ile punktów wystarczyŁo na danĄ uczelnie medycznĄ

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
enpi

ile punktów wystarczyŁo na danĄ uczelnie medycznĄ

Post autor: enpi »

Mam prośbę do tych co dostali się w tym roku na medycyne a dokladnie na lekarski: Napiszcie prosze ile mieliscie punktow na ile maksymalnych, oraz od ilu ptk przyjmowali. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
Jak ktos sie nie dostal, a wie to tez niech pisze&ltmruga
bagatha

Re: ile punktów wystarczyŁo na danĄ uczelnie medycznĄ???

Post autor: bagatha »

dobrym pomyslem jest stworzenie dzialu, gdzie zawarte bylyby progi pkt na uczelniach medycznych, pomyslimy o tym

pozdrowienia
tagitsu
Posty: 257
Rejestracja: 8 sty 2006, o 14:26

Re: ile punktów wystarczyŁo na danĄ uczelnie medycznĄ???

Post autor: tagitsu »

We Wrocławiu na lekarski trzeba było mieć ok. 200 pkt.
alces
Posty: 140
Rejestracja: 12 lip 2005, o 01:00

Re: ile punktów wystarczyŁo na danĄ uczelnie medycznĄ???

Post autor: alces »

AM Poznań - 169,5/210 (lek.), 162,5/210 (stom.)
AM Białystok - 174/310 (lek.), 140/310 (stom.)
AM Lublin - 187,5/310 (lek.), 165/310 (stom.)
CM UJ - 209,5/310 (lek.), 172,5/310 (stom.)
AM Gdańsk - 188/310 (lek.), 160,5/310 (stom.)
AM Wrocław - 200,5/310 (lek.), 180,5/310 (stom.)
AM Łódź - 190/310 (lek.), 174/310 (woj.lek.)
Pomorska AM - 160/310 (lek.), 148/310 (stom.)
AM Warszawa - 184/310 (lek.), 161/310 (stom.)
tennyo
Posty: 74
Rejestracja: 16 sty 2006, o 15:41

Re: ile punktów wystarczyŁo na danĄ uczelnie medycznĄ???

Post autor: tennyo »

szkoda tylko że wszędzie (prócz poznańskiej AM) wymagają zdania fizyki dla mnie katastrofa
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Re: ile punktów wystarczyŁo na danĄ uczelnie medycznĄ???

Post autor: ziomalka »

a czym sie różni wojskowy lekarski od zwyczajnego lekarskiego chodzi mi of course o Łódź
pchlaRS

Re: ile punktów wystarczyŁo na danĄ uczelnie medycznĄ???

Post autor: pchlaRS »

tym Że na wojskowy się nie dostaniesz bo to bardzo mały wydział i bez znajomości nie dasz rady :P
mania

Re: ile punktów wystarczyŁo na danĄ uczelnie medycznĄ???

Post autor: mania »

w poznaniu nie trzeba zdawac fizyki ale i dostanie sie tam czasem graniczy z niemozliwością :) poznań jest chyba najbardziej skorumpowanym miastem w naszym kraju :)
Seul
Posty: 84
Rejestracja: 21 mar 2006, o 17:05

Re: ile punktów wystarczyŁo na danĄ uczelnie medycznĄ???

Post autor: Seul »

ile jest miejsc w poznaniu na lekarski, a ile na lekarsko-wojskowy? wie ktoś może?
i czy można składać podania na obydwa wydziały?
blue_witch

Re: ile punktów wystarczyŁo na danĄ uczelnie medycznĄ???

Post autor: blue_witch »

a za rok w 2007 na Akademii Medycznej w Warszawie będzie wymagana fizyka podstawowa na lek i stome,a nie jak teraz rozszerzona :) zapraszam do strony AMWawa i zapoznania sie z rekrutacja na 2007 rok P
dr.kicia
Posty: 43
Rejestracja: 8 maja 2006, o 14:24

Re: ile punktów wystarczyŁo na danĄ uczelnie medycznĄ???

Post autor: dr.kicia »

blue_witch pisze:a za rok w 2007 na Akademii Medycznej w Warszawie będzie wymagana fizyka podstawowa na lek i stome,a nie jak teraz rozszerzona zapraszam do strony AMWawa i zapoznania sie z rekrutacja na 2007 rok P
nie ma sie z czego cieszyc bo teraz z WAWY sie zrobi drugi Poznan i zamiast 4 osob na jedno miejsce bedzie 10.
Zawsze duzo ludzi wali tam gdzie sa mniejsze wymagania.A nie mysle zeby wszystkim sie palilo do zdawania rozszezonej fizyki skoro mozna tylko podstawowa.
Ja szacuje ze w 2007 w Poznaniu i Wawie beda cyrki z rekrutacja.
Mysle ze w Polsce potrzeba jakiejs powaznej reformy co do rekrutacji.
Uwazam ze nasz system kuleje na dwie nogi i to wcale nie jest smieszne. Ja tylko sie ciesze ze nie jestem maturzystka. Za moich czasow troche to wszystko lepiej wygladalo.
Uwazam rowniez ze wprowadzenie testow wyboru bylo by najsprawiedliwsza forma. Nie byloby wtedy dyskusji co do klucza. Zaznaczyles prawidlowa odpowiedz to dostajesz punkt.a ta nowa matura choc prosta nie zawsze przewiduje w kluczu wszystkie mozliwe odpowiedzi i moim zdanie nie sprawdza wiadomosci tylko elokwencje studenta, myslenie logiczne i praktyczne. Fakt ze te rzeczy sa wazne ale wiedze tez trzeba miec, na samej elokwencji nie opiera sie medycynatakie jest moje zdanie.
Seul
Posty: 84
Rejestracja: 21 mar 2006, o 17:05

Re: ile punktów wystarczyŁo na danĄ uczelnie medycznĄ???

Post autor: Seul »

co do wawy, to nie wiem czy to dobrze czy to źle, że jest fiza podstawowa wymagana.
mieszane uczucia
w takim razie teraz nacisk muszę położyć na biolę i chemię.
i mam nadzieje, że to nie będzie drugi Poznań pod względem ilości podań.
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Re: ile punktów wystarczyŁo na danĄ uczelnie medycznĄ???

Post autor: ziomalka »

Seul pisze:mam nadzieje, że to nie będzie drugi Poznań pod względem ilości podań.
no to ba jasna sprawa, ze na Wawe rzuci sie polowa potencjalnych przyszłych lekarzy, to nie ulega watpliwości, kazdy posępi sie zdawac fize podst i składac tam, bo Polak ma to we krwi, zeby isc po najmniejszej linii oporu

pozdrawiam
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości