grzybki w doniczce

Są wśród nas bakterie, wirusy, grzyby, cały świat mikro, o nich dyskutujemy na forum mikrobiologicznym
auc
Posty: 8
Rejestracja: 31 sty 2010, o 12:50

grzybki w doniczce

Post autor: auc »

W doniczkach z roślinami jadalnymi (bazylia, chili) wyrosły mi takie grzybki:
1.jpg
1.jpg (17.04 KiB) Przejrzano 5039 razy
Wyrosły najprawdopodobniej jak było wilgotno (czas powodzi), mało słońca itd. Wtedy jeszcze roślinki nie kiełkowały. Ziemia jest jakaś zwykła z Castoramy, bodajże do trwaników lub do roślin balkonowych
Moje pytanie jest takie czy te rośliny będą nadawać się do jedzenia (chodzi o moje zioła a nie grzybki )? Od czego mogło się to zorbić?
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: grzybki w doniczce

Post autor: przyrodnik »

miałem takie same, ziemia też z Castoramy

zioła przesadziłem kilka dni temu do ogródka
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: grzybki w doniczce

Post autor: pio91 »

Ja miałem kiedyś grzybki w doniczce z aloesem. Wyglądały podobnie do borowików, miały kapelusz brązowy albo biały i biały trzon (w proporcji jak borowik albo inny grzyb kapeluszowy), tylko rozmiary były skromniejsze, ok. 3-4 mm.
Maciej1978
Posty: 1
Rejestracja: 3 kwie 2017, o 15:07

Re: grzybki w doniczce

Post autor: Maciej1978 »

Nie mam pojęcia co to jest dlatego stosuję uprawę hydroponiczną aby uniknąć takich wypadków przy pracy. Ja używam akurat domowe ogrody tregren ale ikea tez ma coś w tym stylu.
Załączniki
herbie kuchnia.jpg
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: grzybki w doniczce

Post autor: Boguslaw »

TAKIE grzybki w doniczkach, to żaden problem, ani też niebezpieczeństwo, pod warunkiem, że ich nie jemy
Naszym roślinom zupełnie nie szkodzą (TAKIE grzybki! czyli tworzące owocniki podobne do grzyba )

Jeżeli komuś wyrosną to trochę ich zdjęć, zebrać owocniki w różnych fazach rozwoju (jeśli takowe są), porządnie wysuszyć (np. pod lampką ze zwykłą żarówką).

Zainteresowanie będzie, pewnie i wdzięczność (jak się trafi coś ciekawego)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość