Przyrodniczy serwis edukacyjny Biolog.pl
Ogólnopolski Dziennik BIOLOG - strona główna Największe polskie forum przyrodnicze i naukowe Korepetycje Matura 2014 Studia 2014 Ściągi Baza konkursów Festiwale naukowe Książki Księgarnia Fotografia przyrodnicza Multimedia Praca forum przyrodnicze
   Bądź na bieżąco z wydarzeniami, subskrybuj kanały RSS
     Zobacz inne kanały tematyczne RSS dziennika BIOLOG
Aktualności naukowe Biotechnologia Botanika Nauka w Polsce i na świecie Ekologia Leśnictwo Medycyna Zoologia Encyklopedia naukowa GMO - Organizmy modyfikowane genetycznie Świńska grypa forum naukowe

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 lis 2006, o 15:14 

Tyle sie mowi,ze niektorzy wybieraja ten zawod dla kasy.
Napiszcie wiec ile zarabiaja.

PostNapisane: 8 lis 2006, o 16:45 

behehehehe dobre :)

PostNapisane: 8 lis 2006, o 16:49 

każdy wybiera jakiś zawód dla kasy :D
zależy bo jak prywatnie a jest dobry to chyba ze 50 tysięcy na miesiąc w WAWIE tak zarabiają
a jak na NFZ to chyba ze 2 tysiące :evil: :D
odradzam tego zawodu komuś grzebać w gębie za przeproszeniem :wink:

PostNapisane: 8 lis 2006, o 17:19 

najgorsze w tym zawodzie oprocz jak ktos napisal " grzebania w gebie" to jest ciagle stanie a nie wyobrazam sobie stac ok 8 godzin dziennie ( z malymi przerwami) przez np 30 lat :shock: zylakow mozna sie dorobic 8)
a co do tego postu to nie bede sie wypowiadal...szkoda mi takich ludzi ale pewnie na stomie to pewnie wszyscy tacy sa :P
pzdr

PostNapisane: 9 lis 2006, o 00:27 
Połowa pewnie idzie dla kasy a przy okazji dlatego, Że nie wymagają fizyki ;) A jak wiadomo przez ten przedmiot jest spory odsiew na studiach.

Nie, to nie jest zawód dla mnie, mam dość dentystów, za duŻo sie do nich nachodziłem jak byłem mały. Juz wole pediatrie :)

Przelicz sobie jak za samą plombe biorą coś koło 80zł (?) gdyby miał tylko 4 pacjentów dziennie na początek to jest 320 zł na dzień x załóŻmy 20 dni (przybliŻenie, nie chce mi sie liczyć dokładnie :P ) to jest jakies 7000 zł (teŻ przybliŻenie :P ) na miesiąc

PostNapisane: 9 lis 2006, o 20:43 

vegul napisał(a):
najgorsze w tym zawodzie oprocz jak ktos napisal " grzebania w gebie" to jest ciagle stanie a nie wyobrazam sobie stac ok 8 godzin dziennie ( z malymi przerwami)

moi stomatolodzy zawsze siedzą przy robocie (:

i uwielbiam dentystę... teraz przyszło mi więc do głowy, że może po maturze stomatologiem?

PostNapisane: 10 lis 2006, o 13:06 

hehe to maja dobrze bo ja znam takich co stoja a siedza zmalymi przerwami najczesciej naj cos robia przy pacjencie :P
pewnie stomatologia ma do siebie to ze po studiach oczywiscie zaliczonych i majac papier lekarza stomatologa jestes dla siebie panem tzn zakladasz prywatny gabinet i jestes dla siebie dyrektorem :arrow: a ludzie zeby i tak musza leczyc wiec pracy napewno nie zabraknie 8) pod tym wzgledem to o wiele lepsze od lekarskiego :idea:
pzdr

PostNapisane: 7 gru 2006, o 20:13 
moim marzeniem jest zostać stomatologiem,mam nadzieję z e w tym roku dostanę sie do szczecina:) :yahoo: :!: :?: :idea: :mrgreen:

PostNapisane: 11 gru 2006, o 14:36 
Powaznie nie jest wymagana fizyka na maturze Żeby dostać się na stomatologię?:D:D:D

PostNapisane: 11 sty 2007, o 07:51 
jest wymagana fiza. z tego co sie orientuje to wszedzie oprocz poznania [a kolega mi mowil, ze od przyszlgo roku ma sie to i tam zmienic]. podobno do wawy trza tylko podst.

wiec, ja poszlam na stome, moj pierwszy rok, glownie dla pieniedzy.
studia ciezkie, krotsze niz medycyna, a duzo, duzo lepiej platne.

ja wychodze z zalozenia, ze pieniadze to jedne z wazniejszych czynnikow w zyciu [wiadomo, zdrowie, milosc ponad wszysktko :) ], za ktore mozna nabyc czesto swoje marzenia.
ktos wspomnial o zylakach. no coz, jezeli bede musiala stac cale zycie, to uwierz mi, ze przy moich przyszlych zarobkach spokojnie bede mogla sobie pozwolic na ich zoperowanie.

generalnie to polecam, polecam.

PostNapisane: 8 lip 2007, o 12:12 

nie oszukujmy się zawód stomatolog to nieźle płatna praca. Ale sądzę że pójść na stomę tylko dla tego że fajnie płacą to marne wytlumaczenie. Może i Ci ludzie skończą stomę ale wieku 40 lat obudzą się i poczują zniechęcenie. Najważniejsze to czuć pociąg do tego :P
Ja właśnie czytam teraz książkę o protetyce stomatologicznej kiedy moi koledzy i znajomi leżą do góry brzuchem ;p dla niektórych osób to chore ale dla mnie to pasja, i to się liczy :D

PostNapisane: 13 lip 2007, o 21:53 

Mareczek napisał(a):
Połowa pewnie idzie dla kasy a przy okazji dlatego, że nie wymagają fizyki ;) A jak wiadomo przez ten przedmiot jest spory odsiew na studiach.

Nie, to nie jest zawód dla mnie, mam dość dentystów, za dużo sie do nich nachodziłem jak byłem mały. Juz wole pediatrie :)

Przelicz sobie jak za samą plombe biorą coś koło 80zł (?) gdyby miał tylko 4 pacjentów dziennie na początek to jest 320 zł na dzień x załóżmy 20 dni (przybliżenie, nie chce mi sie liczyć dokładnie :P ) to jest jakies 7000 zł (też przybliżenie :P ) na miesiąc

Mareczek widze ze specjalista z Ciebie ze och i ach... :idea: Wskaz mi akademie medyczna, na ktorej na stomatologie nie jest wymagana fizyka (oprocz AM Poznan bo tam na oba kierunki nie trzeba jej zdawac). Poza tym uwazasz ze stomatolog cala kase bierze do kieszeni? A jak myslisz, skad sie biora materialy, narzedzia itd? Dobry sprzet kosztuje tyle co dobry samochod. Aaale to pewnie kazdy mlody dentysta dostaje pod choinke co ? :) Mam propozycje: JAK NIE WIESZ TO NIE PISZ ok? ;)

PostNapisane: 13 lip 2007, o 21:57 

tzreba jeszcze rozróżnic 2 rzeczy- po pierwsze stomatolodzy płacą także podatki, więc nie hopsasa, pomnóż se coś tam razy ilosc pacjentów i masz ile zarabia. Druga sprawa to te podatki to w sumie jest nic, bo zazwyczaj stomatolodzy oprocz prywatnych usług maja takze podpisane kontrakty z NFZ, co tez im daje ze 2 tysiaki miesiecznie. Ogolnie sa majetni.

pozdrawiam

PostNapisane: 14 lip 2007, o 07:28 

sorry, że trochę offtopuję, ale ile zarabia analityk medyczny?

PostNapisane: 14 lip 2007, o 12:59 

Mysle ze nie kazdy idzie na jakis kierunek dla kasy... nie wyobrazam sobie robic cale zycie cos czgeo bym nie trawila i nieznosila... i kazdego ranka powtrzala sobie jeju znowu do tej glupiej roboty?!.... Niektorzy kochaja biologie (ogolnie medycyne) i korzyscia dla siebie pomagaja tym ktorzy tej pomocy oczekuja.... Jak ktos wczesniej wspomnial dobry sprzest kosztuje do tego dochodza oplaty za wynajem budynku...ogolne rachunki- prad, woda....wynagrodzenie dla pozostalych pracownikow...Dlatego dentysci prywatni tak sie dobrze cenia... wiedza jakie rachunki ich czekaja....Wszytsko wyglda dobrze na papierze a w rzeczywistosci troszke inaczej.... jak to w zyciu bywa raz jest dobrze a raz zle...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Poznaj kierunki studiów, opinie studentów, pytania i odpowiedzi maturzystów na studia.biolog.pl
(informator na temat kierunków: biologia, biotechnologia, medycyna, weterynaria, ochrona środowiska, mikrobiologia...)

W naszym portalu:  Zoologia i zwierzęta | olimpiada ekologiczna | Mikroskopy
Matura 2014: matura z biologii, arkusze maturalne z biologii, testy maturalne z biologii, testy z biologii, Wyniki próbnej matury z matematyki, Kursy przygotowawcze na studia medyczne, Kursy przygotowawcze do matury 2014
Aktualne na forum: jak zrobić zielnik, świńska grypa w Polsce, Zadania domowe z biologii, Edukacja ekologiczna

Na bazie phpBB
© Platforma edukacyjna BIOAREA | Ogólnopolski Dziennik BIOLOG
Redakcja | REKLAMA | Regulamin, ochrona prywatności
Letnia Szkoła Mikroskopii Optycznej 2014
AKTUALNOŚCI

Cena: 5,00 zł
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Gdański Uniwersytet Medyczny
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Pomorski Uniwersytet Medyczny
Akademia Medyczna we Wrocławiu
Collegium Medicum w Bydgoszczy
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 Oferty pracy
 w biolog.pl
 Znajdź pracę (350328 ofert pracy)

Praca dla biologa, praca dla biotechnologa, praca dla nauczyciela
Na skróty: matura 2014, progi, limity, arkusze maturalne, przecieki

przewodnik dla maturzystów - kierunki studiów studia biologia studia biotechnologia leśnictwo studia medycyna studia ochrona środowiska studia weterynaria studia studia