III lista?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
kasia02
Posty: 15
Rejestracja: 19 lip 2010, o 17:58

III lista?

Post autor: kasia02 »

Jak sądzicie, będzie taka w ogóle?
Brakuje mi 1 punktu, żeby się dostać.
A może wie ktoś, ile list było na CMUJ w zeszłym roku?
Awatar użytkownika
Zielona cytryna
Posty: 364
Rejestracja: 20 sie 2009, o 12:05

Re: III lista?

Post autor: Zielona cytryna »

Dwie na lekarskim i dwie na lek-dent.
kasia02
Posty: 15
Rejestracja: 19 lip 2010, o 17:58

Re: III lista?

Post autor: kasia02 »

Czyli raczej nie ma co liczyć?
Awatar użytkownika
Zielona cytryna
Posty: 364
Rejestracja: 20 sie 2009, o 12:05

Re: III lista?

Post autor: Zielona cytryna »

Trzeba czekać.
jey
Posty: 47
Rejestracja: 28 lip 2009, o 08:36

Re: III lista?

Post autor: jey »

Dokładnie - trzeba czekać. Jest kilka osób, które złożyły papiery ponownie, w obawie przed tym, że może im się nie powieść w kampanii wrześniowej. Dość często jest to praktykowane. Oficjalnie w zeszłym roku były dwie, ale we wrześniu przyjęli jeszcze trochę kandydatów (chyba już telefonicznie wszystko się rozgrywało). Więc głowa do góry
Pan Blaki
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2010, o 14:48

Re: III lista?

Post autor: Pan Blaki »

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum spowodowany czekaniem na III listę i rwaniem włosów z głowy.
Kasia02, IMO, ja tez mam 269 pkt. Myślę, że spokojnie się dostaniemy w środę Z wcześniejszych list można zobaczyć, że jak już obniżają próg to zabierają wszystkich z danym wynikiem. Czyli wystarczy, że kilka osób odejdzie sobie do innych miast, a wtedy jesteśmy uratowani

Poza tym, tylko 20-kilka osób jest na liście z naszym wynikiem, bardzo prawdopodobne jest, że tyle zrezygnuje - z I na II listę musiało odejść więcej niż 150 osób, by próg spadł do 170.

Ale to czekanie mnie dobija! Lista będzie w środę, jak znam życie, to pewnie kilka minut przed północą
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: III lista?

Post autor: randomlogin »

jey pisze:Jest kilka osób, które złożyły papiery ponownie, w obawie przed tym, że może im się nie powieść w kampanii wrześniowej. Dość często jest to praktykowane. Oficjalnie w zeszłym roku były dwie, ale we wrześniu przyjęli jeszcze trochę kandydatów
Problem polega na tym, ze zmienily sie zasady rekrutacji. I osoby, ktore dostawaly sie wedlug starych (a wiec te, o ktorych piszesz) raczej marne maja szanse na dostanie sie w tym roku. Wystarczy zreszta spojrzec na daty urodzenia ludzi na liscie - starsi niz 1991 to znikomy ulamek. A przeciez w tym sa tez ci poprawiajacy mature, a nie tylko ci zabezpieczajacy sie na wypadek porazki we wrzesniu. Takze w tym roku na cudowny telefon na 10 dni przed rozpoczeciem roku raczej nie ma co liczyc.

Za to IMO jest wieksza szansa na migracje i kolejne listy teraz - matematyke zdawali wszyscy a o dobry wynik nie bylo trudno, wiec sporo osob zarejestrowalo sie pomimo tego, ze nie byla to ich preferowana uczelnia - w poprzednich latach bylo to rzadsze, bo bylo wiadomo, ze jak sie dostanie na CMUJ, to i na wiekszosc pozostalych uczelni, wiec ludzie ktorzy nie chcieli tu isc raczej sobie nie zawracali glowy.

A oczekujacym niezmiennie polecam picie. Been there, done that.
jey
Posty: 47
Rejestracja: 28 lip 2009, o 08:36

Re: III lista?

Post autor: jey »

Ja osobiście tego nie robiłam, ale znajomi z innych grup mówili, że złożyli tak na wszelki wypadek. Aczkolwiek nie mam dostępu do list, gdzie znajdują się osoby, które już się zdecydowały na krk, więc nie będę się wypowiadać. Wybaczcie, w takim razie nie będę robić nadziei
kasia02
Posty: 15
Rejestracja: 19 lip 2010, o 17:58

Re: III lista?

Post autor: kasia02 »

Dzięki za wypowiedzi, trochę mi dodaliście nadziei, że może się uda, ale z drugiej strony skoro na CMUJ zazwyczaj są 2 listy, to czemu w tym roku miałoby być inaczej?
Może lepiej rzeczywiście nie robić sobie nadziei, w każdym razie ja się staram sobie nie robić.
mariusz_h
Posty: 52
Rejestracja: 23 lip 2009, o 11:01

Re: III lista?

Post autor: mariusz_h »

kasia02 pisze:Dzięki za wypowiedzi, trochę mi dodaliście nadziei, że może się uda, ale z drugiej strony skoro na CMUJ zazwyczaj są 2 listy, to czemu w tym roku miałoby być inaczej?
Może lepiej rzeczywiście nie robić sobie nadziei, w każdym razie ja się staram sobie nie robić.
Może na przykład dlatego, że w zeszłym roku z II listy dostało się 40 osób, a w tym 100
kasia02
Posty: 15
Rejestracja: 19 lip 2010, o 17:58

Re: III lista?

Post autor: kasia02 »

Tzn sądzisz, że z 3 listy przyjmą jeszcze parę osób?
mariusz_h
Posty: 52
Rejestracja: 23 lip 2009, o 11:01

Re: III lista?

Post autor: mariusz_h »

Mogę się mylić, ale ja bym się spodziewał jeszcze spadku o punkt. 269p ma tylko 27 osób. a wątpię żeby z setki nowoprzyjętych wszyscy złożyli dokumenty.
Tulipka
Posty: 21
Rejestracja: 10 kwie 2007, o 09:51

Re: III lista?

Post autor: Tulipka »

Gdzie są te listy? Ja o swojej pozycji wiem tylko tyle, ile jest napisane na stronie po zalogowaniu do systemu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości