Jak uczycie się fizyki?

Pomoc w przygotowaniu do matury z fizyki, rozwiązywanie zadań maturalnych oraz wykaz arkuszy maturalnych z fizyki
fiubzdziu
Posty: 42
Rejestracja: 2 gru 2010, o 17:23

Re: Jak uczycie się fizyki?

Post autor: fiubzdziu »

lith, ja tam z gimnazjum już nic nie pamiętam i tak jesteś w o wiele lepszej sytuacji, bo ja mimo że pamiętam dużo wzorów itp to największe problemy mam właśnie ze zrozumieniem o co w tym chodzi i gdzie jest w praktyce

zmotywujcie mnie jakos do nauki!
tysz
Posty: 3
Rejestracja: 19 sty 2011, o 20:59

Re: Jak uczycie się fizyki?

Post autor: tysz »

Najpierw ogarniam teorię. Czytam kilka razy, potem się jej uczę. Najlepiej idzie mi na wzorach. Każdy wzór mi coś mówi, z niego potrafię ułożyć definicję. Teorii uczę się w taki sposób, że wyobrażam sobie dane zjawisko - wtedy lepiej zapamiętuję. Doświadczenia takie hmmm praktycznie (a nie w wyobrażeniach) do mnie nie przemawiają. Ja muszę mieć wszystko matematycznie wytłumaczone a nie empirycznie hehe

A tak w ogóle to studiuję biofizykę, więc już trochę doświadczenia mam z fizą. Polecam wszystkim książkę Hallidaya. Świetna książka z fizyki. Co prawda bardzo rozszerzona, ale pomoże wam zrozumieć fizykę:)
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: Jak uczycie się fizyki?

Post autor: wojtak »

[at]_6 na ile zdałeś fizykę? Zdawałeś P czy R?
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Jak uczycie się fizyki?

Post autor: lith »

podstawę na 90
Awatar użytkownika
OlgaB
Posty: 523
Rejestracja: 1 lip 2010, o 18:31

Re: Jak uczycie się fizyki?

Post autor: OlgaB »

a jakie przedmioty poprawiasz? Jesteś w Białymstoku na medycynie tak?
Awatar użytkownika
catalina1988
Posty: 29
Rejestracja: 4 lip 2010, o 19:22

Re: Jak uczycie się fizyki?

Post autor: catalina1988 »

Dobrze, myślę że takiego typu waśnie możemy sobie już chyba darować. Z mojej strony mogę tylko Ci życzyć zdania matury na same 100% i spełnienia swoich marzeń.

Wracając do głównego wątku. W chwili obecnej jestem zaplątana gdzieś między zaliczeniem z diagnostyki a egzaminem z syntezy (sesja ). Niedługo na szczęście się kończy i chce już na dobre zabrać się za naukę fizyki (poziom rozszerzony). Dużo pamiętam i dużo nowych rzeczy nauczyłam się na studiach. Potrzebuje jednak jakieś dobrej książki do fizyki (nie kompendium tylko książki takiej do poczytania teorii) oraz zbioru zadań (najlepiej z rozwiązaniami). Zdaję sobie sprawę, że od czasów kiedy ja zdawałam maturę dużo się zmieniło jeśli chodzi o ten temat. Co w związku z tym polecacie? Wierzę że wy jako pokolenie będące na bieżąco udzielicie mi dobrych rad.
Z góry dziękuję

Pozdrawiam
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Jak uczycie się fizyki?

Post autor: york »

podreczniki to najlepszy kozielski do poczytania do poduszki
Kreatywna
Posty: 2
Rejestracja: 3 lut 2011, o 12:07

Re: Jak uczycie się fizyki?

Post autor: Kreatywna »

fiubzdziu pisze:lith, ja tam z gimnazjum już nic nie pamiętam i tak jesteś w o wiele lepszej sytuacji, bo ja mimo że pamiętam dużo wzorów itp to największe problemy mam właśnie ze zrozumieniem o co w tym chodzi i gdzie jest w praktyce

zmotywujcie mnie jakos do nauki!
Uważam,że fizykę trzeba polubić, by efektywnie się jej uczyć.
W moim przypadku sprawdza się przekładanie teorii na praktykę. W codziennym życiu otacza nas fizyka i jej zasady.
Czytając teorię wystarczy zmobilizować umysł i uruchomić wyobraźnię, by dostrzec obecność fizyki na co dzień.
We wzór wpisana jest teoria.
Wg mnie nie warto wbijać na blachę definicji - trzeba uczyć się ze zrozumieniem i potrafić zinterpretować wzór.
Dodatkowo rozwiązywać zadania, zadania i jeszcze raz zadania.
Ponoć trening czyni mistrza

W LO rokrocznie byłam zagrożona z fizyki. Kiedy przygotowywałam się do egzaminów na uczelnię - polubiłam ją.
Obecnie jestem po WUMie
Powodzenia.
Awatar użytkownika
OlgaB
Posty: 523
Rejestracja: 1 lip 2010, o 18:31

Re: Jak uczycie się fizyki?

Post autor: OlgaB »

wszystko da się zrobić
Awatar użytkownika
proximeaccessit
Posty: 256
Rejestracja: 12 mar 2010, o 01:09

Re: Jak uczycie się fizyki?

Post autor: proximeaccessit »

Ja robiłam zadania tylko i wyłącznie z Persony (czerwony zbiór, dwa tomy) i tylko z 1 tomu, do drugiego nie zdążyłam dobić i udało się zdać całkiem przyzwoicie, polecam.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Jak uczycie się fizyki?

Post autor: york »

tak zdecydowanie
fiubzdziu
Posty: 42
Rejestracja: 2 gru 2010, o 17:23

Re: Jak uczycie się fizyki?

Post autor: fiubzdziu »

Mesjasz pisze:Polecacie podręczniki Kozielskiego PWN dla kogoś kto uczy się fizyki samemu do poziomu podstawowego ?
ja zdecydowanie nie polecam do żadnego poziomu
aster
Posty: 108
Rejestracja: 23 cze 2011, o 13:26

Re: Jak uczycie się fizyki?

Post autor: aster »

Ja początkowo wolałam podręcznik PWNu, jednak muszę przyznać, że mimo wszystko lepiej pracuje mi się z Zamkorem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość