Grypa jelitowa?

Problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT, co jeść a czego unikać, jak dobierać dietę.
jurek

Grypa jelitowa?

Post autor: jurek »

Witam :] Wstalem dzisiaj rano z bolem brzucha i odrazu na kibelek :/ Zrobilem rzadko i na chwile mi przeszla, ale tylko na chwile :/ Do teraz chodzce co jaikies 30-60 min do wc ale tylkorobie kupe nie wymiotuje choc troche mi sie chce :/ Czy to jest grypa jelitowa co zjem (tylko 2 suchary przez caly dzuen) lub sie nqpije odrazu musze oddac
Ostatnio zmieniony 11 lip 2006, o 20:57 przez jurek, łącznie zmieniany 1 raz.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Grypa jelitowa?

Post autor: Iwus »

na biegunkę najlepsze są suszone jagody(nie wiem czy świeże mogą być)
łyżkę szuszonych zagód zalewamy szklanką wody i gotujemy przez 15 min,po ostudzeniu pijemy.Polecam
Suszone jagody można kupić w aptece zielarskiej.
bagatha

Re: Grypa jelitowa?

Post autor: bagatha »

Przy biegunce pamietaj,by duzo pic!
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Grypa jelitowa?

Post autor: Vinci »

jesli to jest grypa jelitowa to masz przechlapane przez kilka dni
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Grypa jelitowa?

Post autor: Aniaww »

Na pewno ważne jest odpowiednie nawodnienie, jeżeli biegunka daje popalić 2-3 dni warto iść do lekarza, bo w taką pogodę łatwo o odwodnienie.

Do tego można kupić w aptece jakieś preparaty spowalniające - węgla nie polecam bo działa jak umarłemu kadzidło, ale stoperan się sprawdza, nospa - działa rozkurczowo i w ten sposób spowalnia perystaltykę, w dodatku lek bardzo bezpieczny, są na pewno też jakieś ziółka, moja ukochana babka - łuseczki spod ziarenek - działa regulująco, ja akurat mam zwykle zaparcia, i w moim przypadku rozluźnia strukturę , ale w przypadku biegunki ma wiązać wodę i też po trochu pomagać. Przynajmniej tak pisze na opakowaniu.
kapcie babci

Re: Grypa jelitowa?

Post autor: kapcie babci »

czy mógłby mi ktos tak skromnie odpisac czy mozna pić piwo jak ma sie ta grype jelitowa? :arrow: bo akurat ide na Sylwestra i mam mały problem :oops:
Tahyon
Posty: 61
Rejestracja: 21 sie 2006, o 14:50

Re: Grypa jelitowa?

Post autor: Tahyon »

Jeśli masz grypę jelitową to czy tego chcesz czy nie kiedyś możesz dostać ataku biegunki. Alkohol może w pewnym stopniu podrażnić przewód pokarmowy, ale chyba piwo w odpowiednich ilościach nie wywoła jakichś złych objawów (no, chyba że poza piwkiem wchłoniesz coś mocniejszego )
leszek
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2007, o 21:08

Re: Grypa jelitowa?

Post autor: leszek »

Na ból brzuch przy grypie jelitowej polecam butelke wody z wrzątkiem(przyłożyć do brzucha) a do tego na ból głowy worek z lodem. Leki przeciwbólowe nie pomagaja więc nie trujcie sobie organizmu apapem. Wskazana jest cierpliwa osoba do wymiany butelek i lodu. Pozdrowienia dla Magdy
marge77
Posty: 1
Rejestracja: 5 kwie 2007, o 23:57

Re: Grypa jelitowa?

Post autor: marge77 »

jelitówke przchodziłam rok temu z moją coreczka miała 3 latka.Zupełnie nie wiedziłam co to jest,ryczałam jak bóbr,bo byłam sama z nią w domu.Od tamtej pory nigdy nie zostawiam jej samej w łozku,bo małe dziecko moze udusic sie rzygowinami.Podawałam jej nifuroktazyt.MNie rzuciło po dwóch dniach,ale momentalnie prawie zemdlałam.
Jesteśmy teraz z Marysią u mojej mamy,przyjechałysmy na świeta W.N. i chorowalismy wszyscy na końcu tata najgorzej to przeszedł.I teraz wiem ze na kazdego co innego działa.Wiec prosze sie nie sugerowac tym co tu napisze:
Marysia lat 4 wymioty podałam szybko smecte na łyzeczce przeszło w ciagu paru godz
Mama lat 56: ostra biegunka,wymioty cały dzien wegiel i smecta na wieczór coraz gorzej wzieła Laremid przeszło natychmiast
Marcin lat 13: wymioty i ostra biegunka smecta wegiel dopiero po laremid go pusciło
ja lat 30 węgiel (smecta dla mnie to jak tynk ze sciany )po laremid mi przeszło
tata Lat 57:biegunka i cały dzień zwracał wszytko co mu podawałam wkońcu podałam mu aviomaryn i dopiero go pusciło.
wiec tak jak wiedac na kzdego co innego działa jednak zalecam po chorobie robić papke lub połykac czarny wegiel,wydala toksyny i DIETA
skiba 724

grypa jelitowa

Post autor: skiba 724 »

"
Jelitówka jest okropna szczególnie u malych dzieci,zwłaszcza jeśli sie ją przechodzi średnio co dwa miesiące!Na wymioty dobre są kropelki-fenactil niestety na receptę,a na biegunkę smecta,nifuroksazyd i enterol,oprócz tego duŻo miłości i cierpliwości bo dzieci strasznie marudzą.I najlepiej jeśli to przebiega bez gorączki bo wtedy to juz załamka! :shock:
maja

Re: Grypa jelitowa?

Post autor: maja »

moja córka cierpi od wczoraj na skurcze brzucha, biegunkę i wymioty - najprawdopodopniej załapała wirusa grypy jelitowej - do tego dzisiaj doszło jeszcze jedno utrudnienie - ma problemy z oddawaniem moczu, skurcze brzucha osłabiamy kropelkami i termoforem - co mogło by pomóc?
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Grypa jelitowa?

Post autor: yeast »

Przy takich objawach zabralabym ja do lekarza, to wyglada juz powazniej niz zwykla grypa.
Lidia

Re: Grypa jelitowa?

Post autor: Lidia »

Zaczełam pisac w trzech tematach na temat anemi niskiego cisnienia i jelit, bo to mi dolega właśnie. Leucopenia i anemia sidenoperica. Mam nadzieje ze mój problem zwalczy hematolog. A jesli chodzi o grype jelitowa. To 2 tygodnie temu miałam biegunke. Więc sobie wziełam tablety powstrzymujące kupe. Co się okazało. ¬le zrobiłam. Poszłam do lekarza bo juz 3 dni mi sie ciągło wszystko. Piłam przy tym duŻo. ZaŻyłam tablety z bakteriami. Cała noc wymiotowałam. Nad ranem było juz pogotowie z kroplówkami. Okazało sie ze np. smecte albo lakcid bierze sie przy słabej biegunce. Ja miałam pokarmowe zatrucie i działałam odwrotnie. Przyjmowałam bakterie a powinnam ich sie pozbywac. Doszło do tego ze mnie do szpitala skierowali. Ale nie polazłam i teraz zdycham :]
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość