jak sie pozbyć drzewa?

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: jak sie pozbyć drzewa?

Post autor: Guru »

tensorowy pisze:nikt wczesniej nie pomyślał żeby zadziałać, tylko dopiero teraz kiedy drzewo dochodzi komuś do okien to mozna działać, jak sąsiad nic nie widział to było ok i w porzadku !
wyobraz sobie ze ktos byl mlody i nie mial jak zadzialac, albo ze ktos kupil mieszkanie i za niedlugi okres czasu drzewo mu zasloni wszystko za oknem. proponuje rozwinac troche tok myslowy nie zawsze jest tak jak piszesz.
tensorowy pisze:Powiedziałeś co wiedziałeś i jestes zadowolony ?
coz za poziom dyskusji.
tensorowy pisze: Jak sobie drzewo otruje . a są dosć mocne środki - to będzie mieć przez kilka lat badyl, a jeżeli z powodu wichury coś z drzewa spanie komuś na łeb lub na samochód to administracja odszkodowanie zapłacić będzie musiała - i zapłaci bo silnych nie ma.
jesli zostanie badyl administracja osiedla bedzie musiala usunac drzewo bo dobrze sobie zdaja sprawe co za to grozi a co do wczesniejszeych rzeczy to podpisy rzecz naturalna.
tensorowy pisze:W zamian zielonego drzewa Będziesz mieć suchy badyl - nie wiem co lepsze.
uwierz ze w niektorych przypadkach suchy badyl.
tensorowy pisze:NIE legalnie ciąć piłować to staraj się tak by nikt tego nie widzał ani nie widział
swietna rada, dobrze ze powiedziales botaki sobie on na pewno planowal to zrobic w dzien jak wszyscy wracaja do domu takich rzeczy pisac nie trzeba.

to tyle z mojej strony, nie moje drzewo nie moj problem a niektorym doradcom ja doradze szerszy tok myslenia bo nie zawsze wszystko jesl ladne piekne i proste.

Pozdrawiam
andrewmis
Posty: 15
Rejestracja: 8 lip 2006, o 20:32

Re: jak sie pozbyć drzewa?

Post autor: andrewmis »

Zawsze możesz nasłaćchłopaków z osiedla i onizałatwią sprawę bez hałasu i krzyku. Jednakże jeśli chcesz iść z duchem czasu, to zgoś zaistniały fakt do administratora gruntu lub urzędu miasta w którym miszkasz i tak odpowiednie służby zajma sie Twoim problemem. Jeśli to nie pomoże, to na początku masz w/w co uczynić :P:P
mikos
Posty: 12
Rejestracja: 22 kwie 2008, o 20:40

Re: jak sie pozbyć drzewa?

Post autor: mikos »

"bo to jest modrzew ktory osiaga wysokosc 40metrow, i w takim tempie wzrostu juz niedlugoi jedynym widokiem za oknem bedzie drzewo"

A co ty chcesz mieć za widok z okna w bloku Chyba że chcesz sąsiadów podgladać

Guru a narazie ty ty najbardziej obniżasz poziom tej dyskusji
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: jak sie pozbyć drzewa?

Post autor: krzysiek j »

taki sobie on,a interesujesz się przyrodą
January50
Posty: 1
Rejestracja: 29 sie 2011, o 09:29

Re: jak sie pozbyć drzewa?

Post autor: January50 »

Witaj. Minęło już kilka lat od Twojego wpisu na forum, a ja mam taki sam problem, chyba większy bo przed balkonem na 2 piętrze mam 4 duże drzewa. Pytanie. Czy rozwiązałeś swój problem?January50
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: jak sie pozbyć drzewa?

Post autor: AnnaWP »

Ja błogosławię moje drzewa przed balkonem. Chociaż zależy od gatunku, topole usuwają u nas na bieżąco, po serii połamanych drzew.
ksieciunio
Posty: 3
Rejestracja: 13 paź 2011, o 13:59

Re: jak sie pozbyć drzewa?

Post autor: ksieciunio »

ja bym tam jak już złożył jakiś wniosek o przycięcie drzewa a nie likwidował je od razu
niech tam sobie rośnie jeśli nie zagraża nikomu
Panikabotanika
Posty: 14
Rejestracja: 11 paź 2011, o 16:02

Re: jak sie pozbyć drzewa?

Post autor: Panikabotanika »

Jeżeli nie są to topole, wierzby czy klon jesionolistny do zdecydowanie tylko przyciąć. Z drugiej strony, może komuś to drzewo pomaga. Daje cień, schronienie dla ptaków, tłumi nieco hałas, zwiększa wilgotność powietrza, ogranicza kurz. Sam jesteś w tym bloku?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość