Przyrodnicze forum dyskusyjne Biolog.pl

Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 kwi 2011, o 10:32 

hej!
za tydzień piszę egzamin gimnazjalny.
macie jakieś rady jak dobrze się do niego przygotować (nie tylko z biologii)?
:)

PostNapisane: 3 kwi 2011, o 11:01 

Rób głównie testy z poprzednich lat, ten egzamin jest raczej na myślenie ;)

PostNapisane: 3 kwi 2011, o 13:29 

Dokładnie, podpisuję się pod wypowiedzią Colloportus. Egzamin gimnazjalny w małym stopniu wymaga jakiejkolwiek powtórki materiału, ewentualnie można sobie przypomnieć wzory, jakieś twierdzenia (matematyka). Kluczem do sukcesu są arkusze z poprzednich lat, wystarczy zrobić takich trochę, zobaczyć, jak wyglądają pytania, o co pytają, i nie powinno być żadnych większych problemów:) Pamiętam, że na moim egzaminie gimnazjalnym w części mat-przyr było tylko jedno zadanie z fizyki, a ja, jako, że bardzo się bałam właśnie tego przedmiotu, to byłam ogromnie zdziwiona (i szczęśliwa zarazem ^^) kiedy zobaczyłam, że:
1) zadanie było banalne - wystarczyło podstawić parę danych do wzoru
2) wszystkie potrzebne wzory były podane :D

Także luzik. :)

PostNapisane: 20 lut 2012, o 15:47 
Tak..ja w tym roku będę pisać i szczerze..boje się ; D
Ale wierzę,że dam radę.Troche sobie przypomne i tyle.
Matma,Polski,historia,WOS,geografia luzik;D
Bardziej się boje części z języków obcych no i niektórych przyrodniczych.

PostNapisane: 12 sty 2017, o 17:16 
Drogi Gimnazjalisto! Nie powiódł Ci się egzamin gimnazjalny ? Nic straconego! Zapisz się do naszego Liceum. W ofercie mamy też kierunki, na które nie wymagamy wykształcenia średniego. Nie zwlekaj, skontaktuj się z naszym sekretariatem, adres ul. Malmeda 2, 15-440 Białystok, bądź telefonicznie: 796400477.

PostNapisane: 21 sty 2017, o 18:42 

Ja byłam zwolniona z części przyrodniczej, ponieważ miałam konkurs kuratoryjny z biologii, ale szczerze to powiem tak `; tak naprawdę nieco olałam egzaminy gimnazjalne, nie powtarzałam zbyt dużo do nich, ponieważ i tak konkurs dawał mi wstęp do wszystkich LO w moim mieście, a miałam całekim wysokie wyniki : 100% język, 100% polski, 82% matematyka, 87% historia. Także naprawdę, jeśli całe gimnazjum w miarę ogarnialiście co się na bieżąco dzieje, spokojnie dacie radę. Ja jedynie powwtarzyłam coś na egzamin z historii i polecam do powtórek repetytorium GREG. Jesli go całego mniej więcej przerobicie napewno osiągniecie wysokie wyniki :-D . Z matmy polecam powtórzyć kilka wzorów, robić zadania z różnych książek typu przed egzaminem itd. A z polskiego powtórzcie środki stylisyyczne i gramatykę i jak się pisze rózne wypracowania, ja pisałam rok temu i z polskiego było w sumie samo czytanie ze zrozumieniem.
Więc naprawdę, gimnazjaliści niczym sie nie martwcie, egzaminy naprawde są banalne.

PostNapisane: 21 sty 2017, o 18:42 

Ja byłam zwolniona z części przyrodniczej, ponieważ miałam konkurs kuratoryjny z biologii, ale szczerze to powiem tak `; tak naprawdę nieco olałam egzaminy gimnazjalne, nie powtarzałam zbyt dużo do nich, ponieważ i tak konkurs dawał mi wstęp do wszystkich LO w moim mieście, a miałam całekim wysokie wyniki : 100% język, 100% polski, 82% matematyka, 87% historia. Także naprawdę, jeśli całe gimnazjum w miarę ogarnialiście co się na bieżąco dzieje, spokojnie dacie radę. Ja jedynie powwtarzyłam coś na egzamin z historii i polecam do powtórek repetytorium GREG. Jesli go całego mniej więcej przerobicie napewno osiągniecie wysokie wyniki :-D . Z matmy polecam powtórzyć kilka wzorów, robić zadania z różnych książek typu przed egzaminem itd. A z polskiego powtórzcie środki stylisyyczne i gramatykę i jak się pisze rózne wypracowania, ja pisałam rok temu i z polskiego było w sumie samo czytanie ze zrozumieniem.
Więc naprawdę, gimnazjaliści niczym sie nie martwcie, egzaminy naprawde są banalne.

PostNapisane: 24 sty 2017, o 13:38 
Dopiero tydzien przed egzaminem sie zaczęłaś uczyć? Trochę późno ;p testy są spoko, ale też np czytanie streszczen lektur żeby sobie przypomnieć jakieś bardziej szczegółowe rzeczy

PostNapisane: 24 lut 2017, o 13:32 

Czytanie streszczeń lektur to podstawa, trzeba wiedzieć coś mniej więcej ze wszystkiego. Trafi Ci się coś czego akurat nie przeczytałeś i będzie potem żałowanie, że w sumie czemu tego wcześniej nie zrobiłem :)

PostNapisane: 14 mar 2017, o 13:14 

Zgodzę się ze streszczeniami. Przed samym egzaminem należy powtórzyć jak najwięcej lektur, żeby mieć tę wiedzę ogólną. Większość zadań z tego co się orientuję jest naprawdę śmiesznie prosta.

Szybka odpowiedź
Nazwa użytkownika:
Tytuł:
Wiadomość:

Które z nazw są warzywami?
Które z nazw są warzywami?
Proszę wybrać opcje poniżej do odpowiednich list, aby uniknąć automatycznej rejestracji.
Różne
Warzywa
Malina
Banan
Ogórek
Sałata