Przyrodniczy serwis edukacyjny Biolog.pl
Ogólnopolski Dziennik BIOLOG - strona główna Największe polskie forum przyrodnicze i naukowe Korepetycje Matura 2014 Studia 2014 Ściągi Baza konkursów Festiwale naukowe Książki Księgarnia Fotografia przyrodnicza Multimedia Praca forum przyrodnicze
   Bądź na bieżąco z wydarzeniami, subskrybuj kanały RSS
     Zobacz inne kanały tematyczne RSS dziennika BIOLOG
Aktualności naukowe Biotechnologia Botanika Nauka w Polsce i na świecie Ekologia Leśnictwo Medycyna Zoologia Encyklopedia naukowa GMO - Organizmy modyfikowane genetycznie Świńska grypa forum naukowe

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 lip 2006, o 11:00 
witam, ja w nietypowej sprawie, nawet w bardzo nietypowej :P otóŻ przed moim blokiem rosnie sobie drzewo, bodajze modrzew, powoli siega juz mojego okna(4pietro) i mam takie pytanie co zrobic zeby drzewo uschło? ono nie jest nikomu potrzebne, zaslania okna i blokuje dostep slonca... prosze o pomoc :)

Tytuł: dzewko
PostNapisane: 23 lip 2006, o 20:17 

Najlepszy sposób na drzewo pod blokiem to wg mojego znajomego oblanie otoczenia drzewa elektrolitem czyli jakimś tam roztworem kwasu siarkowego, mój znajomy mi powiedziiał że to dosyć skuteczna metoda ale nie wiem czy zadziała na takie duże drzewo. Ale w jakiejkolwiek stycznośxi z elektrolitem proszę dbać o swoje bezpieczeństwo.

PostNapisane: 23 lip 2006, o 20:41 

a zeby zrobic to zgodnie z prawem to trzeba zalatiwc sobie zgode na wycinke w urzedze miasta

PostNapisane: 23 lip 2006, o 22:30 
a jakis domowy sposob? czym dokladnie najlepiej podlac takie drzewo? jest juz duze, trzeba by go troszke naciac i wtedy polac?

PostNapisane: 23 lip 2006, o 22:46 

A le po jakiego grzyba chcesz niszczyc drzewo. Czym kurza stopa Ci tak zawiniło. jak sie boisz ze Ci zasloni widok to moze poprostu przytnije i tyle Jak nie Ty (przy drzewie tej wielkosci lepiej nie robic tego samemu) to powinny zrobic to odpowiednie słuzby.

PostNapisane: 23 lip 2006, o 22:56 

własnie Mawr ma racje, podetniesz to drzewo, uschnie przewroci sie na budynek i biedny ci nie zabraknie

PostNapisane: 24 lip 2006, o 09:37 

bo za duzo mamy drzew w Polsce... jesli Ci przeszkadza to skontaktuj sie z administracja osiedla (czy gdzie tam mieszkasz), niech je przytna. sam tego nie rob a) ze wzgledu na swoje i innych bezpiexczenstwo, b) bo musimy dbac o swoje otoczenie - oto eby bylo w nim jak najwiecej zieleni. wiec zamiast je usuwac zadbaj o nie i kontroluj jego wzrost...

PostNapisane: 24 lip 2006, o 11:06 

ja dodam jeszcze c) jak je zetniesz sam, ktos na ciebie doniesie na policje i zaplacisz mandat

PostNapisane: 24 lip 2006, o 14:53 
Mawr napisał(a):
Czym kurza stopa Ci tak zawiniło

bo to jest modrzew ktory osiaga wysokosc 40metrow, i w takim tempie wzrostu juz niedlugoi jedynym widokiem za oknem bedzie drzewo
Mawr napisał(a):
Ci zasloni widok to moze poprostu przytnije i tyle

ciekawe jak
Vinci napisał(a):
uschnie przewroci sie na budynek i biedny ci nie zabraknie

od uschniecie do przewrocenia droga daleka, czlowiek interesujacy sie biologia powinien to wiedziec, a kiedy drzewo uschnie wtedy zostanie odpowiednio sciete przez administracje osiedla
Robin napisał(a):
jesli Ci przeszkadza to skontaktuj sie z administracja osiedla

administracja osiedla nie przejmuje sie takimi skargami, oni najchetniej to by sekwoje pod blokami sadzili bo nie trzeba ich przycinac
Robin napisał(a):
ze wzgledu na swoje i innych bezpiexczenstwo

nie chodzi o przyciecie tylko o jakies niewielkie naciecie lub naciecia i podlanie odpowiednim srodkiem aby drzewo powoli uschlo, w ten sposob nic sie nikomu nie stanie
Robin napisał(a):
bo musimy dbac o swoje otoczenie - oto eby bylo w nim jak najwiecej zieleni.

zielen powinna byc tam gdzie jest jej miejsce, prziec mozna posadzic w tym miejscu jakies maledrzewko ktore nie rosnie wieksze niz 2m i np cyprysiki
Robin napisał(a):
zadbaj o nie i kontroluj jego wzrost

nie ma juz o co dbac tego drzewa trzeba sie pozbyc
Vinci napisał(a):
jak je zetniesz sam, ktos na ciebie doniesie na policje i zaplacisz mandat

o to sie nie martw

PostNapisane: 24 lip 2006, o 15:56 

wow tos sie rozpisal...

taki sobie on napisał(a):
Robin napisał/a:
jesli Ci przeszkadza to skontaktuj sie z administracja osiedla

administracja osiedla nie przejmuje sie takimi skargami, oni najchetniej to by sekwoje pod blokami sadzili bo nie trzeba ich przycinac

musza sie zainteresowac, jak nie to popros kilklu sasiadow (najlatwiej bedzie podelzewam z 1, 2 i 3 pietra pod Toba) o to zeby rowniez zglosili ten problem. jak nie wyslij pisemna prosbe. administracja nie ma prawa ignorowac skarg miszkancow.

zrobisz jednak jak uwazasz. ale z tego co zauwazylam jest to forum na ktorym omawia sie jak ratowac i dbac o przyrode, nie zas jak ja niszczyc...

PostNapisane: 24 lip 2006, o 17:57 

Cytuj:
od uschniecie do przewrocenia droga daleka, czlowiek interesujacy sie biologia powinien to wiedziec, a kiedy drzewo uschnie wtedy zostanie odpowiednio sciete przez administracje osiedla

ale od podcięcia do przewrócenia juz jest o wiele szybciej...

PostNapisane: 24 lip 2006, o 18:35 

Cytuj:
witam, ja w nietypowej sprawie, nawet w bardzo nietypowej :P otóż przed moim blokiem rosnie sobie drzewo, bodajze modrzew, powoli siega juz mojego okna(4pietro) i mam takie pytanie co zrobic zeby drzewo uschło? ono nie jest nikomu potrzebne, zaslania okna i blokuje dostep slonca... prosze o pomoc :)

buahahah !!! z myślenia zero ... kilka takich drzew przed blokiem i Masz mniej kurzu w domu, znacząco mniej - :) a co do reszty postów można się solidnie usmiać - bo

http://www.republika.pl/finanse_lokalne ... ieleni.htm

i inaczej Zaczniesz mówić chyba że twoi znajomi są z prokuratury ... i jakoś Ciebie przewiną przez opłaty karne. W innym wypadku Będziesz kwiczał z wizyty komornika.

teraz jeżeli drzewo rośnie w odległości do 5 metrów jest szansa na interwencję, jeżeli dalej i korzenie nie dotyklają budynku wówczas Zapomnij o swojej prośbie. Za dużo roboty władze miasta starają się włożyć w tereny zielone i w zalesianie żeby kilku mieszkanców bloku, którzy nie mają pojęcia czym jest drzewo krzyczało że im widoki zasłania.

Pozatym chyba macie hmmm spółdzielnie ... :) i to chyba spółdzielnia rozwiązuje te problemy

PostNapisane: 24 lip 2006, o 18:42 
Moderator

tensorowy napisał(a):
buahahah !!! z myślenia zero

no comments....
tensorowy napisał(a):
kilka takich drzew przed blokiem i Masz mniej kurzu w domu, znacząco mniej

to zalezy jakich drzew, wyobraz sobie ze sa takie ktore przeszkadzaja, i ludziom za przeproszeniem wisi czy maja kurz czy nie dzieki jakiejs zielonej lodydze ktora zaslania im wszelki widok za oknem...
tensorowy napisał(a):
i inaczej Zaczniesz mówić chyba że twoi znajomi są z prokuratury

teraz ja sie pozwole zasmiac buehehe
tensorowy napisał(a):
kilku mieszkanców bloku, którzy nie mają pojęcia czym jest drzewo kwiczało że im widoki zasłania.

rowniez no comments...

Pozdrawiam, tyle JA w tej sprawie 8)

PostNapisane: 24 lip 2006, o 19:41 
tensorowy napisał(a):
a co do reszty postów moŻna się solidnie usmiać - bo

ja sie usmialem z powodu który podałeś
tensorowy napisał(a):
kilku mieszkanców bloku, którzy nie mają pojęcia czym jest drzewo krzyczało Że im widoki zasłania

popieram przedmówce, no comments
tensorowy napisał(a):
Pozatym chyba macie hmmm spółdzielnie ... i to chyba spółdzielnia rozwiązuje te problemy

oczywiscie ze mamy tylko zetrzeba m,ieszkacna moim osiedlu zeby wiedziec ze spoldzielnia maw nosie takie rzeczy

PostNapisane: 24 lip 2006, o 20:26 

Cytuj:
no comments....

Powiedz to ludziom którzy mieszkają bezpośrednio przy ulicy, i do dośc ruchliwej jak Mieszkasz na pierwszym pietrze ... to hehehehe !! Czujesz że Żyjesz ... a wystarczy mieć tylko 7 metrów od drogi i jedno dwa drzewa - pozatym nie wspomniałem o wyciszeniu !

Cytuj:
to zalezy jakich drzew, wyobraz sobie ze sa takie ktore przeszkadzaja, i ludziom za przeproszeniem wisi czy maja kurz czy nie dzieki jakiejs zielonej lodydze ktora zaslania im wszelki widok za oknem...

jw, ale jakoś nikt wczesniej nie pomyślał żeby zadziałać, tylko dopiero teraz kiedy drzewo dochodzi komuś do okien to mozna działać, jak sąsiad nic nie widział to było ok i w porzadku ! drzewo nie rośniew godziny ale w lata i miesiace tego nie musze przypominać !! i Za pomoca odpowiednich operacji moznabyło zapobiec wzrostowi w tym kierunku wczesniej .

Cytuj:
teraz ja sie pozwole zasmiac buehehe

niech zetną sami :) tacy twardziele się znaleźli na jednym z osiedli w gliwicach - poszło kilka drzew bo - nie było gdzie zaparkować a dwa drzewa podobnie jak jego sytuacja, ostatnio w siedzibie administracji był komornik, prokuratura już też postawiła wyroki - za ściecie niby drzewa :) - moze mieć szczęscie i wpaść na wyjątkowo upierldliwego prokuratora i kilku upierdliwych ochroniarzy przyrody, którzy nie darowali a zaparli się na tyle - ze materiałem dowodowym był film :) nawet było to w nowinach napisane hehe :) śasiedzi zwalali każdy na każdego :> :arrow:

Cytuj:
rowniez no comments...

- to no comments i co z tego ?? - Powiedziałeś co wiedziałeś i jestes zadowolony ? - za operację usunięcia drzewa też trzeba zapłacić, i to dość solidnie. Jeżeli prośbę piszą 4 rodziny na powiedzmy dość spory blok to Zapomnij o usunięciu drzewa. Dobrym wyjściem byłoby zebranie podpisów wszystkich mieszkańców. dopiero wtedy można coś działać. Jak sobie drzewo otruje ... a są dosć mocne środki - to będzie mieć przez kilka lat badyl, a jeżeli z powodu wichury coś z drzewa spanie komuś na łeb lub na samochód .. to administracja odszkodowanie zapłacić będzie musiała - i zapłaci bo silnych nie ma.

Cytuj:
ja sie usmialem z powodu który podałeś

to się smiej smiejemy się oboje :)

Cytuj:
popieram przedmówce, no comments

i co z tego ? że no comments ? - działka na której znajduje się drzewo należy do administracji i jeżeli nie zostanie złożona solidna prośba podpisana przez kilkanaście rodzin to wątpię zeby ktokolwiek się przejmował małą prośbą. Pozatym jak widac nie Umiecie działać z administracją - rada jest jedna być uperdliwym do bólu, do bólu słać i dzwonić kidyś się to w końcu ruszy. Nie proponuję na siłę drzewa usmiercać ... bo reakcja administracji moze być też opóźniona. W zamian zielonego drzewa Będziesz mieć suchy badyl - nie wiem co lepsze.

Cytuj:
oczywiscie ze mamy tylko zetrzeba m,ieszkacna moim osiedlu zeby wiedziec ze spoldzielnia maw nosie takie rzeczy

jak pisałem do bólu, w końcu musi to przejść, wyślą specjalistę, ten oceni czy warto i czy można i czy powinno się wycinać drzewo - jeżeli jego opinia będzie negatywna to Slecie dalej maile i to nawet do urzedu miasta.

Pamiętam sprawę podobną ale chodziło o usuniecie drzew które przechylały się na jezdnię, sprawa dosć wszenie trafiła do urzedu, podpisali sie wszyscy mieszkańcy i obcięto tak te drzewa że nie już wchodza na drogę.

i na koniec jak Chcesz coś robić - NIE legalnie ciąć piłować to staraj się tak by nikt tego nie widzał ani nie widział inaczej przyjacielski sąsiad zrobi Tobie kika fotek :) , nie radze też używać środków chemicznych - zwłaszcza silnych roślinobójczych - bo efekt ich zastosowania może trwać latami - a przy bardzo silnym roślinobójczym to pod blokiem nie będzie tak zielono - zazwyczaj ma się niedokłądny okrąg. i Wszystkie psie kupki idealnie są widoczne :)

[ Dodano: Pon Lip 24, 2006 23:51 ]
dodaje koszty usuniecia drzewa to - od 350 zł w górę

lepiej byłoby zaplanować odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne - koszt od 250 zł w górę - to jest najlepsze rozwiązanie moim zdaniem.

tutaj Masz koszty

http://www.mrn.pl/oplaty_za_wyciecie_wiecej.php

wiec jeżeli już Chcesz działać - operację mozę przyśpieszyć dodanie że to mieszkańcy pokryją koszty usunięcia drzewa, a wogóle całą operację polecam od zabawy z konsultacją z miejskim konserwatorem przyrody - poztywna decyzja w sprawie usuniecia drzewa od władz wyższych niż administracja lub zarząd budynku też się mozę przydać - czasami nawet pozwala na ominięcie jednego szczebla decyzyjnego. Pozatym dobrym wyjście było by przedstawienie planu zagospodarowania przestrzennego miejsca po wycięciu drzewa.

sprawdę tez znacznie utrudni brak zgody pozostałych mieszkańców, np jeżeli w bloku mieszka 60 rodzin a na 60 rodzin 50 mówi nie - ale to już wasza wewnętrzna sprawa w administracji.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Poznaj kierunki studiów, opinie studentów, pytania i odpowiedzi maturzystów na studia.biolog.pl
(informator na temat kierunków: biologia, biotechnologia, medycyna, weterynaria, ochrona środowiska, mikrobiologia...)

W naszym portalu:  Zoologia i zwierzęta | olimpiada ekologiczna | Mikroskopy
Matura 2014: matura z biologii, arkusze maturalne z biologii, testy maturalne z biologii, testy z biologii, Wyniki próbnej matury z matematyki, Kursy przygotowawcze na studia medyczne, Kursy przygotowawcze do matury 2014
Aktualne na forum: jak zrobić zielnik, świńska grypa w Polsce, Zadania domowe z biologii, Edukacja ekologiczna

Na bazie phpBB
© Platforma edukacyjna BIOAREA | Ogólnopolski Dziennik BIOLOG
Redakcja | REKLAMA | Regulamin, ochrona prywatności
Letnia Szkoła Mikroskopii Optycznej 2014
AKTUALNOŚCI

Cena: 5,00 zł
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Gdański Uniwersytet Medyczny
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Pomorski Uniwersytet Medyczny
Akademia Medyczna we Wrocławiu
Collegium Medicum w Bydgoszczy
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 Oferty pracy
 w biolog.pl
 Znajdź pracę (350328 ofert pracy)

Praca dla biologa, praca dla biotechnologa, praca dla nauczyciela
Na skróty: matura 2014, progi, limity, arkusze maturalne, przecieki

przewodnik dla maturzystów - kierunki studiów studia biologia studia biotechnologia leśnictwo studia medycyna studia ochrona środowiska studia weterynaria studia studia