Przyrodniczy serwis edukacyjny Biolog.pl
Ogólnopolski Dziennik BIOLOG - strona główna Największe polskie forum przyrodnicze i naukowe Korepetycje Matura 2014 Studia 2014 Ściągi Baza konkursów Festiwale naukowe Książki Księgarnia Fotografia przyrodnicza Multimedia Praca forum przyrodnicze
   Bądź na bieżąco z wydarzeniami, subskrybuj kanały RSS
     Zobacz inne kanały tematyczne RSS dziennika BIOLOG
Aktualności naukowe Biotechnologia Botanika Nauka w Polsce i na świecie Ekologia Leśnictwo Medycyna Zoologia Encyklopedia naukowa GMO - Organizmy modyfikowane genetycznie Świńska grypa forum naukowe

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 cze 2006, o 08:46 
Na pewno niektórzy pisali rozszerzoną maturę z biologii! Jak się przygotowywaliście? Czy znacie jakieś stronki z przykładowymi testami, itp? Chodzę dopiero do I klasy LO, ale nadchodzą wakacje i chciałabym sobie powtórzyć cały materiał z pierwszej klasy i porozwiązywać jakieś testy maturalne.

PostNapisane: 15 cze 2006, o 09:03 

Jesteś w najlepszym możliwym miejscu! Uwierz, wiem co mówię :D
Na stronie głównej www.biolog.pl znajdziesz kurs biologii, testy i arkusze z roku 2005. Jeśli chcesz więcej, to wszystkie arkusze maturalne z ostatnich kilku lat znajdziesz na www.cke.edu.pl
Są tam też inne informacje związane z nową maturą.
Nie wiesz czegoś? Pytaj na forum, są duże szanse, że ktoś pomoże.
Jeśli chodzi o inne zadania maturalne, to ja korzystałem z "Maturalnie, że zdasz" WSiPu i wydaje mi się, że to dobry zbiór.

Sil: prawie jak moderator :D

Prawie robi wielką różnicę... :P

A tak poza tym: liczę na owocną współpracę :P :arrow:

PostNapisane: 15 cze 2006, o 12:12 
Dzięki Sil.

PostNapisane: 15 cze 2006, o 12:16 
SIL: załoŻyłam teŻ nowy temat na chemii. Napisz jak coś wiesz. Z góry dziękuje

PostNapisane: 15 cze 2006, o 13:17 

magda daj sobie spokój w wakacje z powtarzeniem materialu;p ucz sie systaematycznie z lekcji na lekcje i to jest najlepszy sposób zeby dobrze zac mature, potem 2 misiace przed nia wszystko przypomniec :)

PostNapisane: 15 cze 2006, o 13:34 

Vinci napisał(a):
ucz sie systaematycznie z lekcji na lekcje i to jest najlepszy sposób zeby dobrze zac mature

Jeśli jest się w biol-chem... W innym przypadku może być ciężko bez dodatkowego przygotowania. (Wiem co mówię. W tym roku poprawiałem maturę :/)

Vinci napisał(a):
Magda daj sobie spokój w wakacje z powtarzeniem materialu;p

Na razie rzeczywiście ciesz się słońcem i korzystaj z życia. Oczywiście, jesli czasem zajrzysz do podręcznika, to krzywda ci się nie stanie :P

Magda, w temacie o chemii wolę się nie wypowiadać, bo matura poszła mi fatalnie :/

PostNapisane: 15 cze 2006, o 15:15 
dzięki za troskę. :-D ale jak sobie pomyśle Że przez lenistwo mogę się nie dostać się na farmację to aŻ mam chęci do nauki. :idea:

PostNapisane: 15 cze 2006, o 17:26 

Zdawałam w tamtym roku maturke z bioli. Rozszerzona była dla mnie dużo prostsza od podstawowej. Uważam że nie potrzebnie sie do niej uczyłam bo bez tego nie wiele gorzej bym pewno zdała- jeśli nie tak samo. Nie sprawdza wiedzy, przynajmniej mojej nie sprawdziła. Osoby z dopem mają takie same jak z celuującym (jak ja). Wiem to po kolegach i porównując ich punkty i moje. A nieporównywalnie więcej się od nich uczyłam i umiałam. Nie moge tego przeboleć.Nie narzekam jednak bo dostałam sie na UJ. Ale niestety to smutne i krzywdządze dla uczących sie. Ja uczyłam się też na wakacjach, ale dlatego że brałam udział w olimpiadzie. Dużo pracy ale za to całkowity luzik przed maturką. Szkoda ze nie zostałam z niej zwolniona, bo nie wiele mi brakło. Jak masz jakies pytania chetnie podpowiem. Wal śmiało :) Powodzenia

PostNapisane: 15 cze 2006, o 17:47 
dzięki maraj! uspokoiłaś mnie.

PostNapisane: 15 cze 2006, o 17:48 

maraj napisał(a):
Osoby z dopem mają takie same jak z celuującym
To najlepszy dowód na to, że oceny o niczym nie świadczą.

maraj napisał(a):
Nie sprawdza wiedzy

Jakiś rodzaj wiedzy sprawdza na pewno, ale fakt, że niezbyt szczegółowej i czasem komuś może się poprostu "udać".

PostNapisane: 15 cze 2006, o 17:50 

Cytuj:
dzięki maraj! uspokoiłaś mnie.

Nie ma za co. Ja wprawdzie jestem na bioli. Nigdy nie myślałam o farmacji. Jak coś t pytaj śmiało. Jestem do dyspozycji :) Też MAGDA:) Może to jakieś imienne??

[ Dodano: Czw Cze 15, 2006 18:58 ]
Sil chyba się nie zrozumieliśmy. Podważasz moją wiedzę?? Mi nie o to chodziło. Na maturze każdy ma szanse i słabszy i mocniejszy. Na maturce nie ma tak trudnych pytań żeby słabsi nawet na nie nie odpowiedzieli. Wszystkie są banalne. Nie wyobrażam sobie ze można by jej nie zdać. Co wnosi np. takie pytanko: ,,Podaj 2 cechy budowy wew. które pozwolą odróżnić mężczyzne od kobiety"? Nie powiesz mi że pytanko to też sprawdza wiedze.W nim nie liczy się wiedza i nie ma to nic wspólnego z ocena końcową, przynajmniej wg mnie. A co do oceny to solidnie sie namęczyłam przez olimpiady, nawet na wakacjach, ale to już chyba inny temat. 8) Bez urazy Sil :)

PostNapisane: 15 cze 2006, o 17:58 

Cytuj:
bo dostałam sie na UJ.

jaki kierunek ?

PostNapisane: 15 cze 2006, o 18:00 

Vinci napisał(a):
Cytuj:
bo dostałam sie na UJ.

jaki kierunek ?

Biologia oczywiście :)

PostNapisane: 15 cze 2006, o 18:05 
Wy juŻ studjujecie! A ja dopiero za dwa lata będę maturę zdawać. Czy moŻna złoŻyć papiery na dwa kierunki np. farmację i biologię a potem sobie wybrać? MoŻna tak?

PostNapisane: 15 cze 2006, o 18:10 

Cytuj:
Czy można złożyć papiery na dwa

oczywiscie ze mozna;p

a my sie maraj spotkamy w pazdzerniku;] znasz moze takie dwie blizniaczki niskie z biologii ? :-D

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Poznaj kierunki studiów, opinie studentów, pytania i odpowiedzi maturzystów na studia.biolog.pl
(informator na temat kierunków: biologia, biotechnologia, medycyna, weterynaria, ochrona środowiska, mikrobiologia...)

W naszym portalu:  Zoologia i zwierzęta | olimpiada ekologiczna | Mikroskopy
Matura 2014: matura z biologii, arkusze maturalne z biologii, testy maturalne z biologii, testy z biologii, Wyniki próbnej matury z matematyki, Kursy przygotowawcze na studia medyczne, Kursy przygotowawcze do matury 2014
Aktualne na forum: jak zrobić zielnik, świńska grypa w Polsce, Zadania domowe z biologii, Edukacja ekologiczna

Na bazie phpBB
© Platforma edukacyjna BIOAREA | Ogólnopolski Dziennik BIOLOG
Redakcja | REKLAMA | Regulamin, ochrona prywatności
Letnia Szkoła Mikroskopii Optycznej 2014
AKTUALNOŚCI

Cena: 5,00 zł
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Gdański Uniwersytet Medyczny
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Pomorski Uniwersytet Medyczny
Akademia Medyczna we Wrocławiu
Collegium Medicum w Bydgoszczy
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 Oferty pracy
 w biolog.pl
 Znajdź pracę (350328 ofert pracy)

Praca dla biologa, praca dla biotechnologa, praca dla nauczyciela
Na skróty: matura 2014, progi, limity, arkusze maturalne, przecieki

przewodnik dla maturzystów - kierunki studiów studia biologia studia biotechnologia leśnictwo studia medycyna studia ochrona środowiska studia weterynaria studia studia