Jak jest z tą matematyką?

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Sylwanek
Posty: 45
Rejestracja: 18 lis 2014, o 22:47

Jak jest z tą matematyką?

Post autor: Sylwanek »

Chciałbym w przyszłości iść na farmację ale na profilu nie mam matematyki rozszerzonej i tak sobie ją lubię.
Ogólnie to matma zawsze sprawiała mi problem ale teraz mi idzie zdecydowanie lepiej niż przedtem.
Wiem że matma jest tylko rok na farmacji i czy gdybym wziął korki to i tak miałabym problemy ze zdaniem kolokwium lub sesji?
Co sądzicie o tym?
Sylwanek
Posty: 45
Rejestracja: 18 lis 2014, o 22:47

Re: Jak jest z tą matematyką?

Post autor: Sylwanek »

To znaczy?
Jest jakaś straszna ta fizyka lub niezrozumiała dla przeciętnej osoby?
evilcutiee
Posty: 3
Rejestracja: 26 wrz 2015, o 09:57

Re: Jak jest z tą matematyką?

Post autor: evilcutiee »

Według mnie matma jest ciężka, radziłam sobie z nia w liceum, a tu jest gorzej. A z fizyka nie mam problemu, zalezy od uczelni i prowadzących ćwiczenia
Devih
Posty: 142
Rejestracja: 6 wrz 2011, o 20:05

Re: Jak jest z tą matematyką?

Post autor: Devih »

Z ETrapezem raczej bez problemu majce przejdziesz
H4p
Posty: 81
Rejestracja: 14 lip 2015, o 14:41

Re: Jak jest z tą matematyką?

Post autor: H4p »

Na gumedzie matma to jak spacerek w parku, #potwierdzoneinfo
Awatar użytkownika
szalona chemiczka
Posty: 148
Rejestracja: 27 cze 2014, o 14:11

Re: Jak jest z tą matematyką?

Post autor: szalona chemiczka »

Na ŚUMie też powinieneś sobie poradzić. Z tego, co kojarzę to u nas osoby poprawiały kolosa zaliczeniowego po kilka razy, aż go zdały Przyznam, że gdyby były u nas zwolnienia z tego przedmiotu, to nawet kilka lub kilkanaście osób załapałoby się na nie. E-Trapez faktycznie Ci pomoże ))
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Jak jest z tą matematyką?

Post autor: zetsu »

Ja uważam, że na farmacji matematyka nie powinna być większym problemem. Oczywiście liczyć trzeba umieć bo umiejętności matematyczne wykorzystujesz praktycznie w każdej dziedzinie chemii, której na farmacji jest od cholery. No ale bez przesady, topologii, czy algebry abstrakcyjnej to uczyć się nie będziecie
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Jak jest z tą matematyką?

Post autor: Nitrogenium32 »

Na WUM-ie matma jest przez cały rok, statystyka zaś tylko w II semestrze. Da się zaliczyć. Prowadzący są zawsze gotowi pomóc, można chodzić do nich na konsultacje. Z matmą generalnie jest tak, że I semestr to funkcje elementarne, granice, ciągłość, pochodne, a II to całki, zastosowania pochodnych, równania różniczkowe itp. Z kolei statystykę trzeba zrozumieć i na wykłady trzeba już chodzić.

Jednak bez względu na to, jaką się ma o matematyce i statystyce opinię, naprawdę się one przydają w farmacji - w szczególności statystyka.
annexify
Posty: 18
Rejestracja: 1 wrz 2014, o 16:24

Re: Jak jest z tą matematyką?

Post autor: annexify »

u nas matematyka nie była raczej większym problemem, było dość dużo dodatkowych terminów do zdania zaliczenia także każdy mógł zdążyć się nauczyć, poza tym matematyka na studiach różni się dość od tej w liceum - ja zdawałam rozszerzenie na maturze, ale szczerze powiedziawszy to jakoś bardzo ten materiał się nie przydał, bo wyższa matematyka to całki, pochodne, różniczki czyli coś zupełnie nowego, jak dla mnie było prościej niż w liceum załapać konkretne mechanizmy, przykłady też dosyć proste nic skomplikowanego (porównując do studiów na Politechnice), to nie jest jakiś ważny przedmiot na tym kierunku
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość