Informacje o zwierzętach

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Informacje o zwierzętach

Post autor: Pablo »

Witam
Mam do was taką sprawe, może ktoś z was wie lub wie gdzie są informacje o następujących zwierzętach.

Varanus keithhornei tzw.waranem drzewnym"- wiem tylko o nim, że prowdzi nadrzewny tryb życia, zjada owady. Z moich domysłów mierz może z jakieś 2-2,5 metra. Jest w CITES.

Drugie zwierzę, niestety nie znam nazwy łacińskiej , Jest to tzw.waran rdzawy nie mylić zwaranem rdzawoszyim"- wiem tylko tyle, że pod pyskiem za skóre złotego koloru, grzbierz koloru ciemnego z plamami czarnymi. Możlie, że jest na wymarciu lub wyginięciu.

Następnym zwierzakiem jest Elseya Irwini tzw. żłów Irwina- wiem tylko, że ma łepek z różowym nosem, został zobaczony w 1997 rok.

Kolejnym i już ostanim jest Geochelone elephantopus porteri tzw. żłów słoniowy zamieszkujący wyspy Satna Cruz- z tego co wiem to może już być wymarły, chyba ostani zmarł z Australia Zoo w wielku 175 lat. Mogę jedzyni przepuszać, że są duże bo Harriet (właśnie ten ostani złów) ważył 150 Kg.

Dziekuję z góry za jakąkolwiek pomoc

Pozdrawiam
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Informacje o zwierzętach

Post autor: Szyszek1993 »

Znalazłem stronkę gdzie jest trochę o ŻÓŁWIU SŁONIOWYM


Żółw słoniowy to jeden z największych żółwi na świecie. Jego pancerz grzbietowy może mieć 150 cm długości, a największy znaleziony osobnik mierzył prawie 3 metry i ważył 1000kg. Za duże uważa się osobniki, których waga przekracza 200kg, a wysokość dochodzi do 1m. Gatunek dzieli się na 14 podgatunków z czego 3 są już wygasłe.10 podgatunków jeszcze żyje na swobodzie na wyspach: Santiago (ok. 800 żółwi), Pinzon (300), Santa Cruz (3000), San Cristobal (700), Española (120) i na Isabela na której rozróżnia się 5 podgatunków żyjących na każdym z 5 wulkanów wyspy: Cerro Azul ( około 700), Sierra Negra (500), Alcedo (5000), Darwin (1000) i wulkan Wolf (2000).Samica, gdy znajdzie odpowiednie miejsce do złożenia jaj, zaczyna kopać jamkę o głębokości do 40cm, (składa od 2 do 16 o średnicy ok. 5cm). Młode żółwie wylęgają się po około 130 dniach i ważą wtedy ok. 7dag. Żółwie słoniowe ogólnie wiodą leniwe życie. Rano między 7:00 a 8:00 budzą się i wygrzewają w słońcu. Około 4-5 po południu zaczynają szukać miejsca, w którym spędzą noc.

Jest tu ogólnie o żółwiu słoniowym co nie wiem czy się przyda, a nie o podgatunku z Santa Cruz
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Informacje o zwierzętach

Post autor: Pablo »

Dzięki Szyszek1993, ale mi właśnie chodzi o ten gatunek ,Geochelone elephantopus porteri, a nigdzie w sieci nie moge znalezc
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości