Gdzie warto studiować?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Meril
Posty: 65
Rejestracja: 20 maja 2014, o 22:04

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: Meril »

Aksolotl pisze:To ja polecę Łódź, bo espresso w ckd mamy po 3 złote, podwójne 4.
Jakby mi ktoś to powiedział zanim zaczęłam studiować to bym się nie wahała czy medycyna

Edit: i to takie dobre espresso, jak w kawiarniach dają, i najlepsza gorąca czekolada jaką piłam
Potwierdzam jak w kawiarni.
Dobra kawa, ale droga (Espresso nie pijam)
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: Mårran »

Co do latte to w naszym wypasionym CMI jest dość duża w ładnym kuku za 6,50 Bardzo dobra! A zwykła z mlekiem lub czarna za 3 czy 3,50 też smaczna w ksero. Ile ja tam kasy natraciłam.

Zapraszam do Gdańska!
Pani Buka
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: mossa »

Cholera, tak jak wcześniej czułam się w obowiązku bronić Wrocławia przed nieprawdziwymi zarzutami, tak teraz polegnę, bo jeśli chodzi o kawę to w większości przypadków skazani jesteśmy na automaty albo własne kubki termiczne. Ale mimo to też zapraszam do nas, mamy sporo innych zalet

Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: Korczaszko »

Macie weterynarie po sasiedzku wiec przy dobrym wietrze dochodzi wiejski powietrze panie kogutow i beczenie owiec no chyba, że w tych budynkach nie macie zajęć

Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: mossa »

Owiec i kogutów nie kojarzę, ale na pewno na biofizyce słyszeliśmy rżenie koni Któregoś dnia rżenie ustało, martwiliśmy się. Widujemy też beagle wyprowadzane na spacer przez studentów (btw słyszałam, że kończą one swój żywot jako preparaty anatomiczne, prawda to?). A wiejskie zapachy. Staramy się na ogół chodzić inną drogą

Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: Korczaszko »

Jak dożyja swoich dni to możliwe, no bo po co je utylizowac, ale niekoniecznie anatomiczne. Zwloki wykorzystujemy na patomorfie, chirurgii, czasem internie. Też się z nimi szarpalam nawet kupiliśmy im nowe obroże bo uczelnia dawała jakieś mega zniszczone z których się zrywaly. .

Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: mossa »

Oo a co z nimi robicie jak są żywe, poza wprowadzaniem na spacer? Zastanawialiśmy się nad tym kilka razy i były różne teorie
A o te konie to serio się martwiliśmy, w jednym tygodniu zagłuszały prowadzącego na biofizyce a w następnym cisza, doszliśmy do wniosku że pewnie tez już są preparatami

Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: Korczaszko »

Jeden kon dożyl u nas 30 lat i długo go liczyli przed eutanazja niech jesteśmy psychopatami. Zeby uśpić zwierzę trzeba mieć lepszy powód niż brak preparatów.

To beagle rozrodowe my im pobieralismy nasienie a poza tym robią na nich doktoraty i robią jakieś małoinwazyjne doswiadczenia. Jak wypożyczalni je chirurgii to ćwiczylismy zakładanie opatrunkow, badanie ortopedyczne, okulistyczne.

Gorzej mają świnie kardiologiczne - te to już typowe zwierzęta doświadczalne.

Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: mossa »

Na to nie wpadliśmy Kolejna zagadka rozwiązana, dzięki

W ogóle to też mamy jakiś tam udział w waszej działalności, na pytania Którędy do kliniki dla psów? odpowiadamy niemal równie często jak na Gdzie jest chirurgia dziecięca?
lek. mossa
Awatar użytkownika
HandsomeBanana
Posty: 18
Rejestracja: 4 lip 2014, o 17:07

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: HandsomeBanana »

a napisze ktoś o PUMie i Szczecinie?
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: Piotrr »

tak, na Pumie i w Szczecinie też są automaty z kawą i bufety z kawą. pozdrawiam
W końcu lekarz
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

[Link] Gdzie warto studiować?

Post autor: persil1991 »

Na pytanie z tematu wątku może pomóc odpowiedzieć Ranking Uczelni Wyższych przygotowany przez perspektywy.pl. Więcej w tym poście.
Immortal_Soul
Posty: 9
Rejestracja: 14 kwie 2013, o 10:41

Re: Gdzie warto studiować?

Post autor: Immortal_Soul »

Możecie napisać jak jest ze zdawalnością w Poznaniu po I roku? Na czym dokładnie polega sesja ciągła, czy nadal obowiązuje? I czy jest dużo ciężej po tej reformie 5 lat?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości