Gdzie warto studiować?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: czornydanio90 »

randomlogin, wiesz, że akurat twoje zdanie tu się nie liczy
Pippi02
Posty: 1
Rejestracja: 26 lip 2014, o 22:31

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: Pippi02 »

Hej
Mam podobny problem, gdyż dostałam się na lek do Lublina i Łodzi. Kompletnie nie wiem co mam wybrać. Do Lublina mam bliżej, miasto podobno bardziej przyjazne dla studentów i z tego co czytałam zajęcia nie są bardzo porozrzucane po mieście. Z drugiej strony Łódź- w rankingach wypada lepiej, bardziej prestiżowa uczelnia, znajomy z liceum też dostał się na lek (nie wiem czy byłoby to pomocne?).
Mam straszny mętlik w głowie i szukam jakiegoś punktu zaczepienia.
Każda opinia będzie dla mnie pomocna, więc z góry dziękuję
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: czornydanio90 »

Mam znajomych i w Lublinie i w Łodzi na leku i obydwie uczelnie sobie chwalą, także wybór należy do Ciebie. Osobiście brałbym Lublin. Czemu? Tak jakoś Łódź mnie odstrasza

homin
Posty: 9
Rejestracja: 29 cze 2014, o 19:45

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: homin »

Witaj
Studiuję w Lublinie i bardzo sobie chwalę. Dostałem się też na inne ale wybrałem po prostu moje rodzinne miasto i przy okazji dobry uniwersytet. Zbierałem wywiady i nic nie przemawiało za zmianą miasta. Miałem też przez chwilę zapędy na Gdańsk, Białystok ale jak pisałem- wywiad+bliskość uczelni zrobiły swoje i absolutnie nie żałuję.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: randomlogin »

czornydanio90 pisze:randomlogin, wiesz, że akurat twoje zdanie tu się nie liczy
Ale to nie chodzi o moje zdanie przeciez, tylko no wytlumacz mi prosze, w jaki sposob trzeci-czwarty wynik od konca to jest w czolowce, tylko tyle.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: Medycyna Lwów »

Logika nie jest jak widać mocna strona wielu osób.

medsnow
Posty: 1
Rejestracja: 24 lut 2015, o 17:45

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: medsnow »

Mógłby ktoś szerzej napisać co sądzi o AM we Wrocławiu? Chciałabym studiować tam medycynę i byłabym wdzięczna gdyby ktoś poradził mi czy to dobry wybór Szczególnie mnie interesują wypowiedzi studentów medycyny oczywiście.
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: MrBrightside »

Pielęgniarki studiują medycynę. Farmaceuci studiują medycynę. Fizjoterapeuci studiują medycynę. Wreszcie lekarze też studiują medycynę. A ty, słonko, pytasz o lekarski właśnie.

Odkąd znajoma z fizjo uświadomiła mnie, że wszyscy studiujemy medycynę i zawłaszczanie tego terminu tylko dla lekarskiego jest nie na miejscu, mój grammar nazi nie daje mi żyć. Przepraszam :c

Ontop: Niestety nie pomogę z Wrocławiem, bo ja z Katopato
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: lith »

Koleżanka z fizjo ma widocznie jakiś problem z tym co studiuje i nie daje jej to spokoju
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: randomlogin »

lith, dziekuje ze podzieliles sie z forumem swoja diagnoza - tez mialem takie wrazenie, ale sadzilem, ze moze jestem w tym odosobniony.


Zreszta problem czy nie, kolezanka ma nie do konca racje nawet. Medicus to lekarz. A nie dowolny zawod okolomedyczny. Stad collegium medicum, facultas medica, medicamenta i tak dalej sa tlumaczone tak jak sa.
Owszem, elementy medyczne sa na innych kierunkach. Ale fizyk nie powie ze studiuje matematyke mimo ze napieprza rownania od rana do nocy. Czy od nocy do rana, oni maja specyficzny tryb zycia. Ja tez mialem biofizyke - czyli nagle bylem studentem fizyki? Chemie, biochemie - studiowalem chemie? Prawo medyczne - zrobilo to ze mnie prawnika?
(Tu mozna sie czepiac slowa studiowac, i odpowiedziec na powyzsze twierdzaco , ale to nie wokol niego dyskusja, wiec licze, ze odpuscisz).
Awatar użytkownika
chemik1212
Posty: 429
Rejestracja: 24 sty 2010, o 18:22

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: chemik1212 »

Pielęgniarki i studentki medycyny? Hahaha, dobre sobie. Wydział lekarski studiuje tylko to, reszta kierunków- niech patrzy i podziwia ją. Sam wydział lekarski to 100% medycyny, stoma- troszkę mniej ale jeszcze tak, a fizjo i cała reszta. no gdzie to do medycyny. Bliżej jest ratownictwo medyczne, przynajmniej parazyty mają i na niektórych uczelniach też histo. Zapraszam do Zabrza . Zajęcia praktyczne mamy ponoć najlepsze.
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: mossa »

Skoro już się tak czepiamy to AM we Wrocławiu od dłuższego już czasu nie istnieje - jesteśmy teraz Uniwersytetem A co do pytania - ja jestem zadowolona i uważam że to dobry wybór.
lek. mossa
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: goodman »

Jak dla mnie we Wrocku jest mega spoko, trzeba tylko przeżyć pewne pierdoły, tj. anatę i biochę, na której lubią uwalać. Jak dla mnie plus jest taki, że póki co, ilość wejściówek w ciągu całego roku można policzyć na palcach jednej ręki i nie trzeba uczyć się na bieżąco, tylko wystarczy przysiąść przed kołem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości