Jak wygląda studiowanie lekarskiego - cała prawda

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Burleska
Posty: 20
Rejestracja: 16 lip 2012, o 11:22

Jak wygląda studiowanie lekarskiego - cała prawda

Post autor: Burleska »

Słuchajcie, wiele tu jest pytań o to, jak naprawdę wyglądają studia na wydziale lekarskim. Jest w sieci blog o tym, serdecznie zapraszam:
druga-strona-stetoskopu.blog.pl

Nie wiem czy w dobrym dziale to zamieszczam, jak nie to przepraszam
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Jak wygląda studiowanie lekarskiego - cała prawda

Post autor: randomlogin »

W srednim, to raczej do dzialu ogloszenia. I z tytulem patrzajcie jakiego mam blogasia fajnego. Z dopiskiem widzialam tych studiow pol roku, ale juz wam napisze jak wygladaja. O, tak by bylo dokladniwj.

Awatar użytkownika
Burleska
Posty: 20
Rejestracja: 16 lip 2012, o 11:22

Re: Jak wygląda studiowanie lekarskiego - cała prawda

Post autor: Burleska »

dzięki za reklamę to proszę o przeniesienie, próbowałam sama to zrobić ale chyba trzeba być moderatorem.
Kacperek
Posty: 274
Rejestracja: 23 mar 2013, o 18:05

Re: Jak wygląda studiowanie lekarskiego - cała prawda

Post autor: Kacperek »

To na 1 roku używa się stetoskopu?
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Jak wygląda studiowanie lekarskiego - cała prawda

Post autor: Wendigo »

Dział jest OK, no chyba, że chcesz swojego bloga: oddać, sprzedać, kupić (?), chcesz kogoś zatrudnić do pisania na nim, ewentualnie dać korepetycje/korki z robienia blogów to wtedy faktycznie ogłoszenia będą lepsze. Aha i nie przejmuj się dziwnymi postami, wszyscy na forum jesteśmy jak wielka rodzina (co z tego, że mieszkająca w domu wariatów?).

Kacperek, czepiasz się, koleżanka myśli perspektywicznie, to bardzo dobrze. Tak na siłę mogła już używać stetoskopu na biofizyce, a jak tego nie robiła to na pewno jeszcze będzie, o czym przeczytasz na blogu!
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Jak wygląda studiowanie lekarskiego - cała prawda

Post autor: Mårran »

My na pierwszym roku na anacie się osłuchiwaliśmy stetoskopami Co z tego, że nie wiedzieliśmy gdzie i po co
Pani Buka
Awatar użytkownika
Burleska
Posty: 20
Rejestracja: 16 lip 2012, o 11:22

Re: Jak wygląda studiowanie lekarskiego - cała prawda

Post autor: Burleska »

Na 1 roku nie, no chyba, że na praktykach wakacyjnych jakiś lekarz się zlituje i pozwoli osłuchać pacjenta (mimo, że to praktyki pielęgniarskie) albo na akcji z IFMSA (ja np. osłuchiwałam misie w przedszkolach )

Widzę doskonale, że jest taka tendencja na forach żeby hejtować wszystko i wszystkich, a co inteligentniejsi ironizują wszystko i wszystkich. Ja jednak parę lat temu szukałam informacji jakie naprawdę są te studia i nie mogłam się przebić przez tę mistyczną otoczkę medycyna-wiedza tajemna więc myślę, że takie blogi się przydadzą.

Nie wiem skąd przekonanie, że jestem na pierwszym roku (a nawet jeśli tak by było, to skąd ten jad? pierwszakom pisać nie wolno?) a co do nazwy bloga - musi być chwytliwa. Trochę polotu.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Jak wygląda studiowanie lekarskiego - cała prawda

Post autor: randomlogin »

Wendigo, Tak w zasadzie, to nie w dobrym. I zaden inny, poza koszem, dobry sie nie wydaje, bo reklama bez zgody jest na forum zabroniona. Wiec pewnie caly watek przy udziale jakiegos zyczliwego moda szlag trafi - ale poki co sie nim nacieszmy. )

Burleska, pierwszakom bardzo duzo wolno! Ale nie wypowiadac sie o tajemnicach studiowania tego kierunku, niewiele o nim wiedzac - a w kazdym razie nie liczyc na zbyt powazne potraktowanie. Wybacz, taki zlosliwy swiat. I ja.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Jak wygląda studiowanie lekarskiego - cała prawda

Post autor: Mårran »

randomlogin, na razie jest na pierwszym roku, ale będzie (czego życzę) i na kolejnych
Pani Buka
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Jak wygląda studiowanie lekarskiego - cała prawda

Post autor: Medycyna Lwów »

Ja pamiętam z praktyk pierwszaków ze słuchawkami na szyi chodzących dumnie po oddziale, gdy ja robiłem praktyki z 3 roku z interny stetoskop mając skrzętnie schowany w kieszeni - i tak zostało do końca studiów.
Takie udawanie że się uczy osłuchiwać bo się komuś pokaże trzeszczenia czy szmer nad sercem są bez sensu i nic nie wnoszą.

ps. tytuł masz chwytny skoro sam tu wszedłem więc nic nie zmieniam i nie przenoszę, bo sobie klientów i tak narobisz.
Awatar użytkownika
Burleska
Posty: 20
Rejestracja: 16 lip 2012, o 11:22

Re: Jak wygląda studiowanie lekarskiego - cała prawda

Post autor: Burleska »

opis jest bardziej rzetelny kiedy jest świeżo po wydarzeniach, a więc w trakcie studiów. Po pół roku pierwszego roku sporo moich lęków czy wyobrażeń się rozwiało czy kompletnie zmieniło, tak więc tak, można coś wiedzieć o studiach po pierwszym semestrze. Poza tym napiszę jeszcze raz, jaśniej, tak tylko gwoli wyjaśnienia, że pierwszy rok mam już za sobą -) ale dziękuję za życzenia!

edit: no właśnie, co do tych stetoskopów na praktykach pielęgniarskich. W dyżurce sporo się mówiło o tym, że ledwo anatomia zdana a już nos wysoko nad wszystkimi. To też można u sporej cześci studentów zauważyć - taki przerost formy nad treścią. Choć rezydenci studzą zapał takich pseudo-stetoskopowców ))
Ostatnio zmieniony 9 sty 2014, o 21:17 przez Burleska, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Jak wygląda studiowanie lekarskiego - cała prawda

Post autor: Medycyna Lwów »

dużo też zależy od uczelni, gdzie studiujesz - wydaje się że Poznań. Naprawdę jest duża rozpiętość ciężkości na różnych, choć sa i różni studenci.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Jak wygląda studiowanie lekarskiego - cała prawda

Post autor: randomlogin »

Mårran, pewnie, tylko istnieje ogromne ryzyko, ze do tego czasu odechce sie jej prowadzic bloga. Taki los spotyka 90% blogow pierwszorocznych, wiekszosc pozostalych pada niewiele pozniej.
Poza tym wracajac do pierwszego posta - jesli mam wiele pytan, i wejde na tego bloga, to poki co wyjde z niego z dokladnie taka sama iloscia pytan z jaka wszedlem - srednio pomocne.
Poza tym co innego napisac zalozylam bloga. a co innego jest w sieci blog o. sugerujac brak zwiazku z tym wytworem, niemalze przypadkowe natkniecie sie na niego i polecanie dalej. W sumie to to zasluzylo sobie na moje wyzlosliwianie sie.
Poza tym, i przede wszystkim, nie mialem humoru, a ten post byl latwym celem. There, przyznalem sie. W ramach pokuty odmowie dwie Zdrowaski.

Burleska, a zalozenie pierwszorocznosci w takim razie wybacz, poki co tylko o tym piszesz wiec nasunelo sie automatycznie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości