Ile zarabia stomatolog?

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
epinefrynka

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: epinefrynka »

Po prostu trochę kultury, cierpliwości i opanowania.
ollciakus
Posty: 60
Rejestracja: 29 kwie 2008, o 09:55

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: ollciakus »

Morfeusz pisze:Owszem ale to, że pacjent mnie wyzywa nie znaczy, że mam prawo wyzywać jego. Fakt, że mam za sobą ile tam lat studiów a pacjent jest np. po zawodówce nie oznacza, że mam go traktować jak małpę człekokształtną. Jak ide do pacjenta na rozmowę przedoperacyjną (z każdym muszę taką odbyć) przedstawienie sie, spokojne powiedzenie w czym rzecz i wyjaśnienie wątpliwości jest dla mnie czymś naturalnym. Znam lekarzy, którzy wparowują na salę podstawiają pacjentowi papier do podpisania i tyle. Wydzieranie sie na pacjenta i ponaglanie go też jest niedopuszczalne.
Do listy dodałbym jeszcze spóźnianie sie (no bo lekarz sie przecież musi wyspać a to, że pacjenci siedzą w przychodni parę godzin to nic takiego) i spławianie pacjentabo za 20 minut koniec i idę do gabinetu prywatnego trzepać kapuchę". Rozumiem, że lekarz może sie spóźnić - pracowałem w poradni znieczuleniowej (kwalifikowaliśmy pacjentów do operacji), nieraz operacja sie przedłużyła i pacjenci musieli poczekać. Powiedzenie zwykłegoprzepraszam, nie mogłem wcześniej bo. nie boli. Z drugiej strony jak ktoś sie spóźnia bo pije kawę albo zaspał i pacjentów ma z tyłu powinien zmienić zawód.
no tego by jeszcze brakowalo aby lekarz zaczal sie wyzywac z pacjentem. to już byłby istny cyrk (Paytona) i bynajmniej podczas pracy z moim tatą w poradni chirurgicznej czy też na dyżurze nie spotkałam się z tym aby mój tata obrażał kogoś. Jedynie to opierdzielal pijaków, którzy prócz niszczenia sobie zdrowia nic po za tym nie czynili, ale to już tak swoją drogą p
Co się tyczy nastawienia niektorych lekarzy do problemu pacjenta to zgadzam się, że jest ono w pewnym sensie karygodne. Sama się spotkałam z sytuacją (wrecz zenujaca), kiedy to lekarz po zoperowaniu pacjenta (sie troche skrzepow zebralo i trzeba bylo pacjenta ponownie otwierac) na telefon od mojego taty, wzywający go do operacji stwierdził że MU SIĘ NIE CHCE.

Ż - E - N - U - A ! ! !
P4v3u
Posty: 69
Rejestracja: 11 lip 2008, o 13:59

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: P4v3u »

Morfeusz pisze:
veg999 pisze:To każdy gabinet trzeba wyposażyć. Z tego co wiem to okulista i dermatolog ma stosunkowo prosto z wyposażeniem gabinetu i nie pochłania im to aż takiej kasy.
Co do okulisty:
*oftalmoskop - średnio 500zł (są też takie za 1000-1500zł)
*tablica Snellena - 200zł (to już porządna), potrzebne są minimum dwie czyli razem już 400zł. Jak ktoś chce poszaleć może kupić podświetlaną za 3000zł.
*skiaskop - 1000zł
*linijki do skiaskopii - 600zł
*kaseta szkieł próbnych - 2400zł (z ambulans.com.pl)
*oprawki próbne - 1000zł (też z ambulansu cena)
*lampa szczelinowa - Zeissa to jakieś 8-10 000 zł
*oftalmometr Javala - około 5000 zł (używane chodzą po 4000zł średnio)
*autorefraktometr - 7-10 tysięcy (zależy od modelu)
*tonometr - najprostszy model to Schiotz - 600zł
*unit okulistyczny - jakieś 6000
*perymetr - teraz w zasadzie w każdym prywatnym gabinecie jest - koszt około 22000zł (cena z ambulans.com.pl). Do tego stolik jakieś 2000zł
*drobny sprzęt (soczewki Volka etc) około 1000zł

Licząc ceny minimalne i bez perymetru wyszło mi 33.500zł. Maxymalne z perymetrem: 65.000zł. Jak ktoś chce sie bawić w laseroterapie w gabinecie to koszt jeszcze bardziej idzie w góre.

Do tego doliczyć koszty adaptacji pomieszczenia - niektóre badania przeprowadza sie w ciemni.
65k to kosztuje sam unit dobrej jakości w prywatnym gabinecie a jak chcesz jeszcze RTG, USG itd to kolejne 200k trzeba doliczyć.
Wysokiej jakości gabinet a w zasadzie skromna kliniczka to wydatek rzędu 500k bez lokalu do tego lokal w warszawie jakaś bańka czyli 1.5kk i możecie zacząć trzepać kasę tylko ciekawe kto taki kredyt dostanie na starcie
Awatar użytkownika
Alchemist
Posty: 80
Rejestracja: 27 wrz 2007, o 16:04

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: Alchemist »

tylko ciekawe kto taki kredyt dostanie na starcie
może się nie znam, ale nie wyobrażam sobie banku który odmówiłby dentysie kredyt na porządnie wyposażony gabinet
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: lung »

Nic nie obchodzi tych z banku, czy osoba ktora chce wziac kredyt jest dentystą czy murarzem, patrzą po prostu jakie mozliwosci w danej chwili do splaty kredytu ma ta osoba, wiec nikt Ci nie da 1,5 mlna za to ze ladnie obiecasz ze bedziesz szybko i duzo zarabiac ]
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: a_niap »

lung pisze:ic nie obchodzi tych z banku, czy osoba ktora chce wziac kredyt jest dentystą czy murarzem, patrzą po prostu jakie mozliwosci w danej chwili do splaty kredytu ma ta osoba, wiec nikt Ci nie da 1,5 mlna za to ze ladnie obiecasz ze bedziesz szybko i duzo zarabiac ]
No właśnie. A skąd osoba która dopiero co została okulistą czy stomatologiem i chce otworzyć gabinet ma mieć podstawy do przyznania jej kredytu? Żaden szanujący się bank na to nie pójdzie. Prędzej okulista zrezygnuje ze swojego pomysłu.
P4v3u
Posty: 69
Rejestracja: 11 lip 2008, o 13:59

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: P4v3u »

właśnie o to mi chodzi dlatego nie jest tak bajecznie no ale z drugiej strony nikt nie napisał że musi to być inwestycja za 1.5 mln czy nawet ponad 1kk równie dobrze można zacząć od gabinetu za 200k + lokal gdzieś na uboczu taniej żeby się rozkręcić.
To tak jak z samochodami mało kto od razu kupuje sobie astona jako pierwsze auto (podałem ten przykład bo te samochody uwielbiam =P )
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: Padre Morf »

P4v3u pisze:65k to kosztuje sam unit dobrej jakości w prywatnym gabinecie a jak chcesz jeszcze RTG, USG itd to kolejne 200k trzeba doliczyć.
Można też kupić tomograf komputerowy i zatrudnić technika i lekarza radiologa do opisu zdjęć. Pytanie tylko po co kupować bajery jeśli będą stały, pokrywały sie kurzem i jest ryzyko, że sie nie zwrócą. Trzeba mierzyć siły na zamiary i brać pod uwagę to, że samo bycie stomatologiem nie zapełni Ci portfela (dzisiaj te czasy sie skończyły).

Na SORze instalują nam teraz okulistykę i kupili sprzęt za ciężką kasę (plotki niosą, że sama lampa szczelinowa pożarła ponad 20k) mimo, że na górze jest okulistyka z pełnym wyposażeniem. Widać myślą, że medycy ratunkowi będą robić pełną okulistykę z wypisywaniem recept na okulary, LASIKiem i innymi bajerami włącznie. Przykład wywalania kasy w błoto (moim zdaniem przynajmniej). Moja dentystka dla przykładu nie ma bajerów i cudów na kiju - ma za to 2 specjalizacje i na to ludzie lecą (a nie na błyszczący sprzęt w gabinecie).

Znam stomatologów, którzy owszem bajery w postaci RTGa mają ale jak przyjdzie do wyczytania czegoś ze zdjęcia to jest wielkie yyyy. No chyba, że sprzęt ma po prostu stać i robić wrażenie.
Awatar użytkownika
Alchemist
Posty: 80
Rejestracja: 27 wrz 2007, o 16:04

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: Alchemist »

lung pisze:Nic nie obchodzi tych z banku, czy osoba ktora chce wziac kredyt jest dentystą czy murarzem, patrzą po prostu jakie mozliwosci w danej chwili do splaty kredytu ma ta osoba
uwierz mi że patrzą 1.5mln to faktycznie duzo,ale jak wylicza Morfeusz można duzo taniej użądzić odpowiednie pomieszczenie. Bank widząć u siebie lekarza widzi automatycznie duży zysk.
a_niap pisze:A skąd osoba która dopiero co została okulistą czy stomatologiem i chce otworzyć gabinet ma mieć podstawy do przyznania jej kredytu?
dyplom i dobry biznesplan wystarcza

Zastanówcie się, jeśli nie specjalistom na profesjonalne gabinety to komu bank ma przyznawac kredyty? Murarzom?.
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: MatiGl »

Alchemist pisze:dyplom i dobry biznesplan wystarcza
pewnie, że tak jak na dużo większe inwestycje dobry biznesplan wystarcza zresztą jak napisał Morfeusz, najważniejszy jest nie sprzęt, a człowiek i to co on umie, i to sie liczy
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: Padre Morf »

Alchemist pisze:Bank widząć u siebie lekarza widzi automatycznie duży zysk.
Nie, nie widzi. Dyplom nie równa sie kasa. Mam znajomych okulistów i wiem jak to wygląda (a wygląda tak, że albo hipoteka albo praca na garnuszku NFZ i zbieranie kaski).
dyplom i dobry biznesplan wystarcza
Powtarzam - nie wystarcza.
Awatar użytkownika
Alchemist
Posty: 80
Rejestracja: 27 wrz 2007, o 16:04

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: Alchemist »

Jakoś nie pojmuje. Nie słyszałem żeby jakiś gabinet trzeba było zamknąć,albo żeby bank miał trudności z egzekwowaniem kredytu bo lekarz/stomatolog nie miał pacjentów. W moim mieście wszyscy dentyści mają się bardzo dobrze, co widać po domach i samochodach
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Ile zarabia stomatolog?

Post autor: Padre Morf »

Alchemist pisze:Nie słyszałem żeby jakiś gabinet trzeba było zamknąć,albo żeby bank miał trudności z egzekwowaniem kredytu bo lekarz/stomatolog nie miał pacjentów
a ja znam takie przypadki. Dzieją się w Mieście Cudów Wszelakich Białymstokiem zwanym. Największy współczynnik stomatolog/m2 Zębowiertów za dużo to i niektórzy wypadają z branży
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość