proste ramach metodyki sa tez gry i zabawy i jest jeszcze gimnastyka - zaliczenie to byl uklad cwiczen prosto jest zaliczyc pozniej wiem ze na 2 roku jest gimnastyka a na 3 roku basen
ja sie dostalam z chemia i mialam duzo bo ponad 90 to sie dostalam bez problemu ale prog byl cos kolo 60% no i musi byc poziom rozszerzony
musisz sie zmiescic w limicie na sprawnosciowych jezeli bedziesz miec sekunde wiecej to niestety odpadasz i nie bierzesz udzial w dalszych etapach rektutacji
Awatar użytkownika
Haku
Posty: 426
Rejestracja: 31 lip 2010, o 22:55

Re: Fizjoterapia CM UJ

Post autor: Haku »

Jacyś nowi chętni na ten kierunekgt
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości