Gdzie najłatwiej studiować farmację?

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
Tuuup
Posty: 14
Rejestracja: 10 cze 2014, o 12:10

Gdzie najłatwiej studiować farmację?

Post autor: Tuuup »

Zastanawiam się w jakim mieście studiować farmację. Bardzo zależy mi na tym by na uczelni panowała dobra atmosfera a nie wyścig szczurów oraz aby studiowało się dość łatwo (oczywiście nie chodzi mi o to, że nic nie trzeba robić bo wiem że farmacja jest ciężkim kierunkiem ale szukam tej opcji najbardziej przychylnej). Znalazłam wiele informacji że w niektórych miastach jest bardzo ciężko a w innych trochę lepiej. A więc szukam właśnie takiej uczelni! Chciałabym znaleźć ludzi którzy nie uczą się cały czas ale mają też chwilę na swoje hobby albo wyjście gdzieś ze znajomymi. Odległość od domu nie gra roli więc proszę nie piszcie, że blisko domu jest najlepiej. Dodatkowym atutem było by miasto gdzie jest co robić, dużo się dzieje, jest pełne życia". Mam nadzieję, że mi pomożecie!
Awatar użytkownika
Dżoanka
Posty: 119
Rejestracja: 12 mar 2011, o 12:38

Re: Gdzie najłatwiej studiować farmację?

Post autor: Dżoanka »

Ciężko mi porównać uczelnie, bo studiuję tylko na jednej , ale z tego co słyszałam to pod względem łatwości to te same przedmioty na jednej uczelni mogą być ciężarem, na drugiej przyjemnością, więc każda ma jakieś plusy i minusy, pod tym względem. Np. we Wrocławiu taka mikrobiologia to przyjemność, a gdzie indziej niekoniecznie. Tak samo miło wspominam np. immunologię. Ale są też przedmioty którym daleko do bycia przyjemnymi. Wydaje mi się że np. w takim Krakowie jest ciężej niż np. we Wrocku, Bydgoszczy itp. Ale żeby to tak porównać to trzeba by było postudiować i tu i tam:P Więc nie wiem jak Ci doradzić.
Generalnie ja polecam Wrocław. Jeśli chodzi o mnie to nie siedzę non stop w książkach i daję radę (no chociaż samych 5 i 4 nie mam jak co niektórzy.). Wyścig szczurów? Eee tam. Wiadomo, wszędzie są tacy gdzie muszą być we wszystkim najlepsi, mieć same 5 i wszystko co się da, ale mi to tam nie przeszkadza. Farmacja, to wiadomo, dużo ambitnych ludzi, ale bez przesady, są normalni (no prwie:D), ja tam nic nie mam do ludzi z roku. We Wrocławiu dość dużo się dzieje to pewnie znajdziesz cos dla siebie.
Awatar użytkownika
Tuuup
Posty: 14
Rejestracja: 10 cze 2014, o 12:10

Re: Gdzie najłatwiej studiować farmację?

Post autor: Tuuup »

D&#x17Coanka pisze:Ciężko mi porównać uczelnie, bo studiuję tylko na jednej , ale z tego co słyszałam to pod względem łatwości to te same przedmioty na jednej uczelni mogą być ciężarem, na drugiej przyjemnością, więc każda ma jakieś plusy i minusy, pod tym względem. Np. we Wrocławiu taka mikrobiologia to przyjemność, a gdzie indziej niekoniecznie. Tak samo miło wspominam np. immunologię. Ale są też przedmioty którym daleko do bycia przyjemnymi. Wydaje mi się że np. w takim Krakowie jest ciężej niż np. we Wrocku, Bydgoszczy itp. Ale żeby to tak porównać to trzeba by było postudiować i tu i tam:P Więc nie wiem jak Ci doradzić.
Generalnie ja polecam Wrocław. Jeśli chodzi o mnie to nie siedzę non stop w książkach i daję radę (no chociaż samych 5 i 4 nie mam jak co niektórzy.). Wyścig szczurów? Eee tam. Wiadomo, wszędzie są tacy gdzie muszą być we wszystkim najlepsi, mieć same 5 i wszystko co się da, ale mi to tam nie przeszkadza. Farmacja, to wiadomo, dużo ambitnych ludzi, ale bez przesady, są normalni (no prwie:D), ja tam nic nie mam do ludzi z roku. We Wrocławiu dość dużo się dzieje to pewnie znajdziesz cos dla siebie.
D&#x17Coanka pisze:Ciężko mi porównać uczelnie, bo studiuję tylko na jednej , ale z tego co słyszałam to pod względem łatwości to te same przedmioty na jednej uczelni mogą być ciężarem, na drugiej przyjemnością, więc każda ma jakieś plusy i minusy, pod tym względem. Np. we Wrocławiu taka mikrobiologia to przyjemność, a gdzie indziej niekoniecznie. Tak samo miło wspominam np. immunologię. Ale są też przedmioty którym daleko do bycia przyjemnymi. Wydaje mi się że np. w takim Krakowie jest ciężej niż np. we Wrocku, Bydgoszczy itp. Ale żeby to tak porównać to trzeba by było postudiować i tu i tam:P Więc nie wiem jak Ci doradzić.
Generalnie ja polecam Wrocław. Jeśli chodzi o mnie to nie siedzę non stop w książkach i daję radę (no chociaż samych 5 i 4 nie mam jak co niektórzy.). Wyścig szczurów? Eee tam. Wiadomo, wszędzie są tacy gdzie muszą być we wszystkim najlepsi, mieć same 5 i wszystko co się da, ale mi to tam nie przeszkadza. Farmacja, to wiadomo, dużo ambitnych ludzi, ale bez przesady, są normalni (no prwie:D), ja tam nic nie mam do ludzi z roku. We Wrocławiu dość dużo się dzieje to pewnie znajdziesz cos dla siebie.
Bardzo dziękuję za te informacje! Na początku chciałam studiować właśnie we Wrocławiu ale się ostatnio naczytałam jakiś strasznych opinii, że teraz sama nie wiem. A masz może jakiś znajomych którzy studiują gdzie indziej i mówili ci jak tam u nich jest?
Banagladesz
Posty: 66
Rejestracja: 22 sty 2014, o 16:49

Re: Gdzie najłatwiej studiować farmację?

Post autor: Banagladesz »

Moja koleżanka studiuje farmacje w Lublinie i baardzo sobie chwali, podobno jest świetna, dobrze wyposażona uczelnia, no i bardzo fajna trafiła się jej grupa
ninka-nina
Posty: 107
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 14:12

Re: Gdzie najłatwiej studiować farmację?

Post autor: ninka-nina »

Farmacja w Bydgoszczy tez ok, najwiekszy minus to ludzie, ale moj rok jest wybitny pod tym wzgledem :-P jak czlowiek sobie znajdzie jakiegos jednego czy kilku kompanow to bedzie mu sie dobrze studiowalo -)

Awatar użytkownika
Tuuup
Posty: 14
Rejestracja: 10 cze 2014, o 12:10

Re: Gdzie najłatwiej studiować farmację?

Post autor: Tuuup »

Dziękuje za informacje! A może wiecie coś na temat Gdańska? d
ninka-nina pisze:Farmacja w Bydgoszczy tez ok, najwiekszy minus to ludzie, ale moj rok jest wybitny pod tym wzgledem :-P jak czlowiek sobie znajdzie jakiegos jednego czy kilku kompanow to bedzie mu sie dobrze studiowalo -)

Co masz na myśli z tymi ludźmi? Jacy są na twoim roku a jacy w pozostałych?
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Gdzie najłatwiej studiować farmację?

Post autor: kokardka »

Ja po pierwszym roku polecam także mój WUM, chociaż jak inny wyżej nie mam porównania z innymi miastami Streszczając, zalety:
+ nie było mega ciężko, przynajmniej dla mnie pierwszy rok był całkiem ok, zostały mi już tylko 2 egzaminy
+ dało się znaleźć chwilę na imprezę od czasu do czasu, mi zdarzało się (całkiem często) robić sobie całe weekendy wolne od nauki z powodu przyjazdu drugiej połówki i nie kończyło się to jakimś brakiem zaliczenia czy cokolwiek w tym stylu
+ stolica, nie lubiłam warszawy, może dlatego że jej nie znałam, teraz nie wyobrażam sobie mieszkać w innym miejscu, jednak wiem, że nie każdemu odpowiada tak dużo miasto tutaj fajnych miejsc do rozrywki nie brakuje
+ przyjemna kadra na wydziale, obeszło się bez większych problemów z katedrami I roku
+ przedmioty stricte ścisłe, nieco zapychacze na I roku, typu matematyka/statystyka/biofizyka były dla mnie bardzo łatwe do zaliczenia, bez większych trudności dałam sobie radę, co prawda nigdy nie miałam z nimi problemów ale zwykły typowy studencik spokojnie da radę i nie trzeba zawracać sobie tym głowy, można spokojnie skupić się na głównych przedmiotach
+ ludzie z całej Polski, atmosfera bardzo ok, nie zauważyłam żadnego wyścigu szczurów, wzajemnie dzielimy się notatkami itp. wśród całego roku, a już w grupie to bardzo jest widoczne
+ dobra komunikacja - wiadomo Warszawka=korki ale uważam, że jak na takie duże miasto poruszanie się jest na prawdę ok, mogę pokonać nawet 20km w 45min w godzinach szczytu a to jest chyba ok metro robi swoje
+ dobry plan, mało okienek, właściwie to dopiero w II semestrze, pod koniec zaczynają się wolne dni (mi wypadły poniedziałki i środy po zakończeniu niektórych przedmiotów), a szczęśliwe grupy miały nawet przez cały semestr wolne poniedziałki lub piątki
+ zajęcia w jednym miejscu, dojeżdżać trzeba było tylko na wf (chociaż można wybrać basen, który się znajduje na przeciwko wydziału) i na parę zajęć na anatomię, języki w innym budynku ale tuż obok, 2 min spacerkiem
Wady:
- stary wydział - lubię estetykę więc mógłby być bardziej przyjazny dla oka (na sprzęt do tej pory nie narzekam, bo w sumie nie korzystałam jeszcze z wielu zasobów)
- jak wszędzie są osoby, które za wszelką cenę chcą być najlepsze we wszystkim ale jest ich mało i nie zwracając uwagi na to można całkowicie być "obok tego" i nie odczuć tego w żaden sposób

Powodzenia w wyborze
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Gdzie najłatwiej studiować farmację?

Post autor: Piotrr »

pamiętajcie, że na studia nie idzie się dla ludzi a co do łatwości, to nie mogę porównywać swojej opinii do zdania studentów farmy, ale wydaje mi się, że nigdzie nie jest lekko. To jest w końcu farmacja, która na bank jest ciężka. Życzę powodzenia w sesji mogłaby się już skończyć, bo miło by było obudzić się w końcu rano, bez tej wrednej świadomości, że trzeba się uczyć. P
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
Tuuup
Posty: 14
Rejestracja: 10 cze 2014, o 12:10

Re: Gdzie najłatwiej studiować farmację?

Post autor: Tuuup »

kokardka WUM jest chyba jedynym miejscem którego nie biorę pod uwagę hah (a! no i może Krakówa) Matma mnie odstrasza bardzo skutecznie
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Gdzie najłatwiej studiować farmację?

Post autor: deVries »

Tp pisze:Matma mnie odstrasza bardzo skutecznie
Powodzenia na matmie, statystyce, chemii fizycznej, farmakokinetyce i kilku innych przedmiotach
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Gdzie najłatwiej studiować farmację?

Post autor: kokardka »

Tp pisze: Matma mnie odstrasza bardzo skutecznie
A w jakim sensie? Bo tak jak wspomniał deVries, spotkasz ją na paru przedmiotach niezależnie od miasta i uczelni. A jeżeli chodzi ci o to, że liczy się do rekrutacji to czasami wręcz pomaga, mi w tamtym roku pomogła
Awatar użytkownika
Tuuup
Posty: 14
Rejestracja: 10 cze 2014, o 12:10

Re: Gdzie najłatwiej studiować farmację?

Post autor: Tuuup »

Chodzi mi o to że w Wawie matmy jest więcej niż np we Wrocławiu i jest cięższa. Pewnie też pomogłaby mi w rekrutacji ale ja jej po prostu nie lubię i tym mniej tym lepiej D
Marnisz
Posty: 71
Rejestracja: 13 kwie 2011, o 16:25

Re: Gdzie najłatwiej studiować farmację?

Post autor: Marnisz »

Krótko i treściwie Polecam Poznań
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości