Jaka jest proporcja nakładu na nauke ?

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
armistice
Posty: 309
Rejestracja: 10 lut 2009, o 10:36

Jaka jest proporcja nakładu na nauke ?

Post autor: armistice »

Chodzi mi o to na jakim kierunku i w jakim stopniu wiecej sie uczymy.
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Jaka jest proporcja nakładu na nauke ?

Post autor: formica »

hmm znajdź kogoś kto studiował oba bo tylko on będzie Ci w stanie obiektywnie odp D
Błagam nie wywołujmy dyskusji kto ma ciężej bo zaraz się okaże że najcięższym kierunkiem jest to co dana osoba studiuje. Były podobne tematy już kilka razy i zawsze kończyły się tym samym /
armistice
Posty: 309
Rejestracja: 10 lut 2009, o 10:36

Re: Jaka jest proporcja nakładu na nauke ?

Post autor: armistice »

Moze akurat ktos kto np ma znajomego na drugim kierunku wie ile ma wolnego czasu itd. itp. Roznie mozna to okreslic. Zobaczymy
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Jaka jest proporcja nakładu na nauke ?

Post autor: Medycyna Lwów »

znajomy znajomego - pytanie bez sensu ładnie mówiąc.
armistice
Posty: 309
Rejestracja: 10 lut 2009, o 10:36

Re: Jaka jest proporcja nakładu na nauke ?

Post autor: armistice »

Gdzie ci pisze znajomy znajomego gburze ?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Jaka jest proporcja nakładu na nauke ?

Post autor: Korczaszko »

znajomy może mieć mniej chłonny mózg i wiecej sie uczyc D znajomy moze miec chora ambicje i wiecej sie uczyc D znajomy moze miec chorych asystentow, a ja lajtowych i znow to on bedzie sie wiecej uczyc D

no i formica ma racje zawsze to ja mam najciezej
armistice
Posty: 309
Rejestracja: 10 lut 2009, o 10:36

Re: Jaka jest proporcja nakładu na nauke ?

Post autor: armistice »

Chce bezstronnej odpowiedzi i tyle. Jak nie potrafisz odp. na to pytanie to nie pisz.
Asiollo
Posty: 226
Rejestracja: 7 gru 2008, o 14:05

Re: Jaka jest proporcja nakładu na nauke ?

Post autor: Asiollo »

trudno porównywać, farmacja i medycyna . inne przedmioty, inne wymagania. Niektórzy twierdzą nawet że na farmie jest trudniej niż na medycynie. no ale to tylko moje słyszałam
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Jaka jest proporcja nakładu na nauke ?

Post autor: Biochejter »

Ja znam 2 osoby które studiowały lek i farmę (jedna z nich jeszcze kończy farmę), jak zapytałem gdzie więcej nauki to kolega powiedział że pytanie bez sensu, bo nie prowadzi statystyk gdzie co i kiedy się uczy, a oba kierunki ciężkie jak ch** ]
Lucas
Posty: 37
Rejestracja: 24 mar 2009, o 01:46

Re: Jaka jest proporcja nakładu na nauke ?

Post autor: Lucas »

Zależy do czego osoba jest predysponowana , jakie ma umiejętnośći czy ma jakieś zainteresowania w danym kierunku bo takie rzeczy ułatwiają studia.
Do tego dochodzi zlepek szczęścia i przypadku bo wiadomo jak to na studiach trafia się na różnych ludzi i okolicznośći.

Ogólnie nie można porównywać , jednak personalnie można ocenić samemu co jest dla mnie trudniejsze [bo wiadomo, że bez wyobraźni przestrzennej studia architektoniczne to ciężki kawał chleba i tak na medycynie bez umiejętności szybkiego przyswajania wiedzy na studiach medycznych lekko nie jest ]
Asiollo
Posty: 226
Rejestracja: 7 gru 2008, o 14:05

Re: Jaka jest proporcja nakładu na nauke ?

Post autor: Asiollo »

farmacja : anatomia, fizjologia, patofizjologia, kwalifikowana pierwsza pomoc, biologia i genetyka, botanika, biochemia, biologia molekularna, mikrobiologia, immunologia, chemia ogólna i nieorganiczna, chemia analityczna, chemia fizyczna, chemia organiczna, matematyka, statystyka, biofizyka, historia filozofii, psychologia i socjologia, chemia leków, synteza i technologia środków leczniczych, biotechnologia farmaceutyczna, farmakologia i farmakodynamika, farmakoterapia i informacja o lekach, toksykologia, farmakognozja, leki pochodzenia naturalnego, technologia postaci leku, biofarmacja, farmacja praktyczna w aptece, farmakokinetyka, ćwiczenia specjalistyczne i metodologia badań, bromatologia, higiena i epidemiologia, prawo farmaceutyczne, ekonomika i zarządzanie w farmacji, historia farmacji, etyka zawodowa,

medycyna: anatomia, histologia, cytofizjologia i embriologia, biologia medyczna, biofizyka, chemia, biochemia, fizjologia, patomorfologia, patofizjologia, mikrobiologia, immunologia, genetyka kliniczna, farmakologia i toksykologia, higiena i epidemiologia, diagnostyka laboratoryjna, zdrowie publiczne, choroby wewnętrzne, pediatria, chirurgia, ginekologia i położnictwo, neurologia i neurochirurgia, otolaryngologia, okulistyka, dermatologia i wenerologia, psychiatria, choroby zakaźne, ortopedia i traumatologia, radiologia, anestezjologia i intensywna terapia, propedeutyka stomatologii, onkologia, medycyna sądowa i prawo, medycyna rodzinna, rehabilitacja, medycyna nuklearna, medycyna ratunkowa i medycyna katastrof
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Jaka jest proporcja nakładu na nauke ?

Post autor: Medycyna Lwów »

Chce bezstronnej odpowiedzi i tyle. Jak nie potrafisz odp. na to pytanie to nie pisz.
a ty lepiej napisz do wróżki jak chcesz mądrej odpowiedzi na twoje pytanie.
Zresztą po co ci to - wybierzesz ten kierunek, na którym wg kogoś jest ciężej czy jak?
Fois

Re: Jaka jest proporcja nakładu na nauke ?

Post autor: Fois »

Hmm. trudne pyt. Właściwie to nie sądzę, Żeby dało się na nie ostatecznie odp. Dla kaŻdego coś innego jest trudne i uczy się tego dłuŻej, a jeśli go coś interesuje - krócej.
O ile wiem to zarówno farma jak i med to raczej trudne studia i wg mnie dla kaŻdego jedno lub drugie moŻe być cięŻsze. ZaleŻy od osoby. Wydaje mi się, Że nie moŻna tak całkiem generalizować, bo i tak zawsze ktoś powie, Że to nieprawda, Że jest inaczej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości