Jakie studia wybrać?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: Anielica88 »

Niewazne w jakiej jestes klasie, w szkole tak czy siak pod katem matury za wiele sie nie nauczysz:d Nauczyciele kompletnie nic pod tym katem nie robia:p wiele zalezy od Ciebie, z poziomem podstawowym dostaniesz sie na wiele uczelni zalezy co dokladnie chcesz robic bo jesli chodzi biotechnologie to własciwa by byla matura rozszerzona:p jak jzu ktos u gory napsial zalezy od uczelni i od jej wymagan:p
tin pisze:Dziwi mnie, że po biol-chemie masz ambicje tylko na podstawe.
nie dziw sie niektorzy nie musza miec takich fascynacji jak ty, ambicje zaleza od osobowosci. to ze sie jest na tym dziale to nie zobowiazuje do zdawania wybranych przedmiotow prowadzacych na poziomie rozszerzonym, wiele sie z wiekiem zmienia i człowiek sobie uswiadamia ze wybral zła droge:d znam wiele ososb ktore byly na biol chem a zdawaly np historie na maturze:d
pozdrawiam
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: tin »

To po co iść na biol-chem jak sie jest humanista. Żeby się męczyć Jaka w tym logika
Historie i owszem-np. na archeologie potrzeba historię i biologię o ile pamietam. Tak jak Na architekture historię i matmatykę.
Profil moim zdaniem wybiera się wg. zainteresowań, a nie zainteresowania dostosowuje do profilu. A jak się juz na nim jest to wypadałoby coś popracować. Podstawowa mature to możesz napisac nie będąc na biol-chemie. Ale przeciez nie zmuszam nikogo do rozszerzonej.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: Guru »

anio&#x142ek pisze:wiele sie z wiekiem zmienia i człowiek sobie uswiadamia ze wybral zła droge
tin pisze:To po co iść na biol-chem jak sie jest humanista. Żeby się męczyć Jaka w tym logika
aniolek ma racje, moja biologiczka byla po mat-fizie, polonista tez byl po mat-fizie, znajoma po humaniscznym jest na edycynie, kolega po mat-fizie jest na prawie. i takich przykladow bardzo wiele, w czasie liceum zmieniaja sie zainteresowania.
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: Anielica88 »

aniolek ma racje, moja biologiczka byla po mat-fizie, polonista tez byl po mat-fizie, znajoma po humaniscznym jest na edycynie, kolega po mat-fizie jest na prawie. i takich przykladow bardzo wiele, w czasie liceum zmieniaja sie zainteresowania.
_
popieram Guru, ma całkowita racje , wiele jest takich przykladow
tin pisze:Żeby się męczyć Jaka w tym logika
nie zawsze ma sie okreslone zainteresowania:d Sa głupie profile w liceum ktore tak naprawde sa dla picu:D w kazdej klasie bierze sie taki sam material tyle ze sie ma niby wiecej danego przedmiotu:d prawda jets taka ze nauczyciel marnuje lekcje na samo pytanie czy tlumaczenie czegos co i tak nikt nie rozumie:d
tin pisze:Podstawowa mature to możesz napisac nie będąc na biol-chemie. Ale przeciez nie zmuszam nikogo do rozszerzonej.
nie zmuszasz nikogo ale moge cie uswiadomic ze mature podstawowa czasem jest trudniej zdac niz rozszerzona:d wystrczy kilka słow zle dobrac i punkty ci spadaja mimio tego ze wiesz o czyms bardzo dobrze:d
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: tin »

W innych krajach wybiera sie kierunek w naszym wieku szkolnym. Masz 14 lat i musisz wybrac przedmity których sie uczysz. U nas dlatego programy sa uogólnione bo ludzie nie umieja sie zdecydować(jak wynika z ankiet ponad połowa Polaków nie umie samodzielnie podjąc decyzji mimo iż 75% uwaza sie za osoby asertywne). Do tego pije.
A program nauczania zalezy od liceum-którejak sama nazwa wskazuje jest ogólnokształcace. u mnie wystarczyło chodzic na lekcje z biologi żeby dobrze napisac maturę. O podtawie nie mówie bo tylko 2 osoby zdały na mniej niz 100%.
Wyjedziecie mi, że nie kazda szkoła tak przygotowuje. Zasada jest taka prosta. Chcesz iśc na dobra uczelnie idziesz do dobrego liceum na profil który jet zbieżny z kierunkiem studiów. na tym sie wszystko opiera żeby umieć ukierunkowac mysli-nawet na maturze tak jest.
ania230523
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2007, o 20:44

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: ania230523 »

a może weterynaria
auua

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: auua »

hej! no ja mam jeszcze zdecydowanie wiecej czasu, ale w tym roku mam pomyslec nad liceum nie chce miec pozniej takich dylematow wiec chce wczesniej wybrac.ale to nie takie latwe, zastanawiam sie nad biol-pol (bo jest taki profil) i nad hist-pol, widzialam duzo liceow z profilem humanistycznym historia-wos-polski, ale wos zdecydowanie mi nie odpowiada. Zastanawiam sie na jakie studia moze mnie ukierunkowac biol-pol, bacz hist-pol.? :/
:)
ewelina

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: ewelina »

mam pytanie. Czy jak bym poszła do LO na profil politologiczny to bym dostała sie na studia psychologiczne
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: badger »

to na jakie studia sie dostaniesz nie ma NIC wspolnego z tym na jakim profilu bedziesz w LO
poziomka
Posty: 109
Rejestracja: 25 sty 2006, o 15:01

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: poziomka »

No troszkę ma bo człowiek czasami z natury leniwy jest i jak już czegoś się uczy na profilu to zdaje zazwyczaj z tego maturę.
A co do tego męczenia- ja jestem humanistką, poszłam na biol-chem bo chciałam na weterynarię, ale mi sie odmieniło i zdaję na ochronę środowiska i filologie angielską, ale na profilu tym sie nie męczyłam. Kocham biologię, chemię też jeśli sie jej uczę( bo jak mam zaległości to mi się odechciewa).
I mam problem co chcę robić w życiu bo jak człowieka wszystko interesuje i każdej dziedziny jest ciekaw to ciężko się zdecydować.
Co mi radzicie? ochrona czy filologia? Bo jak znajdę prace już to mam zamiar zdawać na płatne prawo :p Teraz nie mogę bo na płatne kasy brak a na maturze brak zdawanych wymaganych przedmiotów na państwowe.
Awatar użytkownika
Ziutaa
Posty: 72
Rejestracja: 9 maja 2007, o 22:49

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: Ziutaa »

poziomka, dosc duza zbieżność ochorna srodowiska, a filologia angielska Rownież przeżywam dylematy co do kierunku studiów. Patrząc tak realistycznie to jednak lepiej najpierw złożyc papiery, zobaczyć czy się dostało a potem wybierać :d
Nie wiem co Cię bardziej interesuje, ja na Twoim miejscu na pewno wybralabym ochrone środowiska. Lepiej miec skończoną ochrone srodowiska i perfekcyjnie umiec angielski, niż skończyc anglistyke a pasjonować sie ochroną środowiska. Dodatkowo mozna sobie zrobic rozmaite kursy jezykowe itp. Takie jest moje zdanie
maboo
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2007, o 14:19

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: maboo »

Zgadzam się z Ziutą,lepiej studiować już tą ochronę środowiska,angielskiego można się uczyć gdzie indziej i zrobić jakiś certyfikat może,który np. za granicą znaczy tyle samo co dyplom. Ja również mam szerokie zainteresowania ale trzeba będzie się na coś zdecydować,więc wybieram się na biologię,mimo,że każdy,czy nauczyciel czy znajomy,jak usłyszy gdzie będę składać papiery pyta się dlaczego chcę być nauczycielką. Postanowiłam,że udowodnię im wszystkim,że po biologii nie trzeba pracować w szkole i można całkiem nieźle zarabiać. Jak się w kraju nie uda, to niestety wyjadę za granicę,ale najpierw będę w Polsce próbować.
pozdrawiam
monika

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: monika »

ja tez mam pytanko za dwa lata koncze szkole i chciala bym pracowac z dzieciakami w przedszkolu. zastanawiam sie co musze zdawac na maturze zeby sie dostac nap na pedagogike szkolna i wczesnoszkola.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości