Jakie studia? - może doradzicie

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
doooma1
Posty: 8
Rejestracja: 10 cze 2014, o 23:13

Jakie studia? - może doradzicie

Post autor: doooma1 »

Hej w tym toku pisałam maturę z chemii i biologii, oba przedmioty na poziomie rozszerzonym. Nie oczekuję jakiś wspaniałych wyników. Nie wiem na jakie studia się wybrać, im więcej czytam o wybranych kierunkach tym większy mętlik mam w głowie. Początkowo myślałam o analityce, ale czytałam bardzo dużo negatywnych opinii na temat tego kierunku, że ciężki a pracy brak i za marne pieniądze jak już.
Bardzo lubię chemię, ciągnie mnie do tego przedmiotu. Myślałam o studiowaniu chemii ale nie wiem czy samej czy może jakiejś konkretnej. Zastanawiam sie też gdzie czy uniwerek czy polibuda,. Na politechnice boję się matmy i fizyki, szczególnie tego drugiego przedmiotu. Matmę miałam podstawową, ale nie miałam z nią większych problemów, gorzej fizyką, nie uczyłam się jej za wiele i tylko w 1 i 2 klasie LO i w sumie nic nie pamiętam, poziom nauki też nie był rewelacyjny.
Początkowym moim zamysłem była farmacja, ale po napisaniu matur musiałam się pożegnać z tym pomysłem
Co doradzicie? Może wypowiedzą się jacyś studenci chemii?
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Jakie studia? - może doradzicie

Post autor: deVries »

Jeśli do teraz nie wiesz, na co chcesz iść, to nie idź nigdzie, bo to bez sensu. A jeśli nie dostaniesz się w tym roku na kierunek, który Cię interesuje, to próbuj za rok.
Banagladesz
Posty: 66
Rejestracja: 22 sty 2014, o 16:49

Re: Jakie studia? - może doradzicie

Post autor: Banagladesz »

Dobrym pomysłem jest chemia po której można zrobic ciekawe specjalizacje:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości