Globalne ocieplenie vs. epoka lodowcowa

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.

Jak sądzicie czy bliżej nam do globalnego ocieplenia czy kolejnej epoki lodowcowej ?

Zdecydowanie globalnego ocieplenia
0
Brak głosów
Prawdopodobnie globalnego ocieplenia
8
62%
Zdecydowanie epoki lodowcowej
0
Brak głosów
Prawdopodobnie epoki lodowcowej
3
23%
Klimat wcale się nie zmienia, wszystkim się tylko tak wydaje
1
8%
Nie mam zdania na ten temat
1
8%
 
Liczba głosów: 13

Ka
Posty: 63
Rejestracja: 13 gru 2006, o 08:57

Spozniona Zima? Zanik? Ocieplenie?

Post autor: Ka »

Chcialem zapytac co myslicie na temat naszej pogody, a dokladniej o pare ostatnich miesiecy od listopada po teraznieszy styczen! Mieszkam w Rzeszowie i nie zarejestrowalem wrokowo ani razu temperatury ktora przypominalaby mi zime]
Co mowia naukowcy o tym fancie. co wy na ten temat myslicie]
Moim zdaniem z roku na rok zima jest ubozsza o snieg a o temperaturze nie mowie. Pamietam w tamtym roku udezylo mrozikiem na pare dni ale w tym roku to chyba sie juz nie doczekamy takich mrozow! Czyzby nasza piekna zima znikla kiedys na zawsze?

ps.
Kiedys to bedziemy murzynami bo nas slonce opali na machoń

Czeakm na opinie na ten temat!
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: Spozniona Zima? Zanik? Ocieplenie?

Post autor: Anex »

U mnie wręcz w ogórdku rosną tulipany, krokusy. Ja to się boje, że jak nas zima zaskoczy to nie odejdzie tak szybko, bo wątpie żeby nas tak łagodnie ominęła.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Spozniona Zima? Zanik? Ocieplenie?

Post autor: Savok »

Ja tam przewiduje, ze snieg spadnie w ciagu 2 tygodni i bedzie lezal do polowy maja

A co do zeszlego roku to -20 przez 3 tygodnie i snieg do gdzies do polowy marca nie nazwalbym
Ka pisze:udezylo mrozikiem na pare dni
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Spozniona Zima? Zanik? Ocieplenie?

Post autor: Pablo »

A mi sie wydaje ze zima co roku bedzie coraz slabsza. Jesli sie nie zachamuje efektu cieplarniatego. To wole nie mysles co bedzie za 20-30 lat. W Polsce bedzie Afryka
naanahanae
Posty: 186
Rejestracja: 7 paź 2006, o 14:19

Re: Spozniona Zima? Zanik? Ocieplenie?

Post autor: naanahanae »

eee z tą afryką to przesada ale rzeczywiście jest nie tak.

najlepsi w tym wszytstkim są amerykanie. już kilka lat temu została podpisana umowa o ograniczaniu emisjci CO2 i USA oczywiście do niej nie przystąpiła- a emitują najwięcej.
teraz nagle zaczeli się martwić o misie polarne i robią z siebie Mesjasza Narodów w tej dziedzinie.
jak coś wyjdzie z powstrzymaniem efektu cieplarnianego przypisze to sobie wspaniała ameryka. a kto tego syfu nam narobił
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Spozniona Zima? Zanik? Ocieplenie?

Post autor: Savok »

E tam, efekt cieplarniany to bajka dla niegrzecznych dzieci (narodow).
Prawda jest taka, ze przecietna krowa produkuje z 800l metanu dziennie, owca cos kolo 400. Nasze fabryki moga sie schowac jesli przemnozyc to przez liczbe poglowia na swiecie.
Przecietna erupcja wulkaniczna wysyla do atmosfery wiecej SOx-ow niz cala gospodarka swiatowa w ciagu roku.
Dwutlenek wegla? Jest, byl i bedzie, jak nie my to co innego bedize go produkowalo. Owszem jest sprawa freonow i innych sztucznych zwiazkow, jendak fakt faktem, jest to sprawa marginalna na skale atmosferyczna.

"Efekt cieplarniany jest zjawiskiem w zasadzie naturalnym, niektore teorie glosza, ze jest to wstep do zlodowacenia. Nota bene, to sa te bardziej powazane teorie. ChociazPojutrze nam nie grozi, to mimo wszystko zlodowacenie moze przyjsc. kiedys, poprzedzone ociepleniem a my mozemy sobie popatrzec.
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Spozniona Zima? Zanik? Ocieplenie?

Post autor: malwka »

800l metanu dziennie
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Spozniona Zima? Zanik? Ocieplenie?

Post autor: Pablo »

Ostatnio ogladalem program"Łowca Krokodyli i wlasnie Steve mowil ze jesli emisja spalin bedzie taka jak jest i nie zachamujemu efektu cieplarnianego, to roztopi sie wielki lodowac(nie pamietam gdzie) to lasy mangrowe poprostu znikna z powierzchni ziemi gdyz nie bede mialy dostarczanej wody, co spowoduje zanik tych lasow. Lodowiec ma sie roztopic za okolo 20 Lat, to sie wydaje duzo ale w rzeczywistosci to minie bardzo szybko
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Spozniona Zima? Zanik? Ocieplenie?

Post autor: Savok »

malwka pisze:800l metanu dziennie
Dokladnie tak
Pablo pisze:Steve mowil ze jesli emisja spalin bedzie taka jak jest i nie zachamujemu efektu cieplarnianego, to roztopi sie wielki lodowac
Steve ekologiem nie byl, ba nawet biologiem nie byl. Ja z reszta tez nie jestem, ale ekologia x3 zaliczona, a w wydaniu akademickim wyglada to torche inaczej niz na Discovery
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Spozniona Zima? Zanik? Ocieplenie?

Post autor: Iwus »

Savok pisze: Ja z reszta tez nie jestem, ale ekologia x3 zaliczona
Czytając twój post aż się za głowę złapałam skąd ty tyle wiesz o ekologii.Oczywiście to wszystko prawda,człowiek tylko w 1% przyczynia się do pogłębienia efektu cieplarnianego
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Spozniona Zima? Zanik? Ocieplenie?

Post autor: Savok »

Wiesz, minister sobie takie minima ustawil, ze kazdy biotechnolog teraz musi miec 3ochrony srodowiska". Z moich jedna byla snesowna, bo z gosciem z chemii, to nam poopowiadal o chemii srodowiska, a dwa pozostale byly takie pitu pitu, ale troche rzeczy tam bylo jak widac
Iwus pisze:Czytając twój post aż się za głowę złapałam skąd ty tyle wiesz o ekologii.
Czy to mial byc komplement?
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Spozniona Zima? Zanik? Ocieplenie?

Post autor: Iwus »

Kiedy nie ma zimy wszyscy myślimy o efekcie cieplarnianym,ale istnieją w przyrodzie także anomalie pogodowe.Ja również spotkałam sie ze stwierdzeniem,że wkrótce może nam grozić zlodowacenie.
Savok pisze:Czy to mial byc komplement?
Jak najbardziej Ja w swojej siatce programów (ochrony środowiska)też miałam różne przedmioty
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Spozniona Zima? Zanik? Ocieplenie?

Post autor: Savok »

No my mamy wszystkiego po trochu. Na szczescie tylko malo roslinek
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości