Ile osób odpada na Medycynie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
LanceArmstrong
Posty: 179
Rejestracja: 8 lip 2012, o 14:17

Re: ILE OSÓB ODPADA NA MEDYCYNEI

Post autor: LanceArmstrong »

Nadal polecam Lublin, w razie niezdania anatomii bierze sie dziekanke i za free powtarza (tylko) drugi semestr! a na pierwszy dalej ciagnie (pismo do dziekana wymagane) np. ang i biochemie ktora do trudnych tu nie należy. kolosy też prawie tylko z Bankowskiego.
Nie jest tak lajtowo jak opowiadaja roczniki sprzed 3-4 lat ale nadal da sie żyć
polecam
Awatar użytkownika
rysieńka
Posty: 201
Rejestracja: 4 maja 2013, o 22:08

Re: Ile osób odpada na Medycynie

Post autor: rysieńka »

A u nas o ile wieści zasłyszane dobrze informują to 16 osób ma warunek z anaty, ale że się nie wpierdzielam w czyjeś sprawy, to może ich być więcej/mniej

wniosek: nie przychodźcie na woj-lek, bo jeszcze anatę zdacie
p.s. zmieniła się katedra, więc teraz będzie gorzej (brak 4 termin poprawy z koła itp.) Jeśli ktoś by chciał trafić, na tego samego prof co ja, polecam Rzeszów
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Ile osób odpada na Medycynie

Post autor: persil1991 »

W poznaniu w ciągu pięciu lat studiów odpadło ok. 40 osób.
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Ile osób odpada na Medycynie

Post autor: czornydanio90 »

W Bydgoszczy w ciągu 4 lat odpadło ok. 10 osób (9 dziewczyn)
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Ile osób odpada na Medycynie

Post autor: persil1991 »

A ilu was było na początku? U nas 270, więc odpadło jakieś 15%.
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Ile osób odpada na Medycynie

Post autor: czornydanio90 »

180, czyli gdzieś odpadło 5,5%
Teraz jest nas 213 osób na roku
grusza
Posty: 1
Rejestracja: 4 lip 2016, o 12:39

Re: Ile osób odpada na Medycynie

Post autor: grusza »

Jestem już zdecydowana na pielęgniarstwo ale z ciekawości postanowiłam odświeżyć temat i zapytać jak jest z radzeniem sobie na studiach przez studentów? Dużo osób poprawia czy powtarza rok? Dużo osób nie zalicza roku? Czy to prawda, że dziewczyny radzą sobie tam zdecydowanie gorzej m.in. z stresem i na praktycznych zajęciach z anatomii?
Amina
Posty: 78
Rejestracja: 26 maja 2015, o 18:52

Re: Ile osób odpada na Medycynie

Post autor: Amina »

Nie zastanawiałam się nad tym ale coś w tym jest.
W przypadku anatomii to chyba najbardziej widać - problemy zaczęły się w prosektorium - konieczność wyjścia i zaczerpnięcie powietrza były na porządku dziennym, do tego dochodzą omdlenia czy zasłabnięcia. Asystent na końcu powiedział, że dobrze że żadna nie zrobiła sobie krzywdy. W grupie miałam 19 osób, z czego 6 to dziewczyny, a w innych grupach było podobnie. Poprawkę miały 4 dziewczyny i chłopak. Ostatecznie odpadły przez anatomię, histologię oraz zrezygnowały w sumie 4 moje koleżanki. Kiedy ostatnio spotkałyśmy się towarzysko dowiedziałam się, że jedna z nich celuje w tym roku na pielęgniarstwo a jedna na położnictwo.
Co do stresu to oczywiście jest i dotyka w równym stopniu każdego - u mnie zauważyłam ostatnio, że wypada mi więcej włosów. Mam nadzieję, że wakacje i odpoczynek to odwrócą.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Ile osób odpada na Medycynie

Post autor: ryniofit8000 »

Amina, u nas nigdy nie było takich rzeczy jeśli chodzi o anatomię, jedna osoba miała problem ale tylko na początku
Awatar użytkownika
djulie
Posty: 64
Rejestracja: 27 cze 2015, o 14:33

Re: Ile osób odpada na Medycynie

Post autor: djulie »

Dokładnie, u nas podobnie, pierwsze słyszę, żeby było jakieś masowe wychodzenie
Może to też akurat taki rocznik, ale generalnie nie ma z tym problemów, to nie jest takie straszne

Jak rozmawiałam z ludźmi, to niektórzy to zetknięcie ze zwłokami nieco przeżywali potem, ale nie było potrzeby tracić zajęć przez omdlenia i każdy wytrzymywał na spokojnie
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Ile osób odpada na Medycynie

Post autor: persil1991 »

U nas sekcja dziecka na IV roku na patomorfologii wywołała dość spore poruszenie, zwłaszcza wśród żeńskiej części grupy. A tak to przez 6 lat nie dostrzegłem różnicy między płciami.
Termo
Posty: 29
Rejestracja: 3 cze 2015, o 21:15

Re: Ile osób odpada na Medycynie

Post autor: Termo »

Nigdy się nad tym nie zastanawiałem ale chyba coś w tym jest gdyż na moim roczniku dziewczyny stanowią ok. 30% roku a ostatnio słyszałem że wszystkie osoby z 15, które nie uzyskały dopuszczenia do żadnego terminu z egzaminu z biochemii to panie.
Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

Re: Ile osób odpada na Medycynie

Post autor: Biochemik96 »

Ile osób odpada/rezygnuje na lekarskim na pierwszym roku i w ciągu 6 lat studiów na uniwersytetach medycznych w Łodzi, Gdańsku, Szczecinie i Poznaniu?
Te cztery uniwersytety interesują mnie najbardziej.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości