Jak pozbyć się "niechcianych" owadów z domu ?

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: ja sie pozbyć (owady w domu)

Post autor: WojtekB »

zuza12345 pisze:Witam liczę na wasza pomoc.Od jakiś 2 lat zawsze pod koniec czerwca i cały lipiec są u mnie w domu oto takie owady. Są one straszne. strasznie się ich brzydzę mieszkam w domku jednorodzinnym i najwięcej jest ich na poddaszu. Jak one się nazywają i dlaczego są u mnie w domu jak się ich pozbyć/wytępić. Jest to naprawdę meczące. Poniżej zamieszczam zdjęcie zapożyczone z innego forum Bardzo proszę o rady!
Jeżeli można wiedzieć to jakiej długości te chrząszcze mają (wstępnie można napisać, że to mącznik)?
zuza12345
Posty: 2
Rejestracja: 30 cze 2011, o 09:17

Re: ja sie pozbyć (owady w domu)

Post autor: zuza12345 »

Mają ok 2 cm.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: ja sie pozbyć (owady w domu)

Post autor: WojtekB »

Najprawdopodobniej to będzie mącznik. Jeżeli rzeczywiście przybywają z poddaszu to należy sprawdzić, czy czas nie tam czegoś, co by mogło być źródłem ich pojawienia. W internecie można znaleźć różne środki insektobójcze lub firmy zajmujące się dezynsekcją.
Detektyw Monk

Re: ja sie pozbyć (owady w domu)

Post autor: Detektyw Monk »

A umie w łazience biegają po glazurze małe muchówki o brązowej barwie i dużych skrzydłach .
carmelita
Posty: 1
Rejestracja: 10 lip 2011, o 21:24

Re: ja sie pozbyć (owady w domu)

Post autor: carmelita »

Pomóżcie, bo wariacji dostaję.
Chodzą u mnie w domu, obojętnie w jakim pokoju takie małe robaczki. Nie są to żuki, bo są podłużne. Są czarne. Pojawiają się na wiosnę jeszcze malutkie, a w wakacje są już naprawdę duże, bo mają z 1,5 cm i jest ich dużo więcej.
Co to jest i jak się tego pozbyć?
Mają pancerz, latają, ale przeważnie słychać je na panelach podłogowych, gdy opadają na ziemię. Mają drobne czółenka.
Przerażają mnie.
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: ja sie pozbyć (owady w domu)

Post autor: karteczka88 »

może zdjęcia coś pomogą w identyfikacji
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
Detektyw Monk

Re: ja sie pozbyć (owady w domu)

Post autor: Detektyw Monk »

Ale chyba najwięcej mam much domowych .Ale to uroki otwartego okna .
mikiqu
Posty: 3
Rejestracja: 11 wrz 2011, o 11:43

Re: małe żuczki w toalecie

Post autor: mikiqu »

Witam, też mam problem z takimi robaczkami.
Małe 1-2mm, brązowe i wolno chodzą. Udało mi się zrobić zdjęcie. Słabo widać, bo jest to naprawdę malutkie. Błagam powiedzcie co to za robak
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

małe żuczki w toalecie

Post autor: WojtekB »

Według mnie to będą gryzki
mikiqu
Posty: 3
Rejestracja: 11 wrz 2011, o 11:43

Re: małe żuczki w toalecie

Post autor: mikiqu »

Tak to na pewno te robale. Dziękuję. Jak się ich pozbyć? Obawiam się że zagnieździły się w moim łóżku, bo najwięcej jest ich na ścianie obok
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: małe żuczki w toalecie

Post autor: WojtekB »

Napisałem, że więcej informacji pod linkiem, ale nikomu się już nie chce szukać
Angelika0000
Posty: 2
Rejestracja: 7 gru 2011, o 09:48

Re: ja sie pozbyć (owady w domu)

Post autor: Angelika0000 »

witajcie
mam taki problem w domu zauwazylam male brzydkie niewiadomo co a wiec wyglada to mniej wiecej tak
w granicach 5 mm jest w paski takie prazki z tego co widzialam przez lupe to ma duzo nog i kilka ogonow, jest to brazowe jasno-ciemne duzo rowniez spotkalam juz chyba jakby lusek bo jest to puste i lekkie rowniez w paski od spodu jest to biale.prubowalam zrobic fotki ale ciezko zrobic bo wychodzi nie wyraznie, prosze o pomoc co to jest i jak sie tego pozbyc z domu!
Piotr M
Posty: 27
Rejestracja: 26 lip 2010, o 21:34

Re: ja sie pozbyć (owady w domu)

Post autor: Piotr M »

Angelika0000 pisze: witajcie mam taki problem
male brzydkie niewiadomo
Takie?
Załączniki
robal.jpg
robal.jpg (70.39 KiB) Przejrzano 2089 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość