Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
daftpunk
Posty: 107
Rejestracja: 3 lip 2013, o 15:53

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: daftpunk »

promyczek14175 pisze:Myślicie, że ile wyniosą progi w Gda? Albo na PUMie, gdzie teraz mniej przedmiotów?
wróżenie z fusów już się widzę zaczęło:)
kate27
Posty: 236
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 13:42

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: kate27 »

Jak tam wrażenia po dzisiejszej chemii
Medyk 300

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: Medyk 300 »

Jaka ona w końcu była trudna czy łatwa ale tak szczerze , bo jedni mówią że trudna (Ja tak mówię ) według mnie najtrudniejsza z pośród wszystkich , a inni mówią że banalnie prosta. Legenda głosi że im mniej zadań na maturze tym trudniejszy arkusz a im więcej zadań (39!) tym łatwiejszelt- ja tę legendę obmyśliłem , ale według mnie była bardzo trudna , nie zrobiłem nawet połowy zdań c Nie zdałem nie muszę czekać na odpowiedzi , muszę teraz zająć się życiem zanim tata wróci ehh.
Tak bardzo życie ehhhh c
kate27
Posty: 236
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 13:42

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: kate27 »

Mój tegoroczny lekarski chyba właśnie poszedł się j***ć
szczuroskoczek
Posty: 104
Rejestracja: 20 lut 2013, o 14:48

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: szczuroskoczek »

Medyk 300 pisze:Legenda głosi że im mniej zadań na maturze tym trudniejszy arkusz a im więcej zadań (39!) tym łatwiejszelt- ja tę legendę obmyśliłem ,
Tak bardzo życie ehhhh c

Też tak mi się zdawało dopóki nie porównałem arkuszy z biologii tegorocznej i tej informacyjnej- jak to ma być od 2015r.
Moim zdaniem to jest jakiś paradoks, im mniej zadań tym powinny być bardziej rozbudowane i wymagające głębszej analizy i szerszej wiedzy, okazuje się nic bardziej mylnego. Nawet zadania za 4pkt mają maksymalnie dwa pytania otwarte reszta to-zaznacz, podkreśl, wpisz w lukę. Natomiast im więcej zadań tym ich większa różnorodność co za tym idzie więcej wymagających pytań można do nich ułożyć. Poza tym od przyszłego roku będzie jeden poziom co w moim przekonaniu wymusi obniżenie poziomu= równanie w dół.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: tchorz »

Ja tylko jestem ciekawa jak bedzie z nowa i najnowszą(2015) maturą w sensie punktacji i progów na studia.Ale chyba nie będzie przeliczników niezaleznie w którym roku będzie się pisać.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: randomlogin »

Nie bardzo moga byc, chocby uczelnie chcialy. WUM juz ma zasady i, malo zaskakujaco, nie ma.
Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: nika0645 »

pozostaje nam tylko teraz czekać na wyniki matur, a z progami przekonamy się w trakcie rekrutacji nie ma co wróżyć z fusów, jak to powiedział któryś z poprzednio wypowiadających się użytkowników forum - składowych kształtujących progi jest tak wiele (wyniki matur, limity, ilość poprawiających), że chyba nie ma sensu gdybać
chociaż zastanawiam się, jak wypadła chemia - słyszę już tak odmienne komentarze, że się gubię
a co sądzą o niej nauczyciele? ktoś coś wie/słyszał?
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: czytowazne »

Wystarczy przejrzeć progi do 3/4 lat wstecz i już wiadomo, że są raczej stałe, wszystko waha się w granicach +2/-2 pkt. A co do matur, teraz większość narzeka, a wyniki będą niezłe, w moim roku było to samo, ci którzy najwięcej rozpaczali po chemii mieli 90+%. Poza tym zawsze w skali kraju odsetek ludzi piszących bardzo dobrze jest podobny i to dzięki nim te progi są względnie stałe, taka moja opinia. Nie widziałam jeszcze chemii, ale bio była łatwiejsza jak rok temu. Jeśli chemia pójdzie gorzej - znów się wyrówna.
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: Erick »

Według mnie chemia w tym roku była sporo trudniejsza, naprawdę. Mimo, że poszła mi nie najgorzej to uważam, że dysproporcja w trudności jest spora. Nie żeby zadania były jakoś trudne, nie, obliczeniowe były moim zdaniem łatwiejsze niż w tamtym roku, ale połowa zadań to były zadania z tekstem wstępnym, dotyczące związków chemicznych, o których się w liceum po prostu nie mówi. Żeby ją dobrze napisać, trzeba było chemię rozumieć, a nie jak dotychczas przerobić pierdyliard zadań z Witowskiego. Dodatkowo niektóre zadania były podchwytliwe (wykres z logarytmem stężenia jonów). Gdy rozmawiałem z innymi po maturze, to wiele osób skarżyło się, że im czasu brakło, bo jednak 39 zadań to jest sporo, a utrzymać koncentrację i opanowanie przez 2,5 h jest bardzo trudno. Ujmę to tak: zadania łatwe, ale nie schematyczne i z tego wynikała trudność tej matury.
kate27
Posty: 236
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 13:42

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: kate27 »

Ja mam podobne refleksje po tej chemii. Taki arkusz kierowany raczej do osób faktycznie zainteresowanych chemią i jak ktoś w ramach przygotowań po prostu automatycznie rozpracował Witowskiego etc, to mógł mieć problemy.
Awatar użytkownika
Convallaria majalis
Posty: 107
Rejestracja: 27 cze 2013, o 12:59

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: Convallaria majalis »

nika0645 pisze:a co sądzą o niej nauczyciele? ktoś coś wie/słyszał?
Moja nauczycielka stwierdziła, że maturę układali ludzie nie mający bladego pojęcia o chemii wszystko przez jednoprotonowy kwas borowy reagujący z trzeba molami alkoholu.

Czy to jest tylko moje wrażenie, że matury w tym roku są nieschematyczne i na pograniczu starej i nowej podstawy, jeśli chodzi o typy zadań, nie o materiał?
Awatar użytkownika
daftpunk
Posty: 107
Rejestracja: 3 lip 2013, o 15:53

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: daftpunk »

Zgadzam sie z przedmowcami. Przejrzalam ten arkusz i stwierdzam, ze byl trudniejszy niz zeszloroczny. Ale wciaz nie byl niesamowicie trudny, dla mnie tak wypada w zestawieniu z 2013, bo tamta matura byla po prostu banalna. Strasznie duzo ludzi u mnie w szkole mialo z niej wynik wiekszy niz 90%.

I prawda, rzekoma trudność mogla wynikać z braku schematycznosci. Trzeba bylo myslec. I dlatego ten
arkusz jest dobry^^

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość