Gruz w ziemi?

Forum ogrodnicze poświęcone uprawie roślin, znajdziesz tu odpowiedzi na większość pytań i problemów związanych z ogrodnictwem.
enonee
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2012, o 08:38

Gruz w ziemi?

Post autor: enonee »

Witam. Mam pewien problem i przyznam, ze nie wiem co o tym myśleć.
Na sąsiednim ogródku działkowym zostało zakopane trochę gruzu betonowego z rozbiórki podjazdu. Mój warzywniak sąsiaduje z tym miejscem. Niestety nie mam możliwości przeniesienia go w inne miejsce.
Czy taki gruz może w jakikolwiek sposób wpłynąć na środowisko?

Bardzo proszę o pomoc i z góry najmocniej dziękuję
Pozdrawiam. Ela.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Gruz w ziemi?

Post autor: WojtekB »

Jeżeli to był sam gruz (bez żadnych innych dodatków, resztek farb, olei, smar lub tym podobnym) to nie widzę żadnych przeszkód dla warzywnika. W końcu beton ma odczyn zasadowy, a więc powinien odkwasić glebę.

Z drugiej jaka to jest ilość gruzu ?

Jeżeli ilość gruzu zakopanego na działce nie wpłynie szkodliwie na środowisko (np. nie naruszy stosunków wodnych na sąsiednich gruntach bądź nie będzie utrzymana powierzchnia biologicznie czynna), to nie ma żadnych przeszkód na jego wykorzystanie w celu utwardzenia terenu.
enonee
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2012, o 08:38

Re: Gruz w ziemi?

Post autor: enonee »

Dziękuję pięknie za odpowiedź. To mnie trochę uspokoiło
Tak, gruz był bez żadnych dodatków. Ewentualnie było na nim to co wydzieliło się z autt podczas użytkowania podjazdu. Ilość? hmm. jeżeli dobrze pamiętam, to podjazd był o wymiarach około 5m x 5m i podczas rozkruszania wydawał sie gruby na jakieś 5 do 30 cm.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości