Przyrodniczy serwis edukacyjny Biolog.pl
Ogólnopolski Dziennik BIOLOG - strona główna Największe polskie forum przyrodnicze i naukowe Korepetycje Matura 2014 Studia 2014 Ściągi Baza konkursów Festiwale naukowe Książki Księgarnia Fotografia przyrodnicza Multimedia Praca forum przyrodnicze
   Bądź na bieżąco z wydarzeniami, subskrybuj kanały RSS
     Zobacz inne kanały tematyczne RSS dziennika BIOLOG
Aktualności naukowe Biotechnologia Botanika Nauka w Polsce i na świecie Ekologia Leśnictwo Medycyna Zoologia Encyklopedia naukowa GMO - Organizmy modyfikowane genetycznie Świńska grypa forum naukowe

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 cze 2007, o 17:15 
Wybieram się na studia biologiczne i prawdopodobnie specjalizacje jaką bym robiła to biologia eksperymentalna. Patrząc przyszłościowo zastanawiam się co po takich studiach moŻna robić. Proszę o rady i pomoc. MoŻe ktoś z was podjął juŻ pracę w tym zawodzie . Z góry serdeczne dzięki za rady :)

PostNapisane: 3 cze 2007, o 19:43 

Wszystko to, co można by robić po biologii... ;-) Specjalności chyba tak naprawdę nie mają bardzo dużego znaczenia w szukaniu pracy, bo wszyscy po biologii są biologami, a nie np. mikrobiologami, biochemikami itd. Na dyplomie jest tylko zaznaczone jaką ma się specjalność. Biologia eksperymentalna to bardzo ogólna nazwa specjalności, bo teoretycznie powinny tu należeć dziedziny biologii takie jak biochemia, mikrobiologia, cytologia, genetyka, fizjologia itp., ale wszystko zależy od danego wydziału. Na Uniwersytecie Łódzkim biologia eksperymentalna to wcześniejsza specjalność fizjologia i w ramach tej specjalności można pisać prace magisterskie (wg mojej wiedzy) w: Katedrze Cytologii i Cytochemii Roślin, Katedrze Cytofizjologii, Katedrze Fizjologii i Biochemii Roślin, Katedrze Ekofizjologii i Rozwoju Roślin i Katedrze Neurobiologii. ;)

PostNapisane: 26 cze 2007, o 23:20 
Cześć! Jestem studentka biologii na uniw. szczecińskim. coŻ ja teŻ lubiłam biologię w szkole i barzdzo interesował mnie ten przedmiot dlatego nie miałam wątpliwości ,co do wyboru kierunku studiów. Niestety, szybko okazało się ,Że zapewnienia uniwerku co do otwartych drzwi i wielu moŻliwości po ukończeniu tego kierunku, okazały sie fikcją....aktualnie robię dodatkowo kurs pedagogiczny bo praca w szkole wydaję się być najbardziej prawdopodobną ,,moŻliwością,,.przemyśl jeszcze dokładnie swoje plany-przygotuj się na urwnie głowy-robale szkielety,chemię,fizykę i co tylko tylko chcesz to czego zdecydowanie nie chcesz poznawanie szczeg, pracę w labolatoriach na starym sprzęcie i odczynnikach, rycie na pamięć całych podręczników z uczelni medycznych i i nie tylko.czy warto? Chyba tak .więcej bede wiedziala za rok-gdy bedę juz magistrem.....

Ostatnio edytowano 26 cze 2007, o 23:30 przez ZAWIEDZIONA, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 30 cze 2007, o 08:45 
ja dobiero zastanawiam sie co wybrac,,, odecnie mam watpliwosci czy dobrze wybrałam,,,, bo dostalam sie do 7 LOw toruniu na humanistyuke,,,chociaz kkocham biologie... a mosiałam z jej zrezygnowac,,, bo nie umiem chemii.... czy mam jakiesz szanse by zostac nauczycielem biologi,,,, o krorym marze.... starsi studenci pomozcie poczatkujacej,,,,,

PostNapisane: 11 lip 2007, o 12:14 
Kamilo, widzę Że dostałaś się do LO do którego i ja chodziłem. Szczerze jeśli chodzi o 7 LO to mimo wszystko dość dobrze przygotowywali do matury. Unikaj pani Dąbrowskiej od matmy... jeśli ją zobaczysz to uciekaj bo babsko jest jak ekshumowany esesman.

Co do biologii to ja ukończyłem ją w tym roku na UMK i zmagam się z poszukiwaniem pracy, oczywiście najchętniej w labie. Powiem jedno, w Toruniu jest cholernie cięŻko o pracę dla biologa, dlatego radzę jak wyŻej, przemyśl sobie to wszystko raz jeszcze. Czy naprawdę warto kuć i to sporo dla praktycznie samej satysfakcji bycia magistrem lub uŻerania się z bachorami (jeśli Ci sie poszczęści i znajdziesz robotę w szkole)?
Naprawdę tym samym nakładem kosztów pracy jeśli nie mniejszym moŻesz zostać farmaceutką albo blizej nieokreślonym inŻynierem w zakresie nauk biologicznych.

Jeśli zamierzasz studiować biolę na UMK to przygotuj się na chemię, ja miałem jej z 6 rodzajów, kaŻdy po 1 semestrze zakończony egzaminem. Teraz program się zmienił i chyba 2 rodzaje chemii przypadają na 1 semestr i 1 egzamin, ale głowy nie dam. Generalnie o chemii musisz mieć pojęcie jeśli idziesz na biologię UMK, tego nie przeskoczysz.

PostNapisane: 11 lip 2007, o 12:21 

tez skonczylam biologie (5 lat temu) i do tej pory nie pracowalam w zawodzie (pracowalam za granica).
Dzieci uczyc nie chce za nic w swiecie. Poradzcie gdzie moze pracowac biolog. Zaznacze, ze interesuje mnie medycyna i wszystko co z czlowiekiem zwiazane, ale z drugiej strony, mam wstret do niektorych urzadzen laboratoryjnych, np spektrometrow etc

PostNapisane: 11 lip 2007, o 14:16 
Moderator

kasiaa29 napisał(a):
mam wstret do niektorych urzadzen laboratoryjnych, np spektrometrow etc

No to masz spory problem. Dziedzina molekularno - biochemiczna odpada.

PostNapisane: 11 lip 2007, o 14:38 
mam takie pytanie- dostałam się na biologię na Uniwersytet przyrodniczy we Wrocławiu i spodziewam się,Że dostanę się teŻ na ten sam kierunek na UJ, proszę o pomoc w wyborze, jak myślicie, czy po uj będę miała większe szanse na pracę?

PostNapisane: 12 lip 2007, o 17:02 

AbsolwentUMK napisał(a):
Naprawdę tym samym nakładem kosztów pracy jeśli nie mniejszym możesz zostać farmaceutką albo blizej nieokreślonym inżynierem w zakresie nauk biologicznych.

hmm.. to moze towaroznawstwo byłoby lepsze niz biologia (w perspektywie znalezienia pracy)? ja mam taki dylemat, wciąż sie zastanawiam czy towarka, czy biola...
teoretycznie po towarce wiecej mozliwosci znalezienia pracy i chyba nawet mniej nauki (owszem jest matma i chemia, ale te przedmioty sa rowniez na biologii!! dodatkowo na biologii dochodzi zoologia, fizjologia roslin i wiele wiele innych) z drugiej zaś strony jakos mnie ciągnie do tej biolii - zwłaszcza molekularnej.

PostNapisane: 13 lip 2007, o 07:18 
Pomyśl nad jakimś kierunkiem inŻynierskim np. technologia Żywności lub coś o Żywieniu, moŻesz spróbować dietetyki (3 lata licencjat np. na UMK).

Biologii po prostu nie opłaca się studiować, przerost inwestycji nad spodziewanym zyskiem. A hobbystycznie to moŻna sobie pograć w szachy ale nie robić z tego magistra.

PostNapisane: 13 lip 2007, o 07:19 
Przepraszam to wyŻej popełniłem ja a tyczyło się to posta Ziuty.

PostNapisane: 13 lip 2007, o 10:15 

Ziutaa napisał(a):
z drugiej zaś strony jakos mnie ciągnie do tej biolii - zwłaszcza molekularnej.

Jesli tak, to moze biotechnologia (tylko bron boze nie na polibudzie). Studiuje biotech w Gdansku na miedzywydzialowce i w praktyce to co robie to biologia molekularna i genetyka.

PostNapisane: 13 lip 2007, o 10:31 

Po biotechu takich świetlanych perspektyw też nie ma.... I tu się zaczyna problem co wybrać żeby interesowało nie było fizy i matmy w nadmiarze no i praca po tym była?

PostNapisane: 13 lip 2007, o 15:07 
Po biotechu zasadniczo jest praca, ale glownie zagranica. U nas mozna sie zaczepic na uczelni albo zostac przedstawicielem medycznym. No i sa jeszcze osoby, ktore pracuja w Sanepidzie albo na medycynie sadowej i robia PCRy. Moze to sie zmiani za jakis czas, mam nadzieje...

PostNapisane: 13 lip 2007, o 18:09 
To muszę cię zaskoczyć bo po biologii absolwenci mogą robić dokładnie to samo. To zasadniczo odnosiło by się więc takŻe do biologii. A z tym zasadniczo to według mnie mocno przesadzone, spróbuj znaleŻć pracę w sanepidzie lub w szpitalnym labie (bo wygląda na to Że chyba nie próbowałeś).

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Poznaj kierunki studiów, opinie studentów, pytania i odpowiedzi maturzystów na studia.biolog.pl
(informator na temat kierunków: biologia, biotechnologia, medycyna, weterynaria, ochrona środowiska, mikrobiologia...)

W naszym portalu:  Zoologia i zwierzęta | olimpiada ekologiczna | Mikroskopy
Matura 2014: matura z biologii, arkusze maturalne z biologii, testy maturalne z biologii, testy z biologii, Wyniki próbnej matury z matematyki, Kursy przygotowawcze na studia medyczne, Kursy przygotowawcze do matury 2014
Aktualne na forum: jak zrobić zielnik, świńska grypa w Polsce, Zadania domowe z biologii, Edukacja ekologiczna

Na bazie phpBB
© Platforma edukacyjna BIOAREA | Ogólnopolski Dziennik BIOLOG
Redakcja | REKLAMA | Regulamin, ochrona prywatności
Letnia Szkoła Mikroskopii Optycznej 2014
AKTUALNOŚCI

Cena: 5,00 zł
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Gdański Uniwersytet Medyczny
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Pomorski Uniwersytet Medyczny
Akademia Medyczna we Wrocławiu
Collegium Medicum w Bydgoszczy
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 Oferty pracy
 w biolog.pl
 Znajdź pracę (350328 ofert pracy)

Praca dla biologa, praca dla biotechnologa, praca dla nauczyciela
Na skróty: matura 2014, progi, limity, arkusze maturalne, przecieki

przewodnik dla maturzystów - kierunki studiów studia biologia studia biotechnologia leśnictwo studia medycyna studia ochrona środowiska studia weterynaria studia studia