I rok :)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Natalia;)
Posty: 59
Rejestracja: 13 maja 2008, o 05:37

Re: I rok :)

Post autor: Natalia;) »

Wiec moze ja teraz odpowiem:D Iza widz?, ze sie udziela:D
Wiec wejsciowki naprawde zaleza od asystenta, zwykle sa zawsze, ale niektorzy asystenci wymagaja dzo, inni mniej, wiec najlepiej jak bedziecie wiedziec juz z kim macie anatomie, wtedy bede w stanie Ci powiedziec jak bedzie u danego asystenta. To zalezy, na poczatku przy osteologii mj asystnet pytal po lacinie co gdzie na kosci sie znajduje, ale sie nie przejmujcie- calej mojej grupie rece sie trzesly z nerwow a ja mimo, ze cos wiedzialam kompletnie mialam pustke w glowie. Ale to z czasem minie. Pytania na wejsciowkach sa opisowe, co gdzie jest ze szpilkami pytaja na kolokwiach, wtedy sa wbite szpilki w szczegoly anatomiczne i sie pisze po lacinie, a wejsciowki sa bardziej opisowe.
Nie boj sie:) Na poczatku moze bedzie ciezko sie przestawic z liceum, ale jest dobrze, czasem ciezko, w innych grupach na anatomii gorzej, ale wszystko da sie przezyc:)
Jestem po I roku, jakby ktos chcial materialy i sie czegos dowiedziec jeszcze to piszcie!
takijeden
Posty: 33
Rejestracja: 2 lip 2009, o 19:04

Re: I rok :)

Post autor: takijeden »

czyli je?eli pierwsze ?wiczenia, tj: Osie i p?aszczyzny cia?a. Budowa ogólna ko?ci. Rodzaje pocze? ko?ci. Podzia? szkieletu.
Budowa kr?gów. Kr?gos?up jako ca?o."
to asystent mo?e mi np. pokaza? atlas i kaza? mi pokaza?, gdzie np. jest fovea dentis? albo omówi? osie cia?a ludzkiego
przepraszam, ze tak si? pytam dosy? nietypowo, ale wol? by? pewnym
czyli tak naprawd?, id?c na ka?de ?wiczenie, czy to z ko?czyny górnej, dolnej, czy z mózgowia, to ju? musz? by? w jakim? stopniu tegi wyuczony?
dzi?ki bardzo z góry za odpowied? i pozdrawiam
cypryjka
Posty: 12
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:07

Re: I rok :)

Post autor: cypryjka »

jak ju? to mo?e Ci da? ko do r?ki i kaza? co? pokaza? np wlasnie fovea dentis, atlas to nieeee. A id?c na zaj?cia powinno si? by? naumianym na dane ?wiczenie. Osie tez moze kazac omowic, asystent moze wszystko P
Awatar użytkownika
kwiatek xD
Posty: 38
Rejestracja: 19 kwie 2009, o 22:47

Re: I rok :)

Post autor: kwiatek xD »

A regiones corporis te? trzeba umie
cypryjka
Posty: 12
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:07

Re: I rok :)

Post autor: cypryjka »

nie sadze, wazniejsze sa szczegoly i duperele hehe. No ale kto wie kto na co trafi P
Awatar użytkownika
kwiatek xD
Posty: 38
Rejestracja: 19 kwie 2009, o 22:47

Re: I rok :)

Post autor: kwiatek xD »

Nie strasz
tygrysiczka
Posty: 99
Rejestracja: 14 wrz 2006, o 16:13

Re: I rok :)

Post autor: tygrysiczka »

a ja mam pytanie: dana grupa ma jednego asystenta przez ca?y rok ?wiczen z anatomii, czy asystenci si? zmieniaj? np. po ka?dym kolokwium, tak jak to jest w GUMie? pzdr
Natalia;)
Posty: 59
Rejestracja: 13 maja 2008, o 05:37

Re: I rok :)

Post autor: Natalia;) »

Nie, asystenci sa stali:)
Wiec na pierwszych zajeciach nam pokazano kosci i asystent wbijal szpileczke i pytal co to moze byc:) Na pierwsze zajecia nie umialam nic:D Na nastepne umialam a i tak z wrazenia zapomnialam jak sie nazywam:P Przejrzyjcie sobie atlas:)
Na wejsciowki tzreba sie uczyc do przodu dokladnie z planem. Trzeba byc juz nauczonym, bo zadaniem asystenta jest nas z tego pytac a nie nam tlumaczyc:D
Nie stresujcie sie, pierwszych zajec z anatomii sie po prostu nie da zapomniec:D
Cassie
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2009, o 09:47

Re: I rok :)

Post autor: Cassie »

A jak sytuacja wygl?da na kierunku Dietetyka? Mo?e kto? studiuje w?a?nie ten kierunek i si? podzieli spostrze?eniami.
takijeden
Posty: 33
Rejestracja: 2 lip 2009, o 19:04

Re: I rok :)

Post autor: takijeden »

a mam jeszcze takie pytanie, kiedy w Bydgoszczy s? ustalane grupy czy b?dzie widnia?a jaka? informacja w dziekanacie przed rozpocz?ciem roku?
a propos jeszcze wej?ciówek, czy na pierwsze zaj?cia z biologii medycznej studenci te? musz? by? z jakiego? materia?u przygotowani(pytam,bo tak jest na UM ?ód?)
z góry dzi?kuje za odpowied? i pozdrawiam
Izi
Posty: 81
Rejestracja: 26 sie 2008, o 09:14

Re: I rok :)

Post autor: Izi »

szczerze mowiac to pojecia nie mam kiedy dokladnie sa ustalane,ale podobno pod koniec wrzesnia niektorzy ludzie sie sami zapisywali do grup dzwoniac lub przychdzac na CM.
zdecydowana wiekszosc jednak(w tym jak zwykle nieogarnieta ja ) zostali przydzieleni do grup tak jakos losowo-ni to alfabetycznie ni to ni jak
w kazdym razie o przydziale do grup dowiedzielismy sie dopiero na rozpoczeciu roku,dopiero wtedy wywiesili kartke z naszymi nazwiskami poprzydzielanymi do grup przed aula,jak my w niej jeszcze siedzielismy i sluchalismy organizacyjnych nudow
z biologii medycznej w tym roku o ile sie nie myle(a raczej nie ) nic nie trzeba bylo wiedziec

[ Dodano: |4 Wrz 2009|, o 16:24 ]
oczywiscie na pierwszych zajeciach
(choc i potem nie za bardzo )
Meggi123
Posty: 21
Rejestracja: 10 lip 2009, o 08:23

Re: I rok :)

Post autor: Meggi123 »

A wf czy wystarczy ?wiczy? czy trzeba by? jakos super wyspotowanym i si? wyró?nia? ?eby zaliczy? ? A jak z prowadz?cymi mocno cisn? ? Których polecacie a których odradzacie konkretnie chodzi o aerobik?
Izi
Posty: 81
Rejestracja: 26 sie 2008, o 09:14

Re: I rok :)

Post autor: Izi »

hehe,tak-jak sie nie ma conajmniej srebrnego medalu na mistrzostwach swiata to sie nie ma co pokazywac czlek na wf
troche zalezy od prowadzacego zajecia ale akurat areobiku nie prowadza ci co sa napisani jako prowadzacy zajecia-oni sprawdzaja tylko obecnosc a zajecia prowadzi jakas studentka,ale jaka to sie okaze dopiero na pierwszych zajeciach
a ogolnie na wf nie trzeba sie przemeczac ale trzeba miec jak najmniej opuszczonych zajec(podkresle ze i tak KAZDE opuszczone zajecia trzeba odrobic) i mozna miec na lajcie piateczke
chyba ze sie jest bardzo dobrym to wtedy mozna sie wykazac i zapisac na sekcje-to sie wtedy jezdzi na zawody
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 42 gości